2024 4 CONTINENTS CHAMPS 1/30-2/1 Shanghai CHN

2024 4 CONTINENTS CHAMPS 1/30-2/1 Shanghai CHN

Postby chuckiem » Thu Feb 01, 2024 1:39 am

EVENT SCHEDULE - ALL TIMES LOCAL Note: Shanghai is 13 Hours Ahead of US Eastern Standard Time

Thursday Feb 1

10:51 am Women Short Program
4:00 pm Men Short Program
9:00 pm Pairs Short Program

Friday Feb 2

12:30 pm Rhythm Dance
3:50 pm Women Free Skate

Saturday Feb 3

12:45 pm Pairs Free Skate
3:50 pm Men Free Skate

Sunday Feb 4

12:00 noon Free Dance
5:30 pm Exhibition

Skate Order SP / RD: based on ISU World Standing
Slate Order FS / FD: (Top 24 Singles / All Pairs, Dancers) based on SP / RD finish
chuckiem
 
Posts: 6219
Joined: Sat Nov 12, 2005 7:03 pm

Re: 2024 4 CONTINENTS CHAMPS 1/30-2/1 Shanghai CHN

Postby chuckiem » Thu Feb 01, 2024 2:16 am

START ORDER WOMEN SHORT PROGRAM Thu Feb 1 10:51 am local time / Wed Jan 31 9:51 pm EST

1 Amanda HSU TPE
2 Yi ZHU CHN
3 Hiu Yau CHOW HKG
4 Hongyi CHEN CHN
5 Maria CHERNYSHOVA AUS

ZAMBONI

6 Nuriya SULEIMEN KAZ
7 Jiaying CHENG CHN
8 Sara-Maude DUPUIS CAN
9 Andrea MONTESINOS CANTU MEX
10 Anna LEVKOVETS KAZ

11 Sofia Lexi Jacqueline FRANK PHI
12 Sofiya FARAFONOVA KAZ
13 Joanna SO HKG
14 Seoyeong WI KOR
15 Vlada VASILIEV AUS

ZAMBONI

16 Elyce LIN-GRACEY USA
17 Justine MICLETTE CAN
18 Tzu-Han TING TPE
19 Mone CHIBA JPN
20 Ava Marie ZIEGLER USA

21 Lindsay THORNGREN USA
22 Chaeyeon KIM KOR
23 Madeline SCHIZAS CAN
24 Rinka WATANABE JPN
25 Mai MIHARA JPN
26 Haein LEE KOR

WITHDRAWN: Tara Prasad-IND

Tech Team

Ref Nordback-SWE
TC Huang-CHN
TS Cruickshank-CAN
TS Takaji-Kulcsar-HUN

Judges: JPN MEX CAN HKG UZB KOR AUS USA CHN

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

START ORDER MEN SHORT PROGRAM Thu Feb 1 4 pm local time / 3 am EST

1 Ze Zeng FANG MAS
2 Pagiel Yie Ken SNG SGP
3 Edrian Paul CELESTINO PHI
4 Fang-Yi LIN TPE
5 Heung Lai ZHAO HKG

ZAMBONI

6 Lap Kan YUEN HKG
7 Dawei DAI CHN
8 Darian KAPTICH AUS
9 Charlton DOHERTY AUS
10 Conrad ORZEL CAN

11 Andrew TORGASHEV USA
12 Donovan CARRILLO MEX
13 Yudong CHEN CHN
14 Juheon LIM KOR
15 Maxim NAUMOV USA

ZAMBONI

16 Rakhat BRALIN KAZ
17 Younghyun CHA KOR
18 Tomoki HIWATASHI USA
19 Wesley CHIU CAN
20 Roman SADOVSKY CAN
21 Dias JIRENBAYEV KAZ

22 Mikhail SHAIDOROV KAZ
23 Boyang JIN CHN
24 Sota YAMAMOTO JPN
25 Junhwan CHA KOR
26 Shun SATO JPN
27 Yuma KAGIYAMA JPN

Tech Team

Ref Orlandini-ITA
TC Jensen-NOR
TS Loriol-Oberweiler-SUI
TS Ponomareva-UZB

Judges: TBA at start of competition

---------------------------------------------------------------------------

START ORDER PAIRS SHORT PROGRAM Thu Feb 1 9 pm local time / 8 am EST

1 Yuchen WANG / Lei ZHU CHN
2 Isabella GAMEZ / Aleksandr KOROVIN PHI
3 Cheng PENG / Lei WANG CHN
4 Siyang ZHANG / Yongchao YANG CHN

ZAMBONI

5 Chelsea LIU / Balazs NAGY USA
6 Ellie KAM / Danny O'SHEA USA
7 Kelly Ann LAURIN / Loucas ETHIER CAN
8 Lia PEREIRA / Trennt MICHAUD CAN

9 Anastasia GOLUBEVA / Hektor GIOTOPOULOS MOORE AUS
10 Valentina PLAZAS / Maximiliano FERNANDEZ USA
11 Riku MIURA / Ryuichi KIHARA JPN
12 Deanna STELLATO-DUDEK / Maxime DESCHAMPS CAN

Tech Team

Ref Meriguet-FRA
TC Lynch-AUS
TS Briggs-GBR
TS Magri-ITA

Judges: TBA at start of competition
chuckiem
 
Posts: 6219
Joined: Sat Nov 12, 2005 7:03 pm

Re: 2024 4 CONTINENTS CHAMPS 1/30-2/1 Shanghai CHN

Postby chuckiem » Thu Feb 01, 2024 6:44 am

RESULTS WOMEN SHORT PROGRAM

1 Mone CHIBA JPN 71.10 38.79 32.31 8.11 8.00 8.18 0.00 19 3f+3t, 2a, 3z!, stsq4
2 Chaeyeon KIM KOR 69.77 37.89 32.31 8.11 8.04 8.18 0.00 22 2a, 3z+3t, 3f, stsq4
3 Ava Marie ZIEGLER USA 68.25 36.71 31.54 7.96 7.93 7.82 0.00 20 3z!+3t, 3f, stsq4, 2a
4 Rinka WATANABE JPN 67.22 35.73 31.49 7.96 7.68 8.04 0.00 24 2a, 3z, 3loq+3tq, stsq4
5 Mai MIHARA JPN 65.18 33.64 q 32.54 8.25 8.04 8.18 1.00 25 2a, 3f, 3zq+3t<↓, stsq4
6 Seoyeong WI KOR 64.44 35.79 28.65 7.29 7.04 7.21 0.00 14 3z+3t, 2a, 3lo, stsq3
7 Lindsay THORNGREN USA 64.11 34.10 31.01 8.00 7.68 7.64 1.00 21 3zq+3tq, 2a, 3f!q, stsq4, time
8 Elyce LIN-GRACEY USA 62.83 34.04 28.79 7.21 7.32 7.11 0.00 16 3f+3tq, 2a, 3z, stsq4
9 Madeline SCHIZAS CAN 61.57 32.18 29.39 7.39 7.46 7.25 0.00 23 3z+3tq, 3lo, 2a, stsq4
10 Tzu-Han TING TPE 59.17 31.14 28.03 7.00 7.14 6.93 0.00 18 3ze+3t<, 3f, 2a, stsq3
11 Haein LEE KOR 56.07 25.50 31.57 8.07 7.71 7.96 1.00 26 2a, 3zq+t*, 3f!<↓, stsq4
12 Sara-Maude DUPUIS CAN 56.00 30.16 25.84 6.46 6.61 6.36 0.00 8 3zq+2t, 2a, 3lo, stsq3
13 Hongyi CHEN CHN 55.97 30.60 25.37 6.32 6.25 6.50 0.00 4 3t+3t, 3z, 2aq, stsq2
14 Justine MICLETTE CAN 52.93 26.20 26.73 6.71 6.75 6.64 0.00 17 3t+2t, 3f-hd, 2a-so, stsq3
15 Yi ZHU CHN 52.77 27.74 25.03 6.36 6.07 6.39 0.00 2 3f+2t, 1a*, 3lo, stsq4
16 Andrea MONTESINOS CANTU MEX 50.86 25.63 26.23 6.54 6.68 6.50 1.00 9 3s+2t, 3t<↓, 2a-hd, stsq4
17 Joanna SO HKG 50.07 27.03 23.04 5.86 5.79 5.68 0.00 13 3t, 3s+2t, stsq3, 2a
18 Sofiya FARAFONOVA KAZ 47.57 25.38 23.19 5.75 5.75 5.93 1.00 12 3f↓, 3lo+2t, 2a, stsq3
19 Nuriya SULEIMEN KAZ 45.69 24.50 21.19 5.21 5.36 5.36 0.00 6 3z<+2t, 3lo, 2a, stsq2
20 Maria CHERNYSHOVA AUS 43.29 21.97 22.32 5.64 5.39 5.75 1.00 5 3loq↓, 3s+2tq, 2a, stsq3
21 Sofia Lexi Jacqueline FRANK PHI 42.43 20.59 21.84 5.39 5.71 5.32 0.00 11 3z+2t, 2a, 1lo*, stsq1
22 Jiaying CHENG CHN 41.77 20.86 21.91 5.54 5.29 5.64 1.00 7 3zq+2t, 3f<↓, 2a<, stsq1
23 Amanda HSU TPE 39.60 22.46 19.14 4.96 4.54 4.89 2.00 1 3s+2t, 3f<↓, 2a<↓, stsq1
24 Anna LEVKOVETS KAZ 39.56 20.27 20.29 5.11 5.00 5.14 1.00 10 3z<↓-nc, 2a, 3f<-hd-, stsq1


FINAL NOT REACHED:
25 Hiu Yau CHOW HKG 39.54 20.96 18.58 4.79 4.57 4.61 0.00 3 3t-to, 3s+2t-so, 2a, stsq2
26 Vlada VASILIEV AUS 32.63 14.74 18.89 4.89 4.43 4.89 1.00 15 3z+2t, 2f*, 1a*, ↓spin, stsq2
WD Tara PRASAD IND
chuckiem
 
Posts: 6219
Joined: Sat Nov 12, 2005 7:03 pm

Re: 2024 4 CONTINENTS CHAMPS 1/30-2/1 Shanghai CHN

Postby chuckiem » Thu Feb 01, 2024 2:47 pm

RESULTS MEN SHORT PROGRAM

1 Q Yuma KAGIYAMA JPN 106.82 59.88 46.94 9.29 9.39 9.43 0.00 27 4s, 4t+3t, 3a, stsq4
2 Q Shun SATO JPN 99.20 57.45 41.75 8.36 8.25 8.39 0.00 26 4t+3t, 4z, 3a, stsq4
3 Q Junhwan CHA KOR 95.30 51.57 43.73 8.68 8.71 8.79 0.00 25 4s, 3z+3lo, 3a, stsq4
4 Q Sota YAMAMOTO JPN 94.44 53.46 40.98 8.04 8.21 8.29 0.00 24 4t+3t, 4s, 3a, stsq3
5 Q Boyang JIN CHN 89.41 49.02 40.39 8.04 8.07 8.07 0.00 23 4t, 3a, 3z+3t, stsq3
6 Q Wesley CHIU CAN 83.50 46.03 37.47 7.50 7.43 7.50 0.00 19 4t+3t, 3a, 3z, stsq4
7 Q Mikhail SHAIDOROV KAZ 81.76 45.97 36.79 7.21 7.39 7.43 1.00 22 4z↓, 3a, 4t+3t, stsq3
8 Q Andrew TORGASHEV USA 81.15 42.51 38.64 7.75 7.93 7.46 0.00 11 3a, 3f+3t, 3z!, stsq3
9 Q Yudong CHEN CHN 78.74 44.32 34.42 6.68 6.93 7.00 0.00 13 4s, 3a, 3f+3t, stsq2
10 Q Tomoki HIWATASHI USA 75.39 40.57 34.82 6.96 6.82 7.07 0.00 18 4t, 3a, 3z+3t, stsq3
11 Q Roman SADOVSKY CAN 72.44 33.21 39.23 7.82 7.96 7.71 0.00 20 4s<, 3z+2t, 2a, stsq2
12 Q Younghyun CHA KOR 72.43 38.89 33.54 6.68 6.61 6.79 0.00 17 3a, 3z+3t, 3lo, stsq4
13 Q Juheon LIM KOR 70.27 36.03 34.24 6.68 6.86 6.96 0.00 14 3a<, 3f+3t, 3z, stsq3
14 Q Donovan CARRILLO MEX 67.66 36.32 33.34 6.64 6.71 6.61 2.00 12 4t↓, 3a, 3z+3t↓, stsq4
15 Q Maxim NAUMOV USA 67.61 31.05 36.56 7.25 7.25 7.39 0.00 15 3s, 3a, 3z+combo+2t*, stsq4
16 Q Dawei DAI CHN 66.04 33.18 32.86 6.54 6.32 6.82 0.00 7 3a, 3z, 3t+combo, stsq3
17 Q Conrad ORZEL CAN 65.07 33.56 33.51 6.75 6.39 6.93 2.00 10 4s+2t, 4t<↓, 3a<↓, stsq3
18 Q Dias JIRENBAYEV KAZ 64.51 30.34 34.17 6.82 6.89 6.75 0.00 21 2a, 3z+3t, 3f, stsq3
19 Q Rakhat BRALIN KAZ 63.17 32.08 32.09 6.25 6.46 6.50 1.00 16 3a, 3f, 3ze+3t, stsq2, time
20 Q Edrian Paul CELESTINO PHI 62.86 31.71 32.15 6.43 6.46 6.36 1.00 3 2a, 3z+3t, 3loq↓, stsq2
21 Q Heung Lai ZHAO HKG 60.06 30.48 29.58 5.86 5.89 5.96 0.00 5 3t+3t, 3f, 2a, stsq2
22 Q Darian KAPTICH AUS 55.76 27.18 29.58 5.86 6.14 5.71 1.00 8 3aq↓, 3z+2t, 3lo, stsq3
23 Q Ze Zeng FANG MAS 54.99 27.92 27.07 5.43 5.21 5.57 0.00 1 3t+3t, 3lo, 2a, stsq2
24 Q Lap Kan YUEN HKG 54.05 24.39 29.66 5.93 5.79 6.04 0.00 6 3t+3t, 2z*, 2a, stsq2
25 Pagiel Yie Ken SNG SGP 51.12 26.07 25.05 5.00 4.86 5.14 0.00 2 3f, 2a, 3z+2t, stsq2
26 Fang-Yi LIN TPE 48.85 24.50 26.35 5.25 5.14 5.39 2.00 4 2a, 3z+3t↓, 3f!↓, stsq2
27 Charlton DOHERTY AUS 42.28 17.98 25.30 5.11 4.86 5.18 1.00 9 3t, 3f<↓-nc, 2a, stsq2


JUDGES for SP: CAN MEX USA ITA JPN HKG CHN AUS IRL
chuckiem
 
Posts: 6219
Joined: Sat Nov 12, 2005 7:03 pm

Re: 2024 4 CONTINENTS CHAMPS 1/30-2/1 Shanghai CHN

Postby chuckiem » Thu Feb 01, 2024 3:35 pm

RESULTS PAIRS SHORT PROGRAM

1 Q Deanna STELLATO-DUDEK / Maxime DESCHAMPS CAN 69.48 37.19 33.29 8.39 8.39 8.25 1.00 12 ↓sbs 3t
2 Q Riku MIURA / Ryuichi KIHARA JPN 65.61 32.45 33.16 8.36 8.18 8.39 0.00 11 sbs 2t
3 Q Chelsea LIU / Balazs NAGY USA 61.90 33.71 29.19 7.36 7.29 7.29 1.00 5 time
4 Q Ellie KAM / Danny O'SHEA USA 60.72 31.55 30.17 7.61 7.57 7.50 1.00 6 ↓3loTh
5 Q Cheng PENG / Lei WANG CHN 60.18 33.20 27.98 7.04 6.93 7.07 1.00 3 ↓sbs 3t<
6 Q Lia PEREIRA / Trennt MICHAUD CAN 59.89 31.21 29.68 7.46 7.43 7.43 1.00 8 ↓3loTh
7 Q Anastasia GOLUBEVA / Hektor GIOTOPOULOS MOORE AUS 58.79 30.80 28.99 7.36 7.14 7.29 1.00 9 ↓3loTh
8 Q Kelly Ann LAURIN / Loucas ETHIER CAN 58.50 31.29 27.21 6.89 6.82 6.75 0.00 7
9 Q Valentina PLAZAS / Maximiliano FERNANDEZ USA 57.38 31.01 27.37 6.93 6.86 6.79 1.00 10 ↓sbs 3tq
10 Q Siyang ZHANG / Yongchao YANG CHN 55.70 30.05 25.65 6.43 6.43 6.43 0.00 4
11 Q Yuchen WANG / Lei ZHU CHN 53.66 29.77 23.89 6.04 5.89 6.04 0.00 1
12 Q Isabella GAMEZ / Aleksandr KOROVIN PHI 49.79 26.57 23.22 5.89 5.82 5.75 0.00 2 sbs 3s<<


Judges for SP: AUS CHN GER JPN CRO SVK CAN LAT USA
chuckiem
 
Posts: 6219
Joined: Sat Nov 12, 2005 7:03 pm

Re: 2024 4 CONTINENTS CHAMPS 1/30-2/1 Shanghai CHN

Postby chuckiem » Thu Feb 01, 2024 3:36 pm

RESULTS PAIRS SHORT PROGRAM

1 Q Deanna STELLATO-DUDEK / Maxime DESCHAMPS CAN 69.48 37.19 33.29 8.39 8.39 8.25 1.00 12 ↓sbs 3t
2 Q Riku MIURA / Ryuichi KIHARA JPN 65.61 32.45 33.16 8.36 8.18 8.39 0.00 11 sbs 2t
3 Q Chelsea LIU / Balazs NAGY USA 61.90 33.71 29.19 7.36 7.29 7.29 1.00 5 time
4 Q Ellie KAM / Danny O'SHEA USA 60.72 31.55 30.17 7.61 7.57 7.50 1.00 6 ↓3loTh
5 Q Cheng PENG / Lei WANG CHN 60.18 33.20 27.98 7.04 6.93 7.07 1.00 3 ↓sbs 3t<
6 Q Lia PEREIRA / Trennt MICHAUD CAN 59.89 31.21 29.68 7.46 7.43 7.43 1.00 8 ↓3loTh
7 Q Anastasia GOLUBEVA / Hektor GIOTOPOULOS MOORE AUS 58.79 30.80 28.99 7.36 7.14 7.29 1.00 9 ↓3loTh
8 Q Kelly Ann LAURIN / Loucas ETHIER CAN 58.50 31.29 27.21 6.89 6.82 6.75 0.00 7
9 Q Valentina PLAZAS / Maximiliano FERNANDEZ USA 57.38 31.01 27.37 6.93 6.86 6.79 1.00 10 ↓sbs 3tq
10 Q Siyang ZHANG / Yongchao YANG CHN 55.70 30.05 25.65 6.43 6.43 6.43 0.00 4
11 Q Yuchen WANG / Lei ZHU CHN 53.66 29.77 23.89 6.04 5.89 6.04 0.00 1
12 Q Isabella GAMEZ / Aleksandr KOROVIN PHI 49.79 26.57 23.22 5.89 5.82 5.75 0.00 2 sbs 3s<<


Judges for SP: AUS CHN GER JPN CRO SVK CAN LAT USA
chuckiem
 
Posts: 6219
Joined: Sat Nov 12, 2005 7:03 pm

Re: 2024 4 CONTINENTS CHAMPS 1/30-2/1 Shanghai CHN

Postby chuckiem » Thu Feb 01, 2024 4:48 pm

START ORDER RHYTHM DANCE Fri Feb 2 12:30 pm local time / Thu Feb 1 11:30 pm US EST

1 Natalia PALLU-NEVES / Jayin PANESAR BRA
2 Azusa TANAKA / Shingo NISHIYAMA JPN
3 Shang SHI / Nan WU CHN
4 Utana YOSHIDA / Masaya MORITA JPN

5 Xizi CHEN / Jianing XING CHN
6 Xuantong LI / Xinkang WANG CHN
7 Misato KOMATSUBARA / Tim KOLETO JPN
8 India NETTE / Eron WESTWOOD AUS

ZAMBONI

9 Holly HARRIS / Jason CHAN AUS
10 Emilia ZINGAS / Vadym KOLESNIK USA
11 Hannah LIM / Ye QUAN KOR
12 Marie-Jade LAURIAULT / Romaine LeGAC CAN

13 Caroline GREEN / Michael PARSONS USA
14 Christina CARREIRA / Anthony PONOMARENKO USA
15 Piper GILLES / Paul POIRIER CAN
16 Laurence FOURNIER-BEAUDRY / Nikolaj SÖRENSEN CAN

WD: Gaukhar NAURYZOVA / Boyisangur DATIEV KAZ

Tech Team

Ref Buchanan-GBR
TC Molina-FRA
TS MacDONALD-AUS
TS Fermi-ITA

Judges for RD: TBA right before the competition

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

START ORDER WOMEN FREE SKATE Fri Feb 2 3:30 pm local time / 2:50 am US EST

1 Nuriya SULEIMEN KAZ
2 Sofia Lexi Jacqueline FRANK PHI
3 Maria CHERNYSHOVA AUS
4 Jiaying CHENG CHN
5 Anna LEVKOVETS KAZ
6 Amanda HSU TPE

7 Justine MICLETTE CAN
8 Joanna SO HKG
9 Hongyi CHEN CHN
10 Yi ZHU CHN
11 Sofiya FARAFONOVA KAZ
12 Andrea MONTESINOS CANTU MEX

ZAMBONI

13 Tzu-Han TING TPE
14 Sara-Maude DUPUIS CAN
15 Haein LEE KOR
16 Elyce LIN-GRACEY USA
17 Madeline SCHIZAS CAN
18 Lindsay THORNGREN USA


19 Seoyeong WI KOR
20 Rinka WATANABE JPN
21 Mai MIHARA JPN
22 Chaeyeon KIM KOR
23 Ava Marie ZIEGLER USA
24 Mone CHIBA JPN

Judges for FS: TBA right before the competition

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

START ORDER PAIRS FREE SKATE Sat Feb 3 12:45 pm local time / Fri Feb 2 11:45 pm US EST

1 Yuchen WANG / Lei ZHU CHN
2 Siyang ZHANG / Yongchao YANG CHN
3 Valentina PLAZAS / Maximiliano FERNANDEZ USA
4 Isabella GAMEZ / Aleksandr KOROVIN PHI

ZAMBONI

5 Anastasia GOLUBEVA / Hektor GIOTOPOULOS MOORE AUS
6 Kelly Ann LAURIN / Loucas ETHIER CAN
7 Cheng PENG / Lei WANG CHN
8 Lia PEREIRA / Trennt MICHAUD CAN

9 Ellie KAM / Danny O'SHEA USA
10 Chelsea LIU / Balazs NAGY USA
11 Riku MIURA / Ryuichi KIHARA JPN
12 Deanna STELLATO-DUDEK / Maxime DESCHAMPS CAN

Judges for FS: TBA before the start of the competition

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

START ORDER MEN FREE SKATE Sat Feb 3 3:50 pm local time / 2:50 am US EST

1 Ze Zeng FANG MAS
2 Rakhat BRALIN KAZ
3 Darian KAPTICH AUS
4 Edrian Paul CELESTINO PHI
5 Lap Kan YUEN HKG
6 Heung Lai ZHAO HKG

7 Conrad ORZEL CAN
8 Juheon LIM KOR
9 Maxim NAUMOV USA
10 Dias JIRENBAYEV KAZ
11 Donovan CARRILLO MEX
12 Dawei DAI CHN

ZAMBONI

13 Younghyun CHA KOR
14 Tomoki HIWATASHI USA
15 Roman SADOVSKY CAN
16 Yudong CHEN CHN
17 Andrew TORGASHEV USA
18 Mikhail SHAIDOROV KAZ

19 Boyang JIN CHN
20 Sota YAMAMOTO JPN
21 Wesley CHIU CAN
22 Shun SATO JPN
23 Yuma KAGIYAMA JPN
24 Junhwan CHA KOR


Judges for FS: TBA just before the start of the competition

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
chuckiem
 
Posts: 6219
Joined: Sat Nov 12, 2005 7:03 pm

Re: 2024 4 CONTINENTS CHAMPS 1/30-2/1 Shanghai CHN

Postby chuckiem » Fri Feb 02, 2024 2:08 pm

RESULTS RHYTHM DANCE

1 Q Laurence FOURNIER-BEAUDRY / Nikolaj SÖRENSEN CAN 85.49 48.21 37.28 9.39 9.39 9.25 0.00 15
2 Q Piper GILLES / Paul POIRIER CAN 82.02 46.05 35.97 9.11 9.11 8.82 0.00 16
3 Q Christina CARREIRA / Anthony PONOMARENKO USA 77.47 43.13 34.34 8.61 8.64 8.57 0.00 14
4 Q Caroline GREEN / Michael PARSONS USA 75.76 43.13 32.63 8.21 8.36 7.96 0.00 10
5 Q Marie-Jade LAURIAULT / Romaine LeGAC CAN 75.37 41.56 33.81 8.50 8.46 8.46 0.00 13
6 Q Hannah LIM / Ye QUAN KOR 71.29 40.26 31.03 7.93 7.86 7.54 0.00 7
7 Q Emilia ZINGAS / Vadym KOLESNIK USA 71.26 39.86 33.40 8.36 8.46 8.29 2.00 12 illlegal element (lift)
8 Q Holly HARRIS / Jason CHAN AUS 69.34 39.59 29.75 7.50 7.50 7.36 0.00 9
9 Q India NETTE / Eron WESTWOOD AUS 68.91 39.04 29.87 7.64 7.39 7.43 0.00 11
10 Q Misato KOMATSUBARA / Tim KOLETO JPN 62.86 34.50 28.36 7.11 7.14 7.07 0.00 4
11 Q Xuantong LI / Xinkang WANG CHN 62.09 34.79 27.30 6.96 6.89 6.68 0.00 2
12 Q Xizi CHEN / Jianing XING CHN 61.10 35.46 25.64 6.46 6.36 6.46 0.00 5
13 Q Utana YOSHIDA / Masaya MORITA JPN 55.11 30.41 24.70 6.25 6.14 6.18 0.00 3
14 Q Shang SHI / Nan WU CHN 53.59 30.83 22.76 5.75 5.82 5.54 0.00 8
15 Q Azusa TANAKA / Shingo NISHIYAMA JPN 50.59 28.84 21.75 5.68 5.43 5.25 0.00 1
16 Q Natalia PALLU-NEVES / Jayin PANESAR BRA 46.48 24.47 23.01 5.89 5.71 5.71 1.00 6 costume failure

Judges for RD: ESP USA AUS KAZ GBR CAN JPN CHN SUI

START ORDER FREE DANCE: Sun Feb 4 12 noon local time / Sat Feb 3 11pm US EST

1 Xuantong LI / Xinkang WANG CHN
2 India NETTE / Eron WESTWOOD AUS
3 Shang SHI / Nan WU CHN
4 Natalia PALLU-NEVES / Jayin PANESAR BRA

5 Azusa TANAKA / Shingo NISHIYAMA JPN
6 Xizi CHEN / Jianing XING CHN
7 Utana YOSHIDA / Masaya MORITA JPN
8 Hannah LIM / Ye QUAN KOR

ZAMBONI

9 Holly HARRIS / Jason CHAN AUS
10 Marie-Jade LAURIAULT / Romaine LeGAC CAN
11 Caroline GREEN / Michael PARSONS USA
12 Misato KOMATSUBARA / Tim KOLETO JPN

13 Emilia ZINGAS / Vadym KOLESNIK USA
14 Christina CARREIRA / Anthony PONOMARENKO USA
15 Laurence FOURNIER-BEAUDRY / Nikolaj SÖRENSEN CAN
16 Piper GILLES / Paul POIRIER CAN

JUDGES for FD: TBA before the start of the competition

==============================================================================


RESULTS WOMEN FREE SKATE

1 Mone CHIBA JPN 143.88 75.42 68.46 8.39 8.61 8.64 0.00 24 3f+3t, 2a, 3s, 3lo, 3fq+2t+2lo, 3z^2a, 3z!, stsq4
2 Rinka WATANABE JPN 134.95 69.43 65.52 8.07 8.11 8.36 0.00 20 3a, 3lo+3t<, 3f, 1z^2a, 3z<, 2a+eu+3s, 3lo, stsq4
3 Chaeyeon KIM KOR 134.91 69.73 66.18 8.36 8.11 8.32 1.00 22 2a, 3z+3t, 3lo, 3f!, 3f!+2t+2lo, 3z^2a, stsq2, 3s<↓
4 Ava Marie ZIEGLER USA 132.94 67.71 65.23 8.18 8.18 8.07 0.00 23 3f^2a^2a, 3z!+2t, 3lo+2t, 3s, 3ze, 3f, 3f, stsq3
5 Seoyeong WI KOR 129.13 70.00 59.13 7.29 7.29 7.57 0.00 19 3z+3t, 3f, 2a, 3lo, 3lo^2a, 3z+2t+2loq, 3s, stsq3
6 Madeline SCHIZAS CAN 124.12 63.64 60.48 7.61 7.61 7.43 0.00 17 3z+3t, 3f, 3s, 3loq, stsq4, 2a+3t, 3s+2t+2t, 2a
7 Mai MIHARA JPN 118.89 55.26 63.63 7.86 7.86 8.11 0.00 21 2a+3t, 3z!^2aq, 2f!, 3s, 2lo+2t, 2z, 3lo, stsq3
8 Sara-Maude DUPUIS CAN 116.45 60.30 56.15 7.00 7.07 6.96 0.00 14 3z+2t+2lo, 2a+3tq, 2f, 3lo^2a, 3t, 3lo, 3sq, stsq3
9 Haein LEE KOR 113.31 52.31 62.00 7.75 7.61 7.86 1.00 15 1lo, 3z<+3t<, 2a+3t<, 3s, 3zq↓, 3fe+2t+2lo, 2a, stsq3
10 Tzu-Han TING TPE 112.70 57.78 54.92 6.89 6.75 6.93 0.00 13 3ze+3t<, 2a+3t+2t, 3f+2t, 2a, 3f, 3lo, 3s<, stsq3
11 Elyce LIN-GRACEY USA 111.15 54.09 58.06 7.29 7.32 7.14 1.00 16 3z+3tq, 3s, 2a, stsq4, 3loq↓, 3f!<^1a, 3f!<, 3zq+2t
12 Lindsay THORNGREN USA 98.52 42.89 56.63 7.39 6.75 7.07 1.00 18 3zq, 3s<+3tq, f, 1a, 2a<<, 3z<+2t+2loq, 3lo<+3t<, stsq3
13 Justine MICLETTE CAN 98.37 47.18 51.19 6.46 6.46 6.25 0.00 7 3f+2t, 2a+2t, 3ze, 3f<, 3t, 1s^1a^1a, 2a, stsq3
14 Hongyi CHEN CHN 97.99 47.84 50.15 6.25 6.07 6.46 0.00 9 3tq+3t, 3z!q, 3lo<+2t, 2aq+2t+2lo<, 3s<, stsq2, 3lo<, 2a
15 Jiaying CHENG CHN 93.52 52.95 41.57 5.18 4.96 5.43 1.00 4 2aq^2aq, 3f, 3s+2t+2lo, 3s<, 3z+2t, 3tq↓, 3z, stsq2
16 Andrea MONTESINOS CANTU MEX 92.38 43.24 50.14 6.21 6.21 6.36 1.00 12 3t+eu+2s, 3s+2t, 3t↓, 2f^2a, 2z, 2a, stsq2
17 Sofia Lexi Jacqueline FRANK PHI 92.36 48.97 43.39 5.36 5.43 5.46 0.00 2 3z+2t, 1fe, 3lo<, 2a, 3z^2aq, 3t<+2t+2lo, 3sq, stsq2
18 Sofiya FARAFONOVA KAZ 90.22 45.59 44.63 5.50 5.50 5.71 0.00 11 3f+eu+3s, 3tq, 2f, 3lo<+2t, 3loq, 2a<+2t, 2a, stsq3
19 Yi ZHU CHN 86.75 39.70 50.05 6.32 6.11 6.32 3.00 10 3f<↓, 2a+2t, 3loq↓, 2a+eu+2f, 2lo, 2s, 3t, stsq2
20 Joanna SO HKG 82.86 39.47 45.39 5.64 5.54 5.82 2.00 8 3t+2t, 3lo, 3s<↓, 3sq+eu+2s, 3t<+combo+2t*↓, 2a, stsq1
21 Maria CHERNYSHOVA AUS 78.35 39.64 40.71 4.93 4.93 5.39 2.00 3 1lo, 3s+2t, 3tq+2t, 2a+eu+2f, stsq2, 2a, 3t<↓, 3s<↓
22 Amanda HSU TPE 72.51 35.50 37.01 4.61 4.50 4.75 0.00 6 3zq^1a, 3f<, 1z, 3lo<<+2t, 3s<, 3f<+2t, 2aq, stsq2
23 Nuriya SULEIMEN KAZ 70.29 35.17 37.12 4.54 4.50 4.86 2.00 1 3z!<<↓, 3lo^1a, 3s+2t+2lo, 3s, 2lo, 2a<+2t, 2f, stsq1, time
24 Anna LEVKOVETS KAZ 66.06 32.05 34.01 4.14 4.14 4.46 0.00 5 2s, 2z, 2s+2t, 2a, 2aq, 2f+2lo, 2z+eu+1f, stsq2

JUDGES for FREE SKATE: CAN AUS UZB HKG CHN MEX USA KOR JPN (Judges same as for RD, different order)


FINAL STANDINGS WOMEN

1 - Mone CHIBA JPN 214.98 1 1
2 - Chaeyeon KIM KOR 204.68 2 3
3 - Rinka WATANABE JPN 202.17 4 2
4 - Ava Marie ZIEGLER USA 201.19 3 4
5 - Seoyeong WI KOR 193.57 6 5
6 - Madeline SCHIZAS CAN 185.69 9 6
7 - Mai MIHARA JPN 184.07 5 7
8 - Elyce LIN-GRACEY USA 173.98 8 11
9 - Sara-Maude DUPUIS CAN 172.45 12 8
10 - Tzu-Han TING TPE 171.87 10 10
11 - Haein LEE KOR 169.38 11 9
12 - Lindsay THORNGREN USA 162.63 7 12
13 - Hongyi CHEN CHN 153.96 13 14
14 - Justine MICLETTE CAN 151.3 14 13
15 - Andrea MONTESINOS CANTU MEX 143.06 16 16
16 - Yi ZHU CHN 139.52 15 19
17 - Sofiya FARAFONOVA KAZ 137.79 18 18
18 - Jiaying CHENG CHN 135.29 22 15
19 - Sofia Lexi Jacqueline FRANK PHI 134.79 21 17
20 - Joanna SO HKG 132.93 17 20
21 - Maria CHERNYSHOVA AUS 121.64 20 21
22 - Nuriya SULEIMEN KAZ 115.98 19 23
23 - Amanda HSU TPE 112.11 23 22
24 - Anna LEVKOVETS KAZ 105.62 24 24
chuckiem
 
Posts: 6219
Joined: Sat Nov 12, 2005 7:03 pm

Re: 2024 4 CONTINENTS CHAMPS 1/30-2/1 Shanghai CHN

Postby chuckiem » Sat Feb 03, 2024 7:04 am

RESULTS PAIRS FREE SKATE

1 Deanna STELLATO-DUDEK / Maxime DESCHAMPS CAN 129.32 62.79 66.53 8.32 8.39 8.21 0.00 12
2 Ellie KAM / Danny O'SHEA USA 126.56 64.37 63.19 7.96 7.96 7.75 1.00 9 ↓3sTh
3 Riku MIURA / Ryuichi KIHARA JPN 125.16 59.98 66.18 8.29 8.14 8.36 1.00 11 ↓3loTh
4 Anastasia GOLUBEVA / Hektor GIOTOPOULOS MOORE AUS 125.04 66.41 58.63 7.36 7.21 7.39 0.00 5
5 Lia PEREIRA / Trennt MICHAUD CAN 122.16 60.18 61.98 7.71 7.86 7.64 0.00 8
6 Cheng PENG / Lei WANG CHN 120.04 59.92 61.12 7.68 7.64 7.57 1.00 7 ↓sbs3t
7 Kelly Ann LAURIN / Loucas ETHIER CAN 115.97 60.24 56.73 7.18 7.14 6.93 1.00 6 ↓3sTh
8 Chelsea LIU / Balazs NAGY USA 113.95 57.40 58.55 7.36 7.21 7.36 2.00 10 ↓sbs 3s, ↓3loTh
9 Valentina PLAZAS / Maximiliano FERNANDEZ USA 103.78 54.42 52.36 6.68 6.36 6.57 3.00 3 ↓sbs 3t, ↓3fTh, ↓3loTh
10 Siyang ZHANG / Yongchao YANG CHN 101.62 51.46 50.16 6.29 6.11 6.39 0.00 2 aborted lift
11 Isabella GAMEZ / Aleksandr KOROVIN PHI 93.07 46.45 46.62 5.93 5.71 5.82 0.00 4
12 Yuchen WANG / Lei ZHU CHN 85.90 42.92 43.98 5.54 5.25 5.68 1.00 1 ↓3loTh, BIDSB

Judges for FS: CRO SVK CHN JPN CAN AUS LAT USA SLO*
* replacing GER


FINAL STANDINGS PAIRS

1 - Deanna STELLATO-DUDEK / Maxime DESCHAMPS CAN 198.80 1 1
2 - Riku MIURA / Ryuichi KIHARA JPN 190.74 2 3
3 - Ellie KAM / Danny O'SHEA USA 187.28 4 2
4 - Anastasia GOLUBEVA / Hektor GIOTOPOULOS MOORE AUS 183.83 7 4
5 - Lia PEREIRA / Trennt MICHAUD CAN 182.05 6 5
6 - Cheng PENG / Lei WANG CHN 180.22 5 6
7 - Kelly Ann LAURIN / Loucas ETHIER CAN 174.47 8 7
8 - Chelsea LIU / Balazs NAGY USA 175.85 3 8
9 - Valentina PLAZAS / Maximiliano FERNANDEZ USA 161.16 9 9
10 - Siyang ZHANG / Yongchao YANG CHN 157.32 10 10
11 - Isabella GAMEZ / Aleksandr KOROVIN PHI 142.86 12 11
12 - Yuchen WANG / Lei ZHU CHN 139.56 11 12
chuckiem
 
Posts: 6219
Joined: Sat Nov 12, 2005 7:03 pm

Re: 2024 4 CONTINENTS CHAMPS 1/30-2/1 Shanghai CHN

Postby chuckiem » Sat Feb 03, 2024 3:02 pm

RESULTS MEN FREE SKATE

1 Yuma KAGIYAMA JPN 200.76 107.28 93.48 9.25 9.32 9.50 0.00 24 4s, 4f, 4t+eu+3s, 3a^2a, 3a, 3z!+3t, 3f
2 Junhwan CHA KOR 177.65 91.77 85.88 8.61 8.54 8.64 0.00 23 4s, 4t, 3z!+3lo, 3z!, 3a^2a, 3a, 33f+eu+3s
3 Shun SATO JPN 175.39 91.94 83.45 8.39 8.21 8.46 0.00 22 4z, 3a+eu+3s, 4t+2t, 4t, 3a, 3lo, 3z+2t
4 Sota YAMAMOTO JPN 168.99 87.81 82.18 8.07 8.25 8.36 1.00 21 4s↓, 4t+1t, 4t, 3a+eu+3s, 3a, 3f+3t, 3z!
5 Boyang JIN CHN 167.48 91.79 76.69 7.39 7.68 7.96 1.00 20 4z, 4t, 3a+eu+3s<↓, 3a, 4t+2t, 3f
6 Mikhail SHAIDOROV KAZ 163.04 90.11 72.93 7.18 7.29 7.43 0.00 19 4z, 4f, 4t, 3f!, 4t+eu+3s, 3a<^2a, 3z
7 Wesley CHIU CAN 156.88 80.53 76.35 7.61 7.61 7.71 0.00 18 4t+2t, 4tq, 3lo, 3a, 3f!+3t, 3z+eu+3s, 3z
8 Andrew TORGASHEV USA 156.05 77.89 78.16 7.75 7.93 7.79 0.00 17 3t, 3a, 3lo, 3f, 3z!+eu+3s, 3f+2t, 3z!^2a
9 Maxim NAUMOV USA 147.39 73.93 74.46 7.29 7.64 7.43 1.00 16 4sq↓, 3a^2a, 3z+3t, 3lo, 1a, 3f!, 3z+eu+3s
10 Roman SADOVSKY CAN 145.39 70.23 76.16 7.54 7.79 7.54 1.00 15 4s<^2a, 3z+3t, 3lo+eu+3s, 2a, 4sq↓, 3z, 3f!
11 Tomoki HIWATASHI USA 142.35 78.09 65.26 6.46 6.43 6.71 1.00 14 4t+3t, 4tq↓, 3a, 3s, 3a^2a, 3z+eu+3fq, 3lo
12 Juheon LIM KOR 141.13 75.70 65.43 6.43 6.54 6.68 0.00 13 3a, 3a+2t, 3z^2a^2a, 3f!+3t, 3z, 3lo, 3s
13 Yudong CHEN CHN 139.92 72.46 69.46 6.79 6.82 7.25 2.00 12 4s, 3f+3t, 3a<↓, 3z, 3f!q+eu+3s, 3lo^2a, 3lo, time
14 Donovan CARRILLO MEX 134.81 67.61 67.20 6.75 6.86 6.57 0.00 11 4s<, 3ad, 3lo, 3a+2t, 3z^2a^2a, 3f!q, 3z
15 Younghyun CHA KOR 131.71 67.28 65.43 6.54 6.43 6.68 1.00 10 3a, 3a↓+rep, 3z+3t, 3s, 3z^2a^2a, 3f, 3lo
16 Dias JIRENBAYEV KAZ 131.37 60.94 70.43 7.04 7.29 6.82 0.00 9 2a, 3z+3t, 3z+eu+3s, 3f, 2lo, 2f+2t, 2a
17 Conrad ORZEL CAN 129.85 66.22 63.63 6.25 6.07 6.79 0.00 8 4s, 4t+3t, 3t, 2a, 3z+2t, 2f!^2a^1a, 3lo
18 Edrian Paul CELESTINO PHI 117.45 56.14 62.31 6.18 6.14 6.39 1.00 7 3z+3t, 2a, 3f<↓, 3lo, 2z, 3t^2a^1a, 3s
19 Rakhat BRALIN KAZ 114.72 58.74 56.98 5.50 5.54 6.07 1.00 6 2a<↓, 3a, 3ze, 3lo, 3f+3t, 3f+eu+3s, 2a^2a*
20 Darian KAPTICH AUS 110.65 55.67 54.98 5.36 5.61 5.54 0.00 5 3aq, 3z+2t, 2z, 3lo, 3s+2t, 3tq^2a^2a, 3t
21 Ze Zeng FANG MAS 103.35 50.97 53.38 5.14 5.43 5.46 1.00 4 3lo+2t, 3z↓, 3lo, 2a, 3t^2a, 3s+eu+2f, 2s
22 Dawei DAI CHN 102.47 47.23 59.24 5.86 5.57 6.36 4.00 3 3a<<↓, 3a^2a, 2z, 3lo<↓, 3lo<↓+rep, 2a+2t, 3s
23 Lap Kan YUEN HKG 93.11 40.60 53.51 5.36 5.07 5.64 1.00 2 3z<↓, 3z+2t, 3t^1a, 1a, 3s+eu+2s, 2t, 3t<<
24 Heung Lai ZHAO HKG 88.99 40.87 49.12 4.75 4.68 5.32 1.00 1 3f+2t, 2lo, 3t, 3t+2t, 1s, 2a+eu+3sq↓, 2a

JUDGES for FS:
MEX ITA CAN AUS NED* HKG JPN CHN USA
* replacing IRL

FINAL STANDINGS MEN

1 - Yuma KAGIYAMA JPN 307.58 1 1
2 - Shun SATO JPN 274.59 2 3
4 - Junhwan CHA KOR 272.95 3 2
5 - Sota YAMAMOTO JPN 263.43 4 4
6 - Boyang JIN CHN 256.89 5 5
3 - Mikhail SHAIDOROV KAZ 244.80 7 6
7 - Wesley CHIU CAN 240.38 6 7
8 - Andrew TORGASHEV USA 237.20 8 8
9 - Yudong CHEN CHN 218.66 9 13
10 - Roman SADOVSKY CAN 217.83 11 10
11 - Tomoki HIWATASHI USA 217.74 10 11
12 - Maxim NAUMOV USA 215.00 15 9
13 - Juheon LIM KOR 211.40 13 12
14 - Younghyun CHA KOR 204.14 12 15
15 - Donovan CARRILLO MEX 202.47 14 14
16 - Dias JIRENBAYEV KAZ 195.88 18 16
17 - Conrad ORZEL CAN 194.92 17 17
18 - Edrian Paul CELESTINO PHI 180.31 20 18
19 - Rakhat BRALIN KAZ 177.89 19 19
20 - Dawei DAI CHN 168.51 16 22
21 - Darian KAPTICH AUS 166.41 22 20
22 - Ze Zeng FANG MAS 158.34 23 21
23 - Heung Lai ZHAO HKG 149.05 21 24
24 - Lap Kan YUEN HKG 147.16 24 23
chuckiem
 
Posts: 6219
Joined: Sat Nov 12, 2005 7:03 pm

Re: 2024 4 CONTINENTS CHAMPS 1/30-2/1 Shanghai CHN

Postby chuckiem » Sun Feb 04, 2024 12:57 pm

RESULTS FREE DANCE

1 Piper GILLES / Paul POIRIER CAN 128.87 72.07 56.80 9.50 9.54 9.36 0.00 16
2 Laurence FOURNIER-BEAUDRY / Nikolaj SÖRENSEN CAN 125.52 69.86 55.66 9.29 9.43 9.11 0.00 15
3 Marie-Jade LAURIAULT / Romaine LeGAC CAN 119.57 68.65 50.92 8.57 8.57 8.32 0.00 10
4 Emilia ZINGAS / Vadym KOLESNIK USA 117.31 66.11 51.20 8.57 8.57 8.46 0.00 13
5 Christina CARREIRA / Anthony PONOMARENKO USA 116.67 64.75 51.92 8.71 8.64 8.61 0.00 14
6 Caroline GREEN / Michael PARSONS USA 115.16 64.24 50.92 8.50 8.50 8.46 0.00 11
7 Hannah LIM / Ye QUAN KOR 113.87 64.79 49.08 8.29 8.32 7.93 0.00 8
8 Misato KOMATSUBARA / Tim KOLETO JPN 111.41 63.05 48.36 8.04 8.21 7.93 0.00 12
9 Holly HARRIS / Jason CHAN AUS 107.00 61.50 45.50 7.68 7.57 7.50 0.00 9
10 Utana YOSHIDA / Masaya MORITA JPN 103.27 58.79 44.48 7.39 7.39 7.46 0.00 7
11 Xizi CHEN / Jianing XING CHN 96.47 55.61 40.86 6.82 6.86 6.75 0.00 6
12 Azusa TANAKA / Shingo NISHIYAMA JPN 95.54 53.26 42.28 7.14 7.11 6.89 0.00 5
13 Shang SHI / Nan WU CHN 92.17 53.39 38.78 6.64 6.39 6.36 0.00 3
14 Xuantong LI / Xinkang WANG CHN 85.94 49.46 36.48 6.21 6.14 5.89 0.00 1
15 Natalia PALLU-NEVES / Jayin PANESAR BRA 85.38 50.38 35.00 6.04 5.89 5.57 0.00 4
16 India NETTE / Eron WESTWOOD AUS 79.01 44.87 34.14 5.82 5.71 5.54 0.00 2

Judges for FD: CHN ESP SVK* SUI AUS GBR CAN USA JPN *replacing KAZ


FINAL STANDINGS ICE DANCE

1 - Piper GILLES / Paul POIRIER CAN 214.36 1 1
2 - Laurence FOURNIER-BEAUDRY / Nikolaj SÖRENSEN CAN 207.54 2 2
3 - Christina CARREIRA / Anthony PONOMARENKO USA 194.14 3 5
4 - Emilia ZINGAS / Vadym KOLESNIK USA 193.07 4 4
5 - Marie-Jade LAURIAULT / Romaine LeGAC CAN 190.83 7 3
6 - Caroline GREEN / Michael PARSONS USA 190.53 5 6
7 - Hannah LIM / Ye QUAN KOR 182.78 9 7
8 - Misato KOMATSUBARA / Tim KOLETO JPN 182.70 6 8
9 - Holly HARRIS / Jason CHAN AUS 176.34 8 9
10 - Utana YOSHIDA / Masaya MORITA JPN 166.13 10 10
11 - Azusa TANAKA / Shingo NISHIYAMA JPN 157.63 11 12
12 - Xizi CHEN / Jianing XING CHN 157.57 12 11
13 - Shang SHI / Nan WU CHN 147.28 13 13
14 - Natalia PALLU-NEVES / Jayin PANESAR BRA 135.97 15 15
15 - India NETTE / Eron WESTWOOD AUS 132.60 14 16
16 - Xuantong LI / Xinkang WANG CHN 132.42 16 14
R - Gaukhar NAURYZOVA / Boyisangur DATIEV KAZ
chuckiem
 
Posts: 6219
Joined: Sat Nov 12, 2005 7:03 pm


Return to Figure Skating

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests

cron