2022 JGP #6 SOLIDARITY CUP 9/28-10/1 Gdansk POL

2022 JGP #6 SOLIDARITY CUP 9/28-10/1 Gdansk POL

Postby chuckiem » Wed Sep 28, 2022 7:32 pm

SCHEDULE OF EVENTS (all times local)

Thursday September 29

09:00 Women SP
16:15 Pairs SP
18:20 Men SP

Friday September 30
09:00 Ice Dance RD
12:50 Pairs FS
15:00 Women FS

Saturday October 1
12:15 Men FS
17:00 Ice Dance FD

NOTE: The start order for the Free portion of each discipline will be the reverse of the SP/RD finish
chuckiem
 
Posts: 6219
Joined: Sat Nov 12, 2005 7:03 pm

Re: 2022 JGP #6 SOLIDARITY CUP 9/28-10/1 Gdansk POL

Postby chuckiem » Wed Sep 28, 2022 8:05 pm

START ORDER WOMEN SHORT PROGRAM Thu 9/29 9:00 am local time / 3 am EDT :roll:

1 Jana KIKOVSKA MKD
2 Mia Caroline RISA GOMEZ NOR
3 Noelle STREULI POL
4 Celia Vandhana GARNACHO ESP
5 Mao SHIMADA JPN

6 Nevia Ana MEDIC CRO
7 Anna-Flora Colmor JEPSON DEN
8 Heesue HAN KOR
9 Chloe Desiree LEUNG HKG
10 Katinka Anna ZSEMBERY HUN

^^^^^^^^^^^^ ZAMBONI ^^^^^^^^^^^^

11 Xiangyi AN CHN
12 Sadie Shen WENG TPE
13 Josephine LEE USA
14 Flora Marie SCHALLER AUT
15 Andrea ASTRAIN MAYNEZ MEX

16 Sophia TKACHEVA IRL
17 Marina NIKOLOVA BUL
18 Polina DZSUMANYIJAZOVA HUN
19 Olesja LEONOVA EST
20 Cecilia DONOHUE ARG

^^^^^^^^^^^ ZAMBONI ^^^^^^^^^^^^

21 Emilia SOLOUKHIN NED
22 Alexa SEVERN GBR
23 Minchae KIM KOR
24 Lorine SCHILD FRA
25 Savia Refa ZAHIRA INA

26 Sabina ALIEVA AZE
27 Nataly LANGERBAUR EST
28 Julija LOVRENCIC SLO
29 Logan HIGASE-CHEN USA
30 Chaeyeon KIM KOR
31 Anna PEZZETTA ITA

^^^^^^^^^^^ ZAMBONI ^^^^^^^^^^^^

32 Miranda LUNDGREN SWE
33 Sienna KACZMARCZYK AUS
34 Laura SZCZENA POL
35 Anna Deniz OZDEMIR TUR
36 Julia GRABOWSKI GER

37 Sophia Natalie DAYAN ARG
38 Wiktoria MALYNIAK POL
39 Anastasija KONGA LAT
40 Clare SEO USA
41 Lana GALIJASEVIC BIH
42 Hannah DABEES EGY
43 Kara YUN CAN

^^^^^^^^^^^ ZAMBONI ^^^^^^^^^^^^

44 Barbora VRANKOVA CZE
45 Sofia Lexi Jacqueline FRANK PHI
46 Iida KARHUNEN FIN
47 Mone CHIBA JPN
48 Kimmy REPOND SUI
49 Elina PLUESS SUI

Tech Team

Ref Buttarelli-ITA
TC Rusiecka-POL
TS Reinsalu-FIN
ATS Krohg-DEN

Judges: EST NED POL MEX CRO DEN NOR AUT FIN

-------------------------------------------------------------------------------------

START ORDER PAIRS SHORT PROGRAM Thu Sept 29 4:15 pm local time / 10:15 am EDT

1 Ines MOUDDEN / Alejandro Lazaro GARCIA ESP
2 Violetta SIEROVA / Ivan KHOBTA UKR
3 Katalin Janne SALATZKI / Lukas ROESELER GER

4 Yixi YANG / Sunhang DENG CHN
5 Barbora KUCIANOVA / Lukas VOCHOZKA CZE
6 Louise ERHARD / Matthis PELLEGRIS FRA

^^^^^^^^^^^^^^^^^ ZAMBONI ^^^^^^^^^^^^^^^^^

7 Anastasia GOLUBEVA / Hektor GIOTOPOULOS MOORE AUS
8 Oxana VOUILLAMOZ / Flavien GINIAUX FRA
9 Haruna MURAKAMI / Sumitada MORIGUCHI JPN
10 Neamh DAVISON / Shailesh CALLER GBR

Tech Team

Ref Benson-CAN
TC Pizzocari-ITA
TS Sonnleitner-AUT
ATS Cain-AUS

Judges: BUL AUS CZE EST GER USA JPN FRA CHN

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

START ORDER MEN SHORT PROGRAM Thu Sept 29 6:20 pm local time / 12:20 pm EDT

1 Ryoga MORIMOTO JPN
2 Heung Lai ZHAO HKG
3 Ali Efe GUNES TUR
4 Aleksei VLASENKO HUN
5 Alec GUINZBOURG CAN

6 Jakub LOFEK POL
7 Younghyun CHA KOR
8 Raffaele Francesco ZICH ITA
9 Filip KAYMAKCHIEV BUL
10 Freddie LEGGOTT GBR

^^^^^^^^^^^^ ZAMBONI ^^^^^^^^^^^^

11 Betrand Zeusef ZURIEL INA
12 Nikita KOZLOV KAZ
13 Julio POTAPENKO AUS
14 Yu-Chun HUANG TPE
15 Rio MORITA CAN
16 Dillon JUDGE IRL

17 Naoki ROSSI SUI
18 Luca FUENFER GER
19 Joseph KLEIN USA
20 Jakub ROSLANIEC POL
21 Francois PITOT FRA
22 Lucas BROUSSARD USA

^^^^^^^^^^^^ ZAMBONI ^^^^^^^^^^^^

23 Yudong CHEN CHN
24 Nozomu YOSHIOKA JPN
25 Michael XIE USA
26 Adrien JIMINEZ DE BALDOMERO ESP
27 Casper JOHANSSON SWE
28 David BONDAR CAN


Tech Team

Ref Krusec-SLO
TC Rist-GER
TS Peace-CAN
ATS Unlu-TUR

Judges: HUN POL CAN ITA SWE GBR USA BUL SUI

==========================================================================================

START ORDER RHYTHM DANCE Fri Sept 30 9:00 am local time / 3 am EDT :x

1 Andrea PSURNA / Jachym NOVAK CZE
2 Alexia KRUK / Jan EISENHABER GER
3 Laura HEGARTY / Kevin HEGARTY IRL
4 Phebe BEKKER / James HERNANDEZ GBR

5 Karla Maria KARL / Kai HOFERICHTER GER
6 Dana SABATINI-SPECIALE / Nicholas BUELOW CAN
7 Kristina BLAND / Matthew SPERRY USA
8 Izabella SUKHOVSKAYA / Trevor Sebastian MALKASAARI EST
9 Celina FRADJI / Jean-Hans FOURNEAUX FRA

^^^^^^^^^^^^^^^^^ ZAMBONI ^^^^^^^^^^^^^^^^^

10 Jillian Autumn PREVER / Agahan Berk DORTKOL TUR
11 Hailey YU / Brendan GIANG CAN
12 Nadiia BASHYNSKA / Peter BEAUMONT CAN
13 Eloanne OGOR / Raul BERMEJO ESP
14 Mariia PINCHUK / Mykyta POGORIELOV UKR

15 Sofiia DOVHAL / Wiktor KULESZA POL
16 Helena CARHART / Volodymyr HOROVYI USA
17 Romy MALCOLM / Noah LAFORNARA USA
18 Yufei LIN / Zijian GAO CHN
19 Mila O'BRIEN / Laurin WIDERKEHR SUI

^^^^^^^^^^^^^^^^^ ZAMBONI ^^^^^^^^^^^^^^^^^

20 Laura FINELLI / Matteo Stefano PEDESINI ITA
21 Maya BENKIEWICZ / Mark SHAPIRO HUN
22 Jinny KIM / Namu LEE KOR
23 Nao KIDA / Masaya MORITA JPN
24 Harlow Lynella STANLEY / Nikita SOSNENKO MEX

Tech Team

Ref Sobkow-POL
TC Marron-USA
TS Guerreiro-AUS
ATS Akimova-UKR

Judges: CZE FRA ITA UKR JPN EST CHN USA CAN

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
chuckiem
 
Posts: 6219
Joined: Sat Nov 12, 2005 7:03 pm

Re: 2022 JGP #6 SOLIDARITY CUP 9/28-10/1 Gdansk POL

Postby chuckiem » Thu Sep 29, 2022 2:39 pm

RESULTS WOMEN SHORT PROGRAM

1 Mone CHIBA JPN 70.16 39.24 30.92 7.64 7.79 7.82 0.00 47 2a, 3z!+3t, 3lo
2 Mao SHIMADA JPN 68.81 38.46 30.35 7.57 7.54 7.71 0.00 5 3lo, 2a, 3zq+3t
3 Chaeyeon KIM KOR 67.61 38.34 29.27 7.29 7.21 7.50 0.00 30 3z+3t, 3lo, 2a
4 Xiangyi AN CHN 65.40 37.09 28.31 7.18 7.07 7.04 0.00 11 3lo, 2a, 3t+3t
5 Lorine SCHILD FRA 60.15 35.49 24.66 6.11 6.04 6.39 0.00 24 3z+3t, 3lo, 2a
6 Minchae KIM KOR 59.47 33.31 26.16 6.57 6.46 6.64 0.00 23 3z!+3t, 3lo, 2a
7 Kimmy REPOND SUI 59.39 33.40 25.99 6.43 6.61 6.50 0.00 48 3z!+3t, 2a, 3lo
8 Heesue HAN KOR 59.17 32.09 28.08 7.11 6.89 7.11 1.00 8 3t+3tq, 3lo, 2a<↓
9 Iida KARHUNEN FIN 57.53 34.12 23.41 6.04 5.68 5.89 0.00 46 2a, 3z+3tq, 3lo
10 Clare SEO USA 57.23 30.58 27.65 6.93 6.82 7.04 1.00 40 3zq+3tq, 2a, 3lo<↓
11 Kara YUN CAN 57.08 31.80 25.28 6.39 6.11 6.50 0.00 43 3z+3t, 3lo-so, 2a
12 Polina DZSUMANYIJAZOVA HUN 56.58 33.07 23.51 6.04 5.68 5.96 0.00 18 2a, 3lo, 3z+3t<
13 Josephine LEE USA 53.87 28.65 26.22 6.50 6.50 6.71 1.00 13 3f+3t<, 2a, 3lo<
14 Logan HIGASE-CHEN USA 53.49 30.98 22.51 5.68 5.54 5.71 0.00 29 3t+3t-so, 2a, 3lo
15 Nataly LANGERBAUR EST 52.44 29.08 23.36 5.89 5.68 6.00 0.00 27 3lo, 3fq+2t, 2a
16 Anna PEZZETTA ITA 51.08 27.19 23.89 5.96 5.71 6.29 0.00 31 3z+3t<-so-hd, 2a, 3lo-so
17 Mia Caroline RISA GOMEZ NOR 50.72 28.58 22.14 5.57 5.50 5.57 0.00 2 3t+3t, 3lo, 2a
18 Sofia Lexi Jacqueline FRANK PHI 49.99 28.61 21.38 5.36 5.57 5.14 0.00 45 3z+2t, 2a, 3lo
19 Noelle STREULI POL 49.09 27.62 21.47 5.57 5.07 5.50 0.00 3 3lo<, 2a, 3z+2t
20 Barbora VRANKOVA CZE 49.08 27.14 22.94 5.79 5.82 5.64 1.00 44 3t+3t, 2a, 3lo<<↓
21 Julia GRABOWSKI GER 47.64 26.32 21.32 5.36 5.21 5.46 0.00 36 3lo-so, 3t+2t, 2a
22 Anastasija KONGA LAT 47.45 27.51 19.94 5.07 4.96 4.96 0.00 39 3z!+3tq, 3lo, 2a
23 Alexa SEVERN GBR 44.53 25.10 19.43 5.00 4.82 4.79 0.00 22 3lo, 3s+2t, 2aq
24 Sadie Shen WENG TPE 42.64 23.97 18.67 4.79 4.61 4.64 0.00 12 3s+2t, 3lo, 2a
25 Elina PLUESS SUI 42.14 20.86 21.28 5.50 5.07 5.43 0.00 49 3z+2t, 1lo*, 1a*
26 Cecilia DONOHUE ARG 42.04 24.26 17.78 4.50 4.57 4.29 0.00 20 3lo<, 3t+2t, 2a
27 Chloe Desiree LEUNG HKG 41.44 20.48 21.96 5.50 5.50 5.50 1.00 9 3z<↓-nc, 2lo, 2a
28 Wiktoria MALYNIAK POL 41.26 23.49 17.77 4.46 4.29 4.61 0.00 38 3fq+2t, 3lo-so-hd, 2a
29 Anna-Flora Colmor JEPSON DEN 40.49 20.06 21.43 5.54 5.46 5.11 1.00 7 3t+2t, 2aq, 2lo, ↓steps
30 Sabina ALIEVA AZE 39.66 22.98 16.68 4.14 4.04 4.36 0.00 26 3z!+2t, 3lo-so, 2a
31 Anna Deniz OZDEMIR TUR 39.61 21.74 17.87 4.57 4.29 4.57 0.00 35 3t+2t, 2lo, 2aq
32 Andrea ASTRAIN MAYNEZ MEX 38.64 21.83 17.81 4.57 4.25 4.57 1.00 15 3lo<<↓, 3z+2t, 2a<
33 Sienna KACZMARCZYK AUS 38.62 22.47 16.15 4.14 3.79 4.21 0.00 33 3s+2t, 2a, 2lo
34 Emilia SOLOUKHIN NED 38.21 20.64 17.57 4.43 4.39 4.39 0.00 21 3lo<-so, 3s<<+2t, 2a
35 Julija LOVRENCIC SLO 37.79 17.56 20.23 5.07 5.18 4.96 0.00 28 3z<<-so+2t*, 3lo<<, 2a<
36 Miranda LUNDGREN SWE 37.60 21.10 17.50 4.32 4.29 4.54 1.00 32 3s+2t, 2lo, ↓spin, 2a
37 Katinka Anna ZSEMBERY HUN 36.41 19.88 19.53 5.00 4.75 4.93 3.00 10 3lo<<↓, 3s+2t, 2a↓, time
38 Laura SZCZENA POL 35.83 18.26 17.57 4.39 4.25 4.57 0.00 34 3tq+2t, 2a, 2lo
39 Sophia Natalie DAYAN ARG 34.77 19.05 16.72 4.25 3.96 4.36 1.00 37 3z<↓-nc, 2a, 2lo
40 Olesja LEONOVA EST 33.70 18.93 15.77 4.04 3.68 4.14 1.00 19 3s+2t, 3loq, 2a<<, time
41 Sophia TKACHEVA IRL 30.13 15.40 15.73 4.00 3.79 4.04 1.00 16 2a<<↓, 2z+2t, 2lo
42 Savia Refa ZAHIRA INA 30.03 14.07 15.96 4.07 3.93 4.00 0.00 25 2a<<, 2lo, 2z+2t
43 Flora Marie SCHALLER AUT 27.56 13.84 15.72 4.04 3.82 3.96 2.00 14 3s<↓-nc, 3lo<<↓, 2a<
44 Marina NIKOLOVA BUL 27.15 12.37 14.78 3.75 3.36 4.00 0.00 17 2lo, 2s<<-so+2t*, a*
45 Nevia Ana MEDIC CRO 25.90 12.18 14.72 3.89 3.39 3.79 1.00 6 3s<-nc, 3lo<<, 2a↓
46 Celia Vandhana GARNACHO ESP 23.64 9.25 16.39 4.29 3.71 4.32 2.00 4 3t<↓-nc, 2a, 2lo<<↓
47 Hannah DABEES EGY 22.79 11.82 11.97 2.96 3.18 2.86 1.00 42 2a<<↓, 2f+2tq, 2lo
48 Lana GALIJASEVIC BIH 22.49 11.85 11.64 2.89 2.93 2.93 1.00 41 2a<<↓, 2z+2t, 2lo
49 Jana KIKOVSKA MKD 20.88 8.62 12.26 3.04 3.07 3.11 0.00 1 2a<<, 2lo, 2f-nc

WOMEN FREE SKATE Fri Sept 30 3pm local time / 9 am EDT
chuckiem
 
Posts: 6219
Joined: Sat Nov 12, 2005 7:03 pm

Re: 2022 JGP #6 SOLIDARITY CUP 9/28-10/1 Gdansk POL

Postby chuckiem » Thu Sep 29, 2022 4:04 pm

RESULTS PAIRS SHORT PROGRAM

1 Anastasia GOLUBEVA / Hektor GIOTOPOULOS MOORE AUS 58.03 32.42 25.61 6.43 6.32 6.50 0.00 7
2 Oxana VOUILLAMOZ / Flavien GINIAUX FRA 56.94 33.61 23.33 5.93 5.86 5.75 0.00 8
3 Violetta SIEROVA / Ivan KHOBTA UKR 55.23 32.38 22.85 5.71 5.54 5.93 0.00 2
4 Haruna MURAKAMI / Sumitada MORIGUCHI JPN 47.94 26.98 20.96 5.18 5.04 5.54 0.00 9
5 Barbora KUCIANOVA / Lukas VOCHOZKA CZE 45.23 24.57 20.66 5.21 4.96 5.36 0.00 5
6 Yixi YANG / Sunhang DENG CHN 43.93 25.37 18.56 4.89 4.43 4.64 0.00 4
7 Louise ERHARD / Matthis PELLEGRIS FRA 37.47 20.13 18.34 4.75 4.43 4.61 1.00 6 ↓sbs2aq, 0 dspiral
8 Katalin Janne SALATZKI / Lukas ROESELER GER 36.66 20.08 16.58 4.36 3.96 4.14 0.00 3
9 Neamh DAVISON / Shailesh CALLER GBR 25.66 13.08 14.58 3.75 3.50 3.71 2.00 10 ↓sbs 2lo<<, ↓2fTh
10 Ines MOUDDEN / Alejandro Lazaro GARCIA ESP 25.47 13.11 13.36 3.50 3.25 3.29 1.00 1 ↓dspiral, 0 spin


PAIRS FREE SKATE Fri Sept 30 12:50 pm local time / 6:50 am EDT
chuckiem
 
Posts: 6219
Joined: Sat Nov 12, 2005 7:03 pm

Re: 2022 JGP #6 SOLIDARITY CUP 9/28-10/1 Gdansk POL

Postby chuckiem » Thu Sep 29, 2022 8:49 pm

RESULTS MEN SHORT PROGRAM

1 Francois PITOT FRA 72.22 38.92 34.30 6.82 6.79 6.93 1.00 21 3a-so, 3lo, 3z+3t, time
2 Joseph KLEIN USA 70.13 33.76 36.37 7.32 7.39 7.07 0.00 19 2a, 3f-to+3t, 3lo
3 Raffaele Francesco ZICH ITA 70.02 36.11 34.91 7.04 7.07 6.79 1.00 8 3a<↓-so, 3z+3t, 3lo
4 Nozomu YOSHIOKA JPN 69.97 35.50 34.47 6.96 6.64 7.04 0.00 24 3a, 3z+3t, 3lo<<
5 Lucas BROUSSARD USA 69.12 35.82 34.30 6.93 7.00 6.61 1.00 22 3a<↓, 3z+3t, 3lo
6 Naoki ROSSI SUI 66.50 33.14 34.36 7.00 6.86 6.71 1.00 17 3a, 3lo<, 2z+3t↓
7 Younghyun CHA KOR 65.72 30.95 34.77 7.00 6.86 6.96 0.00 7 3zq+3t<, 2a, 3loq
8 Alec GUINZBOURG CAN 64.75 32.48 32.27 6.43 6.43 6.46 0.00 5 3a-so, 3z+3t, 3lo
9 Ryoga MORIMOTO JPN 63.53 32.57 30.96 6.18 5.93 6.43 0.00 1 2a, 3z+3t, 3lo
10 Michael XIE USA 61.51 30.43 31.08 6.18 6.36 6.07 0.00 25 3a<, 3z+3t, 1lo*
11 Heung Lai ZHAO HKG 55.91 28.64 27.27 5.36 5.54 5.43 0.00 2 3t+3t, 3lo-to, 2a
12 Casper JOHANSSON SWE 55.18 30.42 25.76 5.11 5.32 5.00 1.00 27 2a, 3z!q+3t<↓, 3lo
13 Rio MORITA CAN 55.03 26.57 28.46 5.89 5.36 5.79 0.00 15 3z+3t, 3a<, 3lo
14 Luca FUENFER GER 54.65 28.10 26.55 5.29 5.25 5.36 0.00 18 3z+2t, 2a, 3lo
15 Jakub LOFEK POL 54.62 25.39 29.23 6.00 6.04 5.46 0.00 6 2z+3t, 1lo*, 2a
16 Yudong CHEN CHN 53.76 24.32 31.44 6.11 6.29 6.43 2.00 23 3a<↓, 3lo, 3z↓-nc
17 Aleksei VLASENKO HUN 48.74 24.46 24.28 5.04 4.75 4.75 0.00 4 3z!+2t, 2a, 3lo
18 Ali Efe GUNES TUR 48.17 24.01 24.16 4.75 4.79 4.93 0.00 3 3z-so-nc, 2a, 3lo
19 Freddie LEGGOTT GBR 47.46 20.73 26.73 5.29 5.43 5.29 0.00 10 3lo, 3z-so+2t*, 2a
20 Julio POTAPENKO AUS 46.95 23.09 24.86 5.00 4.57 5.32 1.00 13 3lo<<↓, 3s+2t, 2a
21 Yu-Chun HUANG TPE 44.25 22.12 23.13 4.64 4.39 4.82 1.00 14 3f+2t, 2a, 3lo, time
22 Filip KAYMAKCHIEV BUL 43.39 21.67 21.72 4.29 4.61 4.11 0.00 9 2a, 3lo, 3z+3t<<
23 Adrien JIMINEZ DE BALDOMERO ESP 41.02 19.41 22.61 4.43 4.57 4.54 1.00 26 2a, 3lo, 3z<↓-nc
24 David BONDAR CAN 40.82 19.37 23.45 4.75 4.50 4.79 2.00 28 3zq↓-nc. 3lo, 1a<<*, ↓steps
25 Jakub ROSLANIEC POL 36.01 17.90 20.11 4.00 3.79 4.25 2.00 20 3lo<↓, 3s+2t<<, 2a, time
26 Dillon JUDGE IRL 33.28 16.49 18.79 4.07 3.36 3.82 2.00 16 3s+2t, 3lo<<↓, 2a↓
27 Nikita KOZLOV KAZ 23.44 9.65 14.79 2.96 2.79 3.11 1.00 12 2z!+2t*, 3lo<<↓, 2a
28 Betrand Zeusef ZURIEL INA 18.42 7.94 13.48 2.82 2.75 2.50 3.00 11 2a<<↓, 2t+3t<<↓, 2lo<↓, 0 cssp


MEN FREE SKATE Sat Oct 1 12:15 pm local time / 6:15 am EDT
chuckiem
 
Posts: 6219
Joined: Sat Nov 12, 2005 7:03 pm

Re: 2022 JGP #6 SOLIDARITY CUP 9/28-10/1 Gdansk POL

Postby chuckiem » Fri Sep 30, 2022 10:43 am

RESULTS RHYTHM DANCE

1 Nadiia BASHYNSKA / Peter BEAUMONT CAN 67.35 37.71 29.64 7.39 7.50 7.39 0.00 12
2 Celina FRADJI / Jean-Hans FOURNEAUX FRA 65.23 37.82 27.41 6.89 6.93 6.79 0.00 9
3 Phebe BEKKER / James HERNANDEZ GBR 64.17 35.19 28.98 7.29 7.43 7.07 0.00 4
4 Mariia PINCHUK / Mykyta POGORIELOV UKR 63.17 36.70 26.47 6.86 6.54 6.50 0.00 14
5 Helena CARHART / Volodymyr HOROVYI USA 60.31 34.61 25.70 6.54 6.39 6.39 0.00 16
6 Hailey YU / Brendan GIANG CAN 57.40 33.18 24.22 6.07 5.93 6.21 0.00 11
7 Nao KIDA / Masaya MORITA JPN 56.96 31.15 25.81 6.57 6.29 6.54 0.00 23
8 Karla Maria KARL / Kai HOFERICHTER GER 54.63 31.07 23.56 6.04 5.86 5.82 0.00 5
9 Kristina BLAND / Matthew SPERRY USA 54.45 32.35 22.10 5.57 5.50 5.54 0.00 7
10 Romy MALCOLM / Noah LAFORNARA USA 54.18 29.00 25.18 6.36 6.32 6.25 0.00 17
11 Sofiia DOVHAL / Wiktor KULESZA POL 51.03 28.97 22.06 5.75 5.54 5.29 0.00 15
12 Alexia KRUK / Jan EISENHABER GER 50.79 29.55 21.24 5.36 5.36 5.25 0.00 2
13 Dana SABATINI-SPECIALE / Nicholas BUELOW CAN 50.40 28.30 22.10 5.57 5.50 5.54 0.00 6
14 Mila O'BRIEN / Laurin WIDERKEHR SUI 49.27 29.29 19.98 5.07 5.07 4.89 0.00 19
15 Laura FINELLI / Matteo Stefano PEDESINI ITA 48.41 27.11 21.30 5.43 5.29 5.29 0.00 20
16 Yufei LIN / Zijian GAO CHN 47.72 26.62 21.10 5.29 5.18 5.39 0.00 18
17 Jinny KIM / Namu LEE KOR 46.36 25.59 20.77 5.21 5.11 5.29 0.00 22
18 Maya BENKIEWICZ / Mark SHAPIRO HUN 44.21 26.12 18.09 4.50 4.46 4.64 0.00 21
19 Jillian Autumn PREVER / Agahan Berk DORTKOL TUR 41.64 23.10 18.54 4.79 4.61 4.54 0.00 10
20 Andrea PSURNA / Jachym NOVAK CZE 40.03 22.07 17.96 4.57 4.36 4.57 0.00 1
21 Harlow Lynella STANLEY / Nikita SOSNENKO MEX 37.40 19.69 17.71 4.71 4.25 4.36 0.00 24
22 Eloanne OGOR / Raul BERMEJO ESP 32.73 17.57 17.16 4.43 4.18 4.29 2.00 13 ↓↓RoLi
23 Izabella SUKHOVSKAYA / Trevor Sebastian MALKASAARI EST 29.84 16.88 13.96 3.68 3.39 3.43 1.00 8 ext lift
24 Laura HEGARTY / Kevin HEGARTY IRL 22.39 12.90 10.49 2.89 2.54 2.46 1.00 3 time


FREE DANCE Sat Oct 1 5 pm local time / 11 am EDT
chuckiem
 
Posts: 6219
Joined: Sat Nov 12, 2005 7:03 pm

Re: 2022 JGP #6 SOLIDARITY CUP 9/28-10/1 Gdansk POL

Postby chuckiem » Fri Sep 30, 2022 1:11 pm

RESULTS PAIRS FREE SKATE

1 Anastasia GOLUBEVA / Hektor GIOTOPOULOS MOORE AUS 108.53 54.32 55.21 6.96 6.61 7.11 1.00 10 ↓3sTh
2 Haruna MURAKAMI / Sumitada MORIGUCHI JPN 92.41 46.17 46.24 5.75 5.36 6.21 0.00 7
3 Violetta SIEROVA / Ivan KHOBTA UKR 88.25 42.60 47.65 6.14 5.57 6.14 2.00 8 ↓3loTh, ↓3zq+seq
4 Oxana VOUILLAMOZ / Flavien GINIAUX FRA 83.09 40.18 44.91 5.75 5.21 5.86 2.00 9 ↓3sTh, ↓3fTh, sbs 2a^2aq
5 Yixi YANG / Sunhang DENG CHN 82.04 40.10 41.94 5.36 4.96 5.39 0.00 5
6 Barbora KUCIANOVA / Lukas VOCHOZKA CZE 74.86 33.47 41.39 5.25 4.89 5.36 0.00 6
7 Katalin Janne SALATZKI / Lukas ROESELER GER 62.76 30.62 32.14 4.11 3.64 4.29 0.00 3
8 Louise ERHARD / Matthis PELLEGRIS FRA 61.89 28.68 34.21 4.46 3.89 4.46 1.00 4 ↓3sTh
9 Ines MOUDDEN / Alejandro Lazaro GARCIA ESP 52.49 24.18 28.31 3.71 3.39 3.50 0.00 1
10 Neamh DAVISON / Shailesh CALLER GBR 50.34 22.30 28.04 3.64 3.25 3.61 0.00 2

Judges for FS: CAN* JPN AUS ITA* GBR* CHN GER FRA CZE *replacing BUL EST USA

FINAL STANDINGS PAIRS

1 - Anastasia GOLUBEVA / Hektor GIOTOPOULOS MOORE AUS 166.56 1 1
2 - Violetta SIEROVA / Ivan KHOBTA UKR 143.48 3 3
3 - Haruna MURAKAMI / Sumitada MORIGUCHI JPN 140.35 4 2
4 - Oxana VOUILLAMOZ / Flavien GINIAUX FRA 140.03 2 4
5 - Yixi YANG / Sunhang DENG CHN 125.97 6 5
6 - Barbora KUCIANOVA / Lukas VOCHOZKA CZE 120.09 5 6
7 - Katalin Janne SALATZKI / Lukas ROESELER GER 99.42 8 7
8 - Louise ERHARD / Matthis PELLEGRIS FRA 99.36 7 8
9 - Ines MOUDDEN / Alejandro Lazaro GARCIA ESP 77.96 10 9
10 - Neamh DAVISON / Shailesh CALLER GBR 76.00 9 10
chuckiem
 
Posts: 6219
Joined: Sat Nov 12, 2005 7:03 pm

Re: 2022 JGP #6 SOLIDARITY CUP 9/28-10/1 Gdansk POL

Postby chuckiem » Fri Sep 30, 2022 11:00 pm

RESULTS WOMEN FREE SKATE

1 Mao SHIMADA JPN 148.87 85.45 63.42 7.86 7.89 8.00 0.00 48 3a, 4tq, 3z+3t, 3f^2a, 3s+3t+2t, 3lo, 3z
2 Mone CHIBA JPN 135.66 71.98 63.68 7.89 7.96 8.00 0.00 49 3z+3t, 2a, 3s, 3f, 3lo, 3f^2a, 3zq+2t+2lo
3 Chaeyeon KIM KOR 127.85 68.15 59.70 7.46 7.29 7.61 0.00 47 3z+3t, 3lo, 3s, 2a, 3f, 3z+2t+2lo, 3f^2a<
4 Kimmy REPOND SUI 121.06 64.81 56.25 6.93 6.93 7.21 0.00 43 3z+2t, 3f+eu+3s, 3lo, 2a, 3z, 2a+3t, 3f!q
5 Lorine SCHILD FRA 118.85 64.19 54.66 6.79 6.68 7.00 0.00 45 3s+3t, 3z+2t, 3f, 3z, 3lo+2t+2lo, 3lo, 2a
6 Iida KARHUNEN FIN 116.22 63.19 53.03 6.82 6.50 6.54 0.00 41 3f+3t, 2a, 3z, 3z+2t+2lo<, 3f, 3lo^2a, 3s
7 Josephine LEE USA 115.14 61.74 53.40 6.75 6.54 6.71 0.00 37 3f+3t, 2a, 3z!<+2t, 3s, 3z!q, 3f^2a^2t, 3lo
8 Xiangyi AN CHN 113.91 58.26 56.65 7.18 6.93 7.11 1.00 46 3zq+2t, 3fq, 3lo, 2a, 3s+3t, 2a+3t<+2t, 3sq↓
9 Clare SEO USA 113.10 60.07 53.03 6.50 6.54 6.82 0.00 40 3z+3t, 2a, 3f!, 3s, 3f!^2a^2t, 3z+2t, 3lo<
10 Kara YUN CAN 109.80 58.84 51.96 6.57 6.39 6.50 1.00 39 3z+3t, 3lo, 3f!, 3s↓, 2a^2a, 3f+2t+2lo, 3z
11 Polina DZSUMANYIJAZOVA HUN 99.58 50.29 51.29 6.43 6.21 6.57 2.00 38 2a, 3z, 3t+eu+3s<, 3lo+2t, 3z<↓+rep, 3lo, 3f, time
12 Heesue HAN KOR 97.49 48.34 52.15 6.61 6.21 6.71 3.00 42 3t+3t, 3lo<↓, 3fe<, 2a, 3lo^2a, 2z↓, 3s<↓
13 Anna PEZZETTA ITA 94.23 45.46 51.77 6.50 6.14 6.75 3.00 34 3z+2t, 3lo, 2f, 2a+eu+2s, 2z↓, 3s, 2a↓, time
14 Noelle STREULI POL 93.24 48.33 44.91 5.57 5.61 5.64 0.00 31 2a+3t<, 3z+2t, 3lo, 3s, 2f<<, 2a+eu+3s<, 3z<
15 Minchae KIM KOR 92.78 46.42 50.36 6.32 5.68 6.86 4.00 44 3z, 3fq↓, 3s, 3lo, 2a↓, 3z+2t+2lo, 2a↓, ↓steps
16 Sofia Lexi Jacqueline FRANK PHI 92.76 47.66 45.10 5.54 5.64 5.71 0.00 32 3z, 3f, 3lo, 2a, 3z^1a, 3tq+2t+2lo, 2s
17 Logan HIGASE-CHEN USA 90.48 43.97 48.51 6.14 5.82 6.21 2.00 36 3t+1t, 3s, 3ze, 2a, 3lo^2a, 3f<↓, 3loq↓
18 Barbora VRANKOVA CZE 90.41 45.23 47.18 5.89 5.96 5.82 2.00 30 2a+eu+3s<↓, 1z, 3lo, 3f<<↓, 3s^2a, 2t+2t, 3t
19 Mia Caroline RISA GOMEZ NOR 87.71 43.84 43.87 5.50 5.29 5.64 0.00 33 3ze, 3lo, 3t^2a, 3s+eu+2f, 1a, 3s, 1a+2t
20 Julia GRABOWSKI GER 85.90 43.59 43.31 5.43 5.29 5.50 1.00 29 3t+2t, 3s, 3lo↓, 3s+eu+2s, 3t, 2a+2t, 2a
21 Nataly LANGERBAUR EST 84.88 38.71 48.17 6.07 5.79 6.18 2.00 35 3lo, 3f, 2a, 3lo+2t, 3ze<<↓, 3f<↓+rep, 2s+eu+2f<<
22 Anastasija KONGA LAT 83.98 41.37 42.61 5.43 5.32 5.21 0.00 28 2a+3t<, 1z!+2t, 3z!q, 2a, 3lo<, 3s+eu+2f, 3s<
23 Miranda LUNDGREN SWE 79.89 42.88 37.01 4.64 4.36 4.86 0.00 27 3t+2t, 2a, 3t, 3s+2t, 3s, 2a, 2f+eu+2s
24 Julija LOVRENCIC SLO 78.74 41.99 39.75 4.93 4.96 5.00 3.00 26 3lo<, 3z!<<↓, 3s+2t, 2a, 3s<+eu<<+2f, 3t+2t*+rep, time, time
25 Emilia SOLOUKHIN NED 78.34 38.78 39.56 4.96 5.11 4.75 0.00 14 3lo<, 2a+2t, 3s<, 2a, 2z+2lo+2t, 2f+2lo, 2ze
26 Sadie Shen WENG TPE 77.58 42.57 37.01 4.43 4.54 4.89 2.00 15 3lo+2t, 3t<<↓, 2z+eu+2s, 3s, 3lo<↓, 3s^2a, 2a
27 Elina PLUESS SUI 76.03 35.95 42.08 5.29 5.04 5.43 2.00 16 3z+1t, 3z, 3f!q↓, 3s, 3lo<↓, 1s, 2a
28 Sienna KACZMARCZYK AUS 75.41 39.40 37.01 4.68 4.64 4.54 1.00 25 3s+2t, 3tq↓, 2a, 3s<, 2z!q+2lo, 2z!, 2a+2t+2lo
29 Alexa SEVERN GBR 71.83 33.96 39.87 5.00 4.89 5.04 2.00 17 3f^2a, 3t↓, 3lo↓, 3s+2t, 2a, 2z+2t, 2f
30 Cecilia DONOHUE ARG 70.92 35.79 36.13 4.46 4.39 4.68 1.00 24 3t+2t, 3s<<↓, 2a+eu+2f, 2z, 2a, 2f
31 Celia Vandhana GARNACHO ESP 68.21 32.75 35.46 4.46 4.32 4.50 0.00 4 2a, 3t, 2a, 2z+eu+2s, 2lo+2t, 2z, 2f!
32 Flora Marie SCHALLER AUT 67.38 33.74 33.64 4.14 4.21 4.25 0.00 7 3s<+1lo+2t, 3t<<, 2a+eu+2f*, 3s<<, 2aq, 2z+2lo, 2z
33 Katinka Anna ZSEMBERY HUN 67.16 34.11 36.05 4.46 4.43 4.61 3.00 13 3lo<<↓, 3s, 3t↓, 3t+eu<<+2s, 2a+2t, 2a↓, 2f+2t
34 Andrea ASTRAIN MAYNEZ MEX 66.36 29.93 38.43 4.86 4.82 4.71 2.00 18 3z<, 3s<↓, 3lo<, 2a<+2tq, 2z+eu+2s, 3lo<<+2t, 2a<, ↓spin
35 Wiktoria MALYNIAK POL 65.04 34.81 34.23 4.21 4.00 4.61 4.00 22 3f+eu+2f, 3f↓, 3t↓, 3lo<^2a<, 3sq↓, 2a<, 3s<↓+rep
36 Anna-Flora Colmor JEPSON DEN 65.01 24.77 40.24 5.14 5.07 4.86 0.00 21 2f, 3t, 3s+2t, 2t, 3s<+2t*, 2a<<, 1z
37 Sabina ALIEVA AZE 63.96 35.15 30.81 3.71 3.54 4.29 2.00 20 3z↓, 3f!q+eu+2s, 2a, 3zq↓+rep, 3lo<, 3sq, 3s+2t
38 Sophia Natalie DAYAN ARG 63.74 33.33 32.41 3.96 3.89 4.29 2.00 11 2a^2a↓, 2f, 3s+2t, 3s, 2z, 2f+2t↓, 2z
39 Olesja LEONOVA EST 63.14 34.54 30.60 3.64 3.46 4.36 2.00 10 3s+eu+3s<, 1f, 2a<↓, 3z!<↓, 3lo+2t, 3lo, 2a<<
40 Chloe Desiree LEUNG HKG 60.37 27.35 36.02 4.46 4.21 4.82 3.00 23 3ze<↓, 3s<<+2t, 3f!<↓, 3t<<↓, 3s<<, 2a+eu+2s, 2a<
41 Marina NIKOLOVA BUL 58.70 27.33 33.37 4.18 4.18 4.14 2.00 6 2a<, 3s<↓, 3s<<↓+rep, 2f+2t, 2z, 2z, 2f!+2t
42 Anna Deniz OZDEMIR TUR 58.57 26.72 33.85 4.18 4.11 4.39 2.00 19 2aq, 3s<<↓, 3s<<↓+rep, 2a<<+2t, 2t+2t*, 2z+eu+2f, 2z
43 Savia Refa ZAHIRA INA 58.05 25.64 32.41 4.07 3.93 4.14 0.00 8 2a<<, 2lo, 2f, 2z+2t, 2lo, 2f+eu+2s, 2z<
44 Nevia Ana MEDIC CRO 54.89 26.78 29.11 3.61 3.43 3.86 1.00 5 3s<, 2a↓, 3lo<<, 2z+eu+2f, 2aq, 2f+2t, 2z!+2tq
45 Laura SZCZENA POL 54.69 25.87 30.82 3.86 3.50 4.18 2.00 12 3lo<, 3t+2t, 2s, 2a<+2t, 3s<↓, 1a, 2f↓
46 Lana GALIJASEVIC BIH 45.30 21.35 23.95 3.11 2.79 3.07 0.00 2 2z+2t, 2f, 2f+eu+2s<, 2lo+2t, 2zq, 1a, 2lo
47 Sophia TKACHEVA IRL 43.21 17.03 29.18 3.68 3.32 3.93 3.00 9 3s<<↓, 2lo, 2a<<, 2f, 2z+2t<<, ↓steps, 2f!+2t<↓, 2z<<
48 Jana KIKOVSKA MKD 40.74 18.93 22.81 2.86 2.68 3.00 1.00 1 1a, 1z+eu+2s, 2f+2t<, 2lo+1t, 2f<↓, 2s, 2lo
49 Hannah DABEES EGY 39.79 17.09 24.70 3.07 3.11 3.07 2.00 3 2z, 1f+1t, 2lo↓, 2s+2t<↓, 2f, 2s, 1a



JUDGES for FS: POL CAN* JPN* DEN CRO NOR CHN* MEX AUT *replacing EST NED FIN


FINAL STANDINGS WOMEN:

1 - Mao SHIMADA JPN 217.68 2 1
2 - Mone CHIBA JPN 205.82 1 2
3 - Chaeyeon KIM KOR 195.46 3 3
4 - Kimmy REPOND SUI 180.45 7 4
5 - Xiangyi AN CHN 179.31 4 8
6 - Lorine SCHILD FRA 179.00 5 5
7 - Iida KARHUNEN FIN 173.75 9 6
8 - Clare SEO USA 170.33 10 9
9 - Josephine LEE USA 169.01 13 7
10 - Kara YUN CAN 166.88 11 10
11 - Heesue HAN KOR 156.66 8 12
12 - Polina DZSUMANYIJAZOVA HUN 156.16 12 11
13 - Minchae KIM KOR 152.25 6 15
14 - Anna PEZZETTA ITA 145.31 16 13
15 - Logan HIGASE-CHEN USA 143.97 14 17
16 - Sofia Lexi Jacqueline FRANK PHI 142.75 18 16
17 - Noelle STREULI POL 142.33 19 14
18 - Barbora VRANKOVA CZE 139.49 20 18
19 - Mia Caroline RISA GOMEZ NOR 138.43 17 19
20 - Nataly LANGERBAUR EST 137.32 15 21
21 - Julia GRABOWSKI GER 133.54 21 20
22 - Anastasija KONGA LAT 131.43 22 22
23 - Sadie Shen WENG TPE 120.22 24 26
24 - Elina PLUESS SUI 118.17 25 27
25 - Miranda LUNDGREN SWE 117.49 36 23
26 - Emilia SOLOUKHIN NED 116.55 34 25
27 - Julija LOVRENCIC SLO 116.53 35 24
28 - Alexa SEVERN GBR 116.36 23 29
29 - Sienna KACZMARCZYK AUS 114.03 33 28
30 - Cecilia DONOHUE ARG 112.96 26 30
31 - Wiktoria MALYNIAK POL 106.30 28 35
32 - Anna-Flora Colmor JEPSON DEN 105.50 29 36
33 - Andrea ASTRAIN MAYNEZ MEX 105.00 32 34
34 - Sabina ALIEVA AZE 103.62 30 37
35 - Katinka Anna ZSEMBERY HUN 103.57 37 33
36 - Chloe Desiree LEUNG HKG 101.81 27 40
37 - Sophia Natalie DAYAN ARG 98.51 39 38
38 - Anna Deniz OZDEMIR TUR 98.18 31 42
39 - Olesja LEONOVA EST 96.84 40 39
40 - Flora Marie SCHALLER AUT 94.94 43 32
41 - Celia Vandhana GARNACHO ESP 91.85 46 31
42 - Laura SZCZENA POL 90.52 38 45
43 - Savia Refa ZAHIRA INA 88.08 42 43
44 - Marina NIKOLOVA BUL 85.85 44 41
45 - Nevia Ana MEDIC CRO 80.79 45 44
46 - Sophia TKACHEVA IRL 73.34 41 47
47 - Lana GALIJASEVIC BIH 67.75 48 46
48 - Hannah DABEES EGY 62.58 47 49
49 - Jana KIKOVSKA MKD 61.62 49 48
chuckiem
 
Posts: 6219
Joined: Sat Nov 12, 2005 7:03 pm

Re: 2022 JGP #6 SOLIDARITY CUP 9/28-10/1 Gdansk POL

Postby chuckiem » Sat Oct 01, 2022 3:40 pm

RESULTS MEN FREE SKATE

1 Yudong CHEN CHN 148.08 86.47 61.61 5.57 5.93 7.00 0.00 13 4s, 4t+3t, 3a, 3zq, 3f, 3f+eu+3s, 3lo^2a
2 Lucas BROUSSARD USA 140.27 67.01 73.26 7.43 7.43 7.14 0.00 24 3t, 3lo, 2a, 3f+eu+3s, 3z+3t, 2a, 3z+2t
3 Younghyun CHA KOR 133.46 66.73 66.73 6.57 6.43 7.04 0.00 22 3z+3t, 2a, 3s, 3z^2a^2t, 3f+2t, 3f,
4 Michael XIE USA 131.97 71.66 60.31 5.93 6.07 6.11 0.00 19 3z^2a, 3a, 3f!, 2a+3t, 3z+eu+3s, 3z, 3lo<
5 Raffaele Francesco ZICH ITA 130.71 58.61 72.10 7.32 7.29 7.04 0.00 26 1a<<, 3z+3t, 3lo, 3f, 3z+eu+2s, 3f!+2t, 3s
6 Nozomu YOSHIOKA JPN 124.66 59.59 65.07 6.39 6.11 7.04 0.00 25 4t+3t, 3f, 3a, 3lo, 2t, 2a-so+2s*, 3z^2a
7 Francois PITOT FRA 122.06 53.90 68.16 6.82 6.61 7.04 0.00 28 3a, 2a, 3f, 3lo, 3z+3t, 3z+eu+3sq, 2a
8 Naoki ROSSI SUI 121.35 54.89 66.46 6.71 6.46 6.79 0.00 23 3a-so, 3a+eu+3s<, 3z+2t, 3lo, 3z<, 2a+eu+3s*, 3f!
9 Alec GUINZBOURG CAN 119.25 54.54 64.71 6.54 6.32 6.57 0.00 21 3a, 3s, 3f!, 3lo, 2z+2t, 3f+eu+2s, 2a+2t
10 Ryoga MORIMOTO JPN 118.49 58.02 61.47 6.07 5.89 6.50 1.00 20 3a<<↓, 3z+3t, 3f!, 3lo, 2a+eu+3sq, 3fe+1t, 3z
11 Joseph KLEIN USA 117.37 49.80 67.57 6.93 6.86 6.50 0.00 27 3f+2t, 3f, 2z, 3s, 2a+2t, 3lo^1a, 1lo
12 Jakub LOFEK POL 109.79 46.74 63.05 6.29 6.50 6.14 0.00 14 3z, 2a, 3z^2a, 3s, 3lo<, 2f, 3tq
13 Luca FUENFER GER 102.65 52.20 52.45 5.18 4.96 5.61 2.00 15 3f, 3z+eu+3s, 2a, 3lo+2t, 3z+2t, 3t↓, 2a, ↓spin
14 Casper JOHANSSON SWE 100.93 44.79 56.14 5.79 5.82 5.25 0.00 17 2a, 2s, 3zq+3t<, 3lo, 3f+eu+3s, 1z^2a, 1f
15 Ali Efe GUNES TUR 98.93 54.33 44.60 4.14 4.14 5.11 0.00 11 3z+3t, 3f+eu+3s, 3lo, 2a+2t, 3z, 1f, 2a
16 Rio MORITA CAN 97.82 46.77 53.05 5.29 5.00 5.64 2.00 16 4sq↓, a, 3z+3t, 3f+2t, ↓steps, 3z, 3f+eu-so+2s*
17 Heung Lai ZHAO HKG 91.95 47.29 45.66 4.57 4.18 4.96 1.00 18 3f+eu+3s, 3lo, 3ze↓, 3t^2a, 3t, 3s, 2a+2t
18 David BONDAR CAN 88.83 45.78 45.05 4.61 4.21 4.71 2.00 5 3z<, 3loq↓, 3z+3t<↓, 3f<+2t<, 2a, 3f<, 3sq+2t^2a
19 Filip KAYMAKCHIEV BUL 81.87 43.71 39.16 3.79 4.29 3.68 1.00 7 3lo+2t, 3f, 2a+eu+3s, 3z, 3z+rep, 3lo, 2a, time
20 Aleksei VLASENKO HUN 79.07 40.28 40.79 4.18 3.82 4.25 2.00 12 3z!, 3f↓, 3lo+eu+2s, 3lo↓, 3s, 3s+2t, 2a+2t
21 Yu-Chun HUANG TPE 75.88 38.19 39.69 3.82 3.64 4.46 2.00 8 2f, 3t, 3lo, 2a+eu+2s, 3f<<↓, 3s, 3s+2t, time
22 Julio POTAPENKO AUS 74.23 34.78 42.45 4.25 3.68 4.82 3.00 9 3lo<<↓, 3s+2t, 2a^2a, 3t<<↓, 3s<↓, 2z+eu+2f, 2z
23 Jakub ROSLANIEC POL 69.24 34.01 35.23 3.54 3.04 4.00 0.00 4 3s+2t, 3lo, 3lo<+rep, 2a, 3s, 2a+2t, 2f
24 Adrien JIMINEZ DE BALDOMERO ESP 67.90 33.47 35.43 3.46 3.54 3.64 1.00 6 2a+2t, 2z<<, 3f!, 3lo, 2a, 3lo<↓+rep, 2z+eu+2f
25 Freddie LEGGOTT GBR 65.60 24.64 41.96 4.46 3.57 4.57 1.00 10 3lo, 3z<<, 3z<<+rep, 3t<↓, 3fe, 2lo, 3s^1a
26 Dillon JUDGE IRL 59.74 27.74 32.00 3.18 2.61 3.82 0.00 3 3s, 2a, 3s+rep, 2a+2t, 2f+eu<<+2s, 2z!
27 Nikita KOZLOV KAZ 49.23 25.22 26.01 2.46 2.39 2.96 2.00 2 2a↓, 3f<<↓, 2z!+eu<<+2s, 2lo^2a, 2lo, 2f, 2z+1t
28 Betrand Zeusef ZURIEL INA 43.32 20.68 23.64 2.46 2.46 2.18 1.00 1 2a<<↓, 2z!+2t, 2lo, 2z!+eu+2s, 2f+2t, 2f, 2lo


JUDGES for FS: SUI USA POL GBR KOR* AUS* GER* CAN CHN* replacing HUN ITA SWE BUL


FINAL STANDINGS MEN

1 - Lucas BROUSSARD USA 209.39 5 2
2 - Yudong CHEN CHN 201.84 16 1
3 - Raffaele Francesco ZICH ITA 200.73 3 5
4 - Younghyun CHA KOR 199.08 7 3
5 - Nozomu YOSHIOKA JPN 194.63 4 6
6 - Francois PITOT FRA 194.28 1 7
7 - Michael XIE USA 193.47 10 4
8 - Naoki ROSSI SUI 187.85 6 8
9 - Joseph KLEIN USA 187.50 2 11
10 - Alec GUINZBOURG CAN 184.00 8 9
11 - Ryoga MORIMOTO JPN 182.02 9 10
12 - Jakub LOFEK POL 164.41 15 12
13 - Luca FUENFER GER 157.30 14 13
14 - Casper JOHANSSON SWE 156.11 12 14
15 - Rio MORITA CAN 152.85 13 16
16 - Heung Lai ZHAO HKG 147.86 11 17
17 - Ali Efe GUNES TUR 147.10 18 15
18 - David BONDAR CAN 129.65 24 18
19 - Aleksei VLASENKO HUN 127.80 17 20
20 - Filip KAYMAKCHIEV BUL 125.26 22 19
21 - Julio POTAPENKO AUS 121.18 20 22
22 - Yu-Chun HUANG TPE 120.13 21 21
23 - Freddie LEGGOTT GBR 112.86 19 25
24 - Adrien JIMINEZ DE BALDOMERO ESP 108.92 23 24
25 - Jakub ROSLANIEC POL 105.25 25 23
26 - Dillon JUDGE IRL 93.02 26 26
27 - Nikita KOZLOV KAZ 72.67 27 27
28 - Betrand Zeusef ZURIEL INA 61.74 28 28
chuckiem
 
Posts: 6219
Joined: Sat Nov 12, 2005 7:03 pm

Re: 2022 JGP #6 SOLIDARITY CUP 9/28-10/1 Gdansk POL

Postby chuckiem » Sat Oct 01, 2022 7:21 pm

RESULTS FREE DANCE

1 Nadiia BASHYNSKA / Peter BEAUMONT CAN 102.99 56.27 46.72 7.86 7.89 7.61 0.00 24
2 Phebe BEKKER / James HERNANDEZ GBR 94.68 48.96 45.72 7.68 7.64 7.54 0.00 22
3 Celina FRADJI / Jean-Hans FOURNEAUX FRA 91.88 49.38 43.50 7.43 7.18 7.14 1.00 23 time
4 Hailey YU / Brendan GIANG CAN 87.95 48.73 39.22 6.61 6.57 6.43 0.00 19
5 Mariia PINCHUK / Mykyta POGORIELOV UKR 87.78 46.90 40.88 6.86 6.79 6.79 0.00 21
6 Helena CARHART / Volodymyr HOROVYI USA 85.15 45.23 39.92 6.71 6.64 6.61 0.00 20
7 Karla Maria KARL / Kai HOFERICHTER GER 82.65 44.45 38.20 6.46 6.39 6.25 0.00 17
8 Mila O'BRIEN / Laurin WIDERKEHR SUI 81.16 46.10 35.06 6.00 5.89 5.64 0.00 11
9 Romy MALCOLM / Noah LAFORNARA USA 80.60 44.96 36.64 6.07 6.18 6.07 1.00 15 ext lift
10 Dana SABATINI-SPECIALE / Nicholas BUELOW CAN 79.15 44.49 34.66 5.79 5.75 5.70 0.00 12
11 Nao KIDA / Masaya MORITA JPN 78.56 41.70 38.86 6.61 6.14 6.68 2.00 18 ↓↓
12 Kristina BLAND / Matthew SPERRY USA 78.41 44.03 35.38 6.04 5.79 5.86 1.00 16 ext lift
13 Jinny KIM / Namu LEE KOR 74.99 41.93 33.06 5.46 5.57 5.50 0.00 8
14 Laura FINELLI / Matteo Stefano PEDESINI ITA 74.20 42.20 33.00 5.54 5.50 5.46 1.00 10 ext lift
15 Alexia KRUK / Jan EISENHABER GER 70.75 37.39 33.36 5.68 5.54 5.46 0.00 13
16 Sofiia DOVHAL / Wiktor KULESZA POL 70.63 35.61 36.02 6.11 6.04 5.86 1.00 14 ext lift
17 Maya BENKIEWICZ / Mark SHAPIRO HUN 69.41 39.05 30.36 5.21 5.11 4.86 0.00 7
18 Jillian Autumn PREVER / Agahan Berk DORTKOL TUR 64.91 36.99 27.92 4.71 4.61 4.64 0.00 6
19 Yufei LIN / Zijian GAO CHN 61.64 31.28 31.36 5.39 5.04 5.25 1.00 9 ↓lift
20 Eloanne OGOR / Raul BERMEJO ESP 60.66 34.08 26.58 4.54 4.50 4.25 0.00 3
21 Andrea PSURNA / Jachym NOVAK CZE 55.08 30.16 26.92 4.64 4.36 4.46 2.00 5 ↓steps, ext lift
22 Harlow Lynella STANLEY / Nikita SOSNENKO MEX 53.89 27.55 26.34 4.64 4.32 4.21 0.00 4
23 Izabella SUKHOVSKAYA / Trevor Sebastian MALKASAARI EST 46.66 26.30 20.36 3.61 3.18 3.39 0.00 2
24 Laura HEGARTY / Kevin HEGARTY IRL 34.33 18.91 15.42 2.79 2.46 2.46 0.00 1



JUDGES for FD: FRA CZE CAN ITA POL* UKR JPN USA GER* *replacing EST CHN


FINAL STANDINGS ICE DANCE

1 - Nadiia BASHYNSKA / Peter BEAUMONT CAN 170.34 1 1
2 - Phebe BEKKER / James HERNANDEZ GBR 158.85 3 2
3 - Celina FRADJI / Jean-Hans FOURNEAUX FRA 157.11 2 3
4 - Mariia PINCHUK / Mykyta POGORIELOV UKR 150.95 4 5
5 - Helena CARHART / Volodymyr HOROVYI USA 145.46 5 6
6 - Hailey YU / Brendan GIANG CAN 145.35 6 4
7 - Karla Maria KARL / Kai HOFERICHTER GER 137.28 8 7
8 - Nao KIDA / Masaya MORITA JPN 135.52 7 11
9 - Romy MALCOLM / Noah LAFORNARA USA 134.78 10 9
10 - Kristina BLAND / Matthew SPERRY USA 132.86 9 12
11 - Mila O'BRIEN / Laurin WIDERKEHR SUI 130.43 14 8
12 - Dana SABATINI-SPECIALE / Nicholas BUELOW CAN 129.55 13 10
13 - Laura FINELLI / Matteo Stefano PEDESINI ITA 122.61 15 14
14 - Sofiia DOVHAL / Wiktor KULESZA POL 121.66 11 16
15 - Alexia KRUK / Jan EISENHABER GER 121.54 12 15
16 - Jinny KIM / Namu LEE KOR 121.35 17 13
17 - Maya BENKIEWICZ / Mark SHAPIRO HUN 113.62 18 17
18 - Yufei LIN / Zijian GAO CHN 109.36 16 19
19 - Jillian Autumn PREVER / Agahan Berk DORTKOL TUR 106.55 19 18
20 - Andrea PSURNA / Jachym NOVAK CZE 95.11 20 21
21 - Eloanne OGOR / Raul BERMEJO ESP 93.39 22 20
22 - Harlow Lynella STANLEY / Nikita SOSNENKO MEX 91.29 21 22
23 - Izabella SUKHOVSKAYA / Trevor Sebastian MALKASAARI EST 76.50 23 23
24 - Laura HEGARTY / Kevin HEGARTY IRL 56.72 24 24
chuckiem
 
Posts: 6219
Joined: Sat Nov 12, 2005 7:03 pm


Return to Figure Skating

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests

cron