START ORDER PAIRS SHORT PROGRAM Fri 10/29 1 pm local time (PDT) / 4 pm EDT
1 Lori-Ann MATTE / Thierry FERLAND CAN
2 Zoe JONES / Christopher BOYADJI GBR
3 Vanessa JAMES / Eric RADFORD CAN
4 Daria PAVLICHENKO / Denis KHODYKIN RUS
5 Minerva Fabienne HASE / Nolan SEEGERT GER
6 Ashley CAIN-GRIBBLE / Timothy LEDUC USA
7 Kirsten MOORE-TOWERS / Michael MARINARO CAN
8 Wenjing SUI / Cong HAN CHN
Tech Team
Ref Okabe-JPN
TC Archer-GBR
TS LeBlanc-CAN
ATS Kuznetsov-RUS
Judges: KOR USA CAN GER ESP RUS SWE CHN FIN
--------------------------------------------------------------------------------------------
START ORDER MEN SHORT PROGRAM Fri 10/29 2:35 pm local time (PDT) / 5:35 pm EDT
1 Conrad ORZEL CAN
2 Sota YAMAMOTO JPN
3 Roman SADOVSKY CAN
4 Tomoki HIWATASHI USA
5 Makar IGNATOV RUS
6 Keiji TANAKA JPN
7 Evgeni SEMENENKO RUS
8 Alexander SAMARIN RUS
9 Morisi KVITELASHVILI GEO
10 Keegan MESSING CAN
11 Jason BROWN USA
12 Nathan CHEN USA
Tech Team
Ref Okabe-JPN
TC Crane-CAN
TS Lorenz-ITA
ATS Hopfes-MEX
Judges: SWE KOR FIN RUS GEO ESP CAN JPN USA
------------------------------------------------------------------------------------------
START ORDER RYTHM DANCE Fri 10/29 5 pm local time (PDT) / 8 pm EDT
1 Haley SALES / Nicholas WAMSTEEKER CAN
2 Diana DAVIS / Gleb SMOLKIN RUS
3 Elizaveta SHANAEVA / Devid NARYZHNYY RUS
4 Christina CARREIRA / Anthony PONOMARENKO USA
5 Caroline GREEN / Michael PARSONS USA
6 Marjorie LAJOIE / Zachary LAGHA CAN
7 Olivia SMART / Adrian DIAZ ESP
8 Lilah FEAR / Lewis GIBSON GBR
9 Charlene GUIGNARD / Marco FABBRI ITA
10 Piper GILLES / Paul POIRIER CAN
Tech Team
Ref Mast-USA
TC Selby-GBR
TS Lemay-CAN
ATS Yang-KOR
Judges: USA RUS GEO ITA CAN KOR GER ESP GBR
----------------------------------------------------------------------------------------
START ORDER WOMEN SHORT PROGRAM Fri 10/29 6:45 pm local time (PDT) / 9:45 pm EDT
1 Mai MIHARA JPN
2 Alison SCHUMACHER CAN
3 Mana WAKABE JPN
4 Emily BAUSBACK CAN
5 Madeline SCHIZAS CAN
6 Wakaba HIGUCHI JPN
7 Haein LEE KOR
8 Kamila VALIEVA RUS
9 Alysa LIU USA
10 Alena KOSTORNAIA RUS
11 Karen CHEN USA
12 Elizaveta TUKTAMYSHEVA RUS
Tech Team
Ref Glenn-USA
TC Crane-CAN
TS Hopfes-MEX
ATS Lorenz-ITA
Judges: SWE USA ESP CAN KOR FIN CHN RUS JPN
=======================================================================================