RESULTS SR MEN SHORT PROGRAM
1 Egor MURASHOV RUS 58.38 31.73 26.65 5.55 5.15 5.25 5.25 5.45 0.00 11 3a, 3f!, 3z+3t
2 Alexander MASZLJANKO HUN 52.79 26.34 26.45 5.45 5.10 5.25 5.40 5.25 0.00 10 3z+2t, 3lo<, 2a
3 Daniel MRAZEK CZE 52.35 26.25 27.10 5.45 5.40 5.25 5.50 5.50 1.00 7 3z+2t, 3f!<<↓, 2a
4 Alexander BOROVOJ HUN 51.30 25.05 26.25 5.30 5.05 5.20 5.40 5.30 0.00 6 3t+2t, 3lo<, 2a
5 Máté BÖRÖCZ HUN 50.09 27.74 22.35 4.95 4.40 4.35 4.45 4.20 0.00 4 3a, 1f*, 3t+3t
6 Yamato ROWE PHI 49.44 24.14 26.30 5.35 5.00 5.15 5.45 5.35 1.00 3 3z+3t<↓, 3lo, 2a
7 Alexander ZLATKOV BUL 49.22 23.07 26.15 5.15 5.10 5.15 5.30 5.45 0.00 13
8 Nicola TODESCHINI SUI 48.49 20.64 27.85 5.75 5.35 5.50 5.70 5.55 0.00 8
9 Georgii RESHTENKO CZE 44.45 21.10 25.35 5.15 4.95 4.95 5.15 5.15 2.00 9
10 András CSERNOCH HUN 42.43 17.98 24.45 5.15 4.70 4.85 4.95 4.80 0.00 14
11 Diego SALDANA MEX 39.21 18.21 22.00 4.55 4.30 4.30 4.55 4.30 1.00 12
12 Kwun Hung LEUNG HKG 32.46 9.56 22.90 4.85 4.70 4.20 4.60 4.55 0.00 5
Tech Team
Ref Homolya-HUN
TC Falco-GER
TS Marton-ROU
ATS Kustarova-SVK
Judges: CZE FIN NED GER HUN AUT SVK
-------------------------------------------------------------------------
RESULTS SR LADIES SHORT PROGRAM
1 Ivett TÓTH HUN 61.70 35.35 26.35 6.44 6.31 6.56 6.81 6.81 0.00 6 3t+3t, 3z, 2a
2 Sophia SCHALLER AUT 51.30 30.55 20.75 5.13 4.94 5.31 5.25 5.31 0.00 4 3t+3t, 3s, 2a
3 Jenni SAARINEN FIN 49.94 28.19 22.75 5.69 5.44 5.69 5.81 5.81 1.00 5 3t+3t, 3f<↓, 2a
4 Elisabetta LECCARDI ITA 46.56 25.01 21.55 5.38 5.19 5.38 5.50 5.50 0.00 3 3t+3t, 3lo<, 2a<<
5 Fruzsina MEDGYESI HUN 45.28 23.98 21.30 5.31 5.06 5.38 5.44 5.44 0.00 14 3lo, 3s+2t, 1a*
6 Morgan FLOOD AZE 43.12 23.17 19.95 5.00 4.75 5.00 5.06 5.13 0.00 13 3t+3t<<, 3s, 2a
7 Dária JAKAB HUN 42.60 22.50 20.10 5.13 4.81 4.94 5.06 5.19 0.00 2 3s+2t, 3t, 2a
8 Mária Sofia PUCHEROVÁ SVK 37.30 18.25 20.05 5.06 4.88 4.88 5.13 5.13 1.00 8
9 Hana CVIJANOVIC CRO 36.47 20.67 17.80 4.63 4.38 4.25 4.44 4.56 2.00 1
10 Katsiaryna PAKHAMOVICH BLR 34.69 17.89 17.80 4.50 4.38 4.38 4.44 4.56 1.00 12
11 Vera STOLT FIN 33.81 15.31 18.50 4.75 4.50 4.50 4.69 4.69 0.00 15
12 Sophia MAAROUF FRA 30.58 14.33 16.25 4.31 3.88 4.00 4.13 4.00 0.00 7
13 Nina LETENAYOVA SVK 24.67 10.42 16.25 4.31 3.88 3.75 4.25 4.13 2.00 10
14 Putri TASYA INA 23.08 9.43 14.65 3.63 3.38 3.63 3.81 3.88 1.00 9
Tech Team
Ref Homolya-HUN
TC Falco-GER
TS Supak-HUN
ATS Marton-ROU
Judges: CZE FIN GER HUN SVK AUT
-----------------------------------------------------------------------------