RESULTS WOMEN SHORT PROGRAM
1 Isabeau LEVITO USA 65.37 35.77 29.60 7.50 7.40 7.35 0.00 4 3f!, 2a, 3z+3lo<
2 Haein LEE KOR 58.06 30.60 28.46 7.35 6.80 7.25 1.00 11 3z+3t<, 3fq↓, 2a
3 Aleksandra GOLOVKINA LTU 55.55 28.75 26.80 6.75 6.75 6.65 0.00 7 3t+2t, 2a, 3loq
4 Lara Naki GUTMANN ITA 52.65 25.85 26.80 6.75 6.75 6.65 0.00 13 3lo+2lo, 2f*, 2a
5 Stefanie PESENDORFER AUT 52.52 28.58 23.94 6.00 6.20 5.80 0.00 12 3z+3tq, 2a, 3f!<
6 Nina POVEY GBR 52.52 28.58 23.00 23.94 6.00 6.20 5.80 0.00 1 3f+2t, 3lo, 2a
7 Maia MAZZARA FRA 45.10 24.09 22.01 5.65 5.50 5.40 1.00 2 3t+3t<, 2a, 3z↓
8 Michaela VRASTAKOVA CZE 45.06 24.51 20.55 5.20 4.95 5.30 0.00 10 3f, 3t+2t, 2a
9 Regin SCHERMANN HUN 42.28 21.46 20.82 5.20 4.95 5.50 0.00 3 2a, 3z, 2t+2t*
10 Alena BUDKO USA 42.07 20.40 23.67 6.05 5.80 5.95 2.00 8 2a, 3zq+2t, 3lo<↓, ↓steps
11 Kristen SPOURS GBR 41.01 21.00 20.01 4.95 4.85 5.25 0.00 14 2a, 1lo*-nc, 3f
12 Mae Berenice MEITE FRA 41.00 19.39 23.61 6.05 6.05 5.65 2.00 9 2q, 3z↓, 3fe<<↓-nc
13 Ema DOBOSZOVA SVK 39.79 21.51 20.28 5.00 4.85 5.40 2.00 15 3z↓, 3f<↓nc, 2a
14 Antonina DUBININA SRB 34.49 15.80 18.69 18.69 4.75 4.75 4.55 0.00 5 3s<+2t, 2f*, 2a
15 Eliska BREZINOVA CZE 34.25 14.04 20.21 5.15 4.80 5.25 0.00 6 1z*-nc, 3f, a*
RESULTS RHYTHM DANCE
1 Marjorie LAJOIE / Zachary LAGHA CAN 75.79 42.74 33.05 8.35 8.25 8.25 0.00 3
2 Eva PATE / Logan BYE USA 72.31 40.72 31.59 7.90 8.05 7.80 0.00 6
3 Marie DUPAYAGE / Thomas NABAIS FRA 63.07 35.87 27.20 6.90 6.70 6.85 0.00 5
4 Yuka ORIHARA / Juho PIRINEN FIN 62.34 33.00 29.34 7.50 7.20 7.35 0.00 10
5 Victoria MANNI / Carlo ROETHLISBERGER ITA 60.32 34.71 25.61 6.30 6.60 6.35 0.00 2
6 Oona BROWN / Gage BROWN USA 59.48 31.82 27.66 7.05 6.65 7.10 0.00 8
7 Maria Sofia PUCHEROVA / Nikita LYSAK SVK 58.69 34.42 24.27 6.15 5.85 6.25 0.00 7
8 Carolina PORTESI PERONI / Michael CHRASTECKY ITA 57.84 32.70 25.14 6.45 6.05 6.40 0.00 4
9 Mariia IGNATEVA / Danijil Leonydovics SZEMKO HUN 56.87 31.26 25.61 6.45 6.50 6.30 0.00 9
10 Anastasia POLIBINA / Pavel GOLOVISHNIKOV POL 52.31 30.55 21.76 5.50 5.35 5.50 0.00 1
RESULTS MEN SHORT PROGRAM
1 Gabriele FRANGIPANI ITA 87.39 49.32 38.07 7.45 7.60 7.75 0.00 4 4t+3t, 4s, 3a
2 Junhwan CHA KOR 80.81 41.98 38.00 39.83 7.85 7.95 8.05 1.00 2 4s<↓, 4t+2t, 3a
3 Hangil KIM KOR 70.42 36.35 34.07 6.65 6.906.85 6.90 6.85 0.00 13 3a, 3z+2t, 3lo
4 Deniss VASILJEVS LAT 69.66 32.25 38.41 7.60 7.70 7.70 1.00 1 4s<<↓, 3a<, 3z+3t
5 Edward APPLEBY GBR 67.85 37.45 30.40 5.94 5.95 6.30 0.00 11 3a, 3z+2t, 3f
6 Vladimir SAMOILOV POL 67.31 36.66 32.65 6.55 6.15 6.85 2.00 6 4s↓, 3a↓, 3z+3t
7 Hyungyeom KIM KOR 67.21 33.56 33.65 6.70 6.75 6.70 0.00 10 2a, 3z+3t, 3f!
8 Aleksandr VLASENKO HUN 65.20 35.73 29.47 5.85 5.75 6.05 0.00 5 3a, 2z+3t. 3lo
9 Aleksandr SELEVKO EST 63.84 27.93 36.91 7.25 7.60 7.25 1.00 7 4z<+2t, 3f, 1a*, ↓steps
10 Adam HAGARA SVK 60.30 34.83 26.47 5.30 5.10 5.45 1.00 9 3a, 3z+3t, 3f, ↓steps
11 Landry LE MAY FRA 56.37 25.64 30.73 5.95 6.00 6.45 0.00 12 3z, 3a, 1f*-nc, 0 cssp
12 Graham NEWBERRY GBR 54.26 25.11 30.15 6.00 6.10 5.95 1.00 8 3a, 3lo+3t<<, 3z↓
13 Larry LOUPOLOVER BUL 34.14 12.26 23.88 4.45 4.80 5.05 2.00 3 4z<<↓, 3a<<↓, 0 ccsp, 1z*+3t, 0 fssp