STARTING ORDER MEN SHORT PROGRAM Fri 11/26 1:30 pm local time / 5:30 am EST
1 Nika EGADZE GEO
2 Roman SADOVSKY CAN
3 Keiji TANAKA JPN
4 Brendan KERRY AUS
5 Mark KONDRATIUK RUS
6 Kazuki TOMONO JPN
7 Michal BREZINA CZE
8 Camden PULKINEN USA
9 Evgeni SEMENENKO RUS
10 Mikhail KOLYADA RUS
11 Morisi KVITELASHVILI GEO
12 Matteo RIZZO ITA
Tech Team
Ref Caron-CAN
TC Bianchetti-ITA
TS Olavarrieta-MEX
ATS Gor-Sebestyen HUN
Judges: RUS GER CZE GEO AZE USA HUN ITA KAZ
-----------------------------------------------------------------------------------
START ORDER RHYTHM DANCE Fri Nov 26 3:30 pm local time / 7:30 am EST
1 Elizaveta KHUDAIBERDIEVA / Egor BAZIN RUS
2 Anastasia SKOPTCOVA / Kirill ALESHIN RUS
3 Allison REED / Saulius AMBRULEVICIUS LTU
4 Kaitlin HAWAYEK / Jean-Luc BAKER USA
5 Sara HURTADO / Kirill KHALIAVIN ESP
6 Laurence FOURNIER BEAUDRY / Nikolaj SORENSEN CAN
7 Charlene GUIGNARD / Marco FABBRI ITA
8 Viktoria SINITSINA / Nitika KATSALAPOV RUS
Tech Team
Ref Balint-HUN
TC Andreeva-RUS
TS Grincova-SVK
ATS Gijtenbeek-NED
Judges: GEO ITA CAN POL HUN FRA CZE RUS USA
---------------------------------------------------------------------------
START ORDER PAIRS SHORT PROGRAM Fri Nov 26 6 pm local time / 10:00 am EST
1 Iasmina KADYROVA / Ivan BALCHENKO RUS
2 Audrey LU / Misha MITROFANOV USA
3 Ioulia CHTCHETININA / Mark MAGYAR HUN
4 Daria PAVLICHENKO / Denis KHODYKIN RUS
5 Miriam ZIEGLER / Severin KIEFER AUT
6 Nicole DELLA MONICA / Matteo GUARISE ITA
7 Kirsten MOORE-TOWERS / Michael MARINARO CAN
8 Anastasia MISHINA / Aleksandr GALLIAMOV RUS
Tech Team
Ref Worsfold-GBR
TC Bianchetti-ITA
TS Kokoev-RUS
ATS Tewanian-POL
Judges: HUN ITA GER CAN USA BEL KAZ AUT RUS
------------------------------------------------------------------------------------------------
START ORDER WOMEN SHORT PROGRAM Fri Nov 26 7:25 pm local time / 11:25 am EST
1 Rino MATSUIKE JPN
2 Madeline SCHIZAS CAN
3 Olga MIKUTINA AUT
4 Victoriia SAFONOVA BLR
5 Mariah BELL USA
6 Eva-Lotta KIIBUS EST
7 Loena HENDRICKX BEL
8 Ekaterina KURAKOVA POL
9 Maiia KHROMYKH RUS
10 Kamila VALIEVA RUS
11 Ekaterina RYABOVA AZE
12 Elizaveta TUKTAMYSHEVA RUS
Tech Team
Ref Worsfold-GBR
TC Serova-BLR
TS Gor-Sebestyen-HUN
ATS Olavarietta-MEX
Judges: KAZ AZE POL USA AUT ITA CAN BEL
========================================================================================