START ORDER WOMEN SHORT PROGRAM Fri Nov 19 1 pm local time / 7 am EST
1 Kseniia SINITSYNA RUS
2 Yuhana YOKOI JPN
3 Lea SERNA FRA
4 Yeonjeong PARK KOR
5 Mariah BELL USA
6 Starr ANDREWS USA
7 Haein LEE KOR
8 Wakaba HIGUCHI JPN
9 Ekaterina RYABOVA AZE
10 Karen CHEN USA
11 Alena KOSTORNAIA RUS
12 Anna SHCHERBAKOVA RUS
Tech Team
Ref Meriquet-FRA
TC Billow-SWE
TS Jakupcevic Marinkovic-CRO
ATS Cruickshank-CAN
Judges: USA KOR ESP JPN LTU CAN AZE RUS FRA
----------------------------------------------------------------------------
START ORDER RHYTHM DANCE Fri Nov 19 3 pm local time / 9 am EST
1 Jennifer JANSE VAN RENSBURG / Benjamin STEFFAN GER
2 Annabelle MOROZOV / Andrei BAGIN RUS
3 Juulia TURKKILA / Matthias VERSLUIS FIN
4 Loicia DEMOUGEOUT / Theo LE MERCIER FRA
5 Evgeniia LOPAREVA / Geoffrey BRISSAUD FRA
6 Christina CARREIRA / Anthony PONOMARENKO USA
7 Allison REED / Saulius AMBRULEVICIUS LTU
8 Gabriella PAPADAKIS / Guillaume CIZERON FRA
9 Alexandra STEPANOVA / Ivan BUKIN RUS
10 Piper GILLES / Paul POIRIER CAN
Tech Team
Ref Rettstatt-USA
TC Hurth-FRA
TS Dostatni-POL
ATS Towler-Green-GBR
Judges: ITA KOR FRA GER USA RUS TUR CAN LTU
-------------------------------------------------------------------------------------
START ORDER MEN SHORT PROGRAM Fri Nov 19 4:45 pm local time / 10:45 am EST
1 Romain PONSART FRA
2 Gabriele FRANGIPANI ITA
3 Artur DANIELIAN RUS
4 Andrei MOZALEV RUS
5 Adam SIAO HIM FA FRA
6 Shun SATO JPN
7 Kevin AYMOZ FRA
8 Deniss VASILJEVS LAT
9 Dmitri ALIEV RUS
10 Keegan MESSING CAN
11 Jason BROWN USA
12 Yuma KAGIYAMA JPN
Tech Team
Ref Meriquet-FRA
TC Billow-SWE
TS Cruickshank-CAN
ATS Jakupcevic Marinkovic-CRO
Judges: LAT JPN CAN ITA TUR RUS FRA USA ESP
---------------------------------------------------------------------------------------
START ORDER PAIRS SHORT PROGRAM Fri Nov 19 6:45 pm local time / 12:45 pm EST
1 Camille KOVALEV / Pavel KOVALEV FRA
2 Coline KERIVEN / Noel-Antoine PIERRE FRA
3 Vanessa JAMES / Eric RADFORD CAN
4 Iuliia ARTEMEVA / Mikhail NAZARYCHEV RUS
5 Ioulia CHTCHETININA / Mark MAGYAR HUN
6 Alexa KNIERIM / Brandon FRAZIER USA
7 Rebecca GHILARDI / Filippo AMBROSINI ITA
8 Aleksandra BOIKOVA / Dmitrii KOZLOVSKII RUS
Tech Team
Ref Orlandini-ITA
TC Archer-GBR
TS Fedoseeva-RUS
ATS Kirby-USA
Judges: ITA USA FRA ESP AZE KOR CAN RUS LAT
=================================================================================