START ORDER PAIRS SHORT PROGRAM Fri Nov 12 12:33 pm local time / Thu Nov 11 10:33 pm EST
1 Audrey LU / Misha MITROFANOV USA
2 Evelyn WALSH / Trennt MICHAUD CAN
3 Riku MIURA / Ryuichi KIHARA JPN
4 Minerva Fabienne HASE / Nolan SEEGERT GER
5 Ashley CAIN-GRIBBLE / Timothy LEDUC USA
6 Anastasia MISHINA / Aleksandr GALLIAMOV RUS
7 Evgenia TARASOVA / Vladimir MOROZOV RUS
Tech Team
Ref Auxier-USA
TC Sierocka-POL
TS Kuznetsov-RUS
ATS Arai-JPN
Judges: ESP CAN RUS USA JPN AUT GER ITA UKR
---------------------------------------------------------------------------------------
START ORDER RHYTHM DANCE Fri Nov 12 2:25 pm local time / 12:25 am EDT
1 Kana MURAMOTO / Daisuke TAKAHASHI JPN
2 Sofia SHEVCHENKO / Igor EREMENKO RUS
3 Misato KOMATSUBARA / Tim KOLETO JPN
4 Alexandra NAZAROVA / Maxim NIKITIN UKR
5 Marjorie LAJOIE / Zachary LAGHA CAN
6 Sara HURTADO / Kirill KHALIAVIN ESP
7 Lilah FEAR / Lewis GIBSON GBR
8 Viktoria SINITSINA / Nikita KATSALAPOV RUS
9 Madison CHOCK / Evan BATES USA
Tech Team
Ref Labunskaya-RUS
TC Gordon Poltorak-POL
TS Rey-USA
ATS Tsuzuki-JPN
Judges: USA UKR JPN RUS ESP CAN CZE
------------------------------------------------------------------------------------------------
START ORDER WOMEN SHORT PROGRAM Fri Nov 12 4:13 pm local time / 2:13 am EST
1 Rino MATSUIKE JPN
2 Mana WAKABE JPN
3 Seoyeong WI KOR
4 Nicole SCHOTT GER
5 Amber GLENN USA
6 Daria USACHEVA RUS
7 Eunsoo LIM KOR
8 Alysa LIU USA
9 Young YOU KOR
10 Kaori SAKAMOTO JPN
Tech Team
Ref Auxier-USA
TC Laaksonen-FIN
TS Ishikawa-JPN
ATS Peace-CAN
Judges: CAN SWE AUT USA GER RUS KOR FIN JPN
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
START ORDER MEN SHORT PROGRAM Fri Nov 12 7:04 pm local time / 5:04 am EDT
1 Kao MIURA JPN
2 Sota YAMAMOTO JPN
3 Tomoki HIWATASHI USA
4 Camden PULKINEN USA
5 Makar IGNATOV RUS
6 Vincent ZHOU USA
7 Nam NGUYEN CAN
8 Junhwan CHA KOR
9 Alexander SAMARIN RUS
10 Shoma UNO JPN
11 Matteo RIZZO ITA
Tech Team
Ref Okabe-JPN
TC Laaksonen-FIN
TS Peace-CAN
ATS Kuznetsov-RUS
Judges: CZE RUS ITA CAN JPN KOR FIN USA SWE
=================================================================