START ORDER PAIRS SHORT PROGRAM Fri 10/22 6 pm local time / 9 pm EDT
1 Chelsea LIU / Danny O'SHEA USA
2 Alina PEPELEVA / Roman PLESHKOV RUS
3 Evelyn WALSH / Trennt MICHAUD CAN
4 Alexa KNIERIM / Brandon FRAZIER USA
5 Riku MIURA / Ryuichi KIHARA JPN
6 Jessica CALALANG / Brian JOHNSON USA
7 Aleksandra BOIKOVA / Dmitrii KOZLOVSKII RUS
8 Evgenia TARASOVA / Vladimir MOROZOV RUS
Tech Team
Ref Krauziene-LTU
TC Tauchmanova-CZE
TS Cox-USA
ATS Siudek-POL
Judges: ITA FRA KOR CAN POL RUS NED USA JPN
------------------------------------------------------------------------------------------
START ORDER MEN SHORT PROGRAM Fri 10/22 7:25 pm local time / 10:25 pm EDT
1 Vincent ZHOU USA
2 Jimmy MA USA
3 Michal BREZINA CZE
4 Nam NGUYEN CAN
5 Artur DANIELIAN RUS
6 Shun SATO JPN
7 Adam SIAO HIM FA FRA
8 Kevin AYMOZ FRA
9 Shoma UNO JPN
10 Daniel GRASSL ITA
11 Nathan CHEN USA
Tech Team
Ref Sancho-ESP
TC Andreeva-RUS
TS Unger-GER
ATS Byun-KOR
Judges: GER CZE ITA CAN RUS JPN USA FRA POL
=================================================================================
START ORDER RHYTHM DANCE Sat 10/23 1:51 pm local time / 4:51 pm EDT
1 Annabelle MOROZOV / Andrei BAGIN RUS
2 Misato KOMATSUBARA / Tim KOLETO JPN
3 Molly CESANEK / Yehor YEHOROV USA
4 Carolane SOUCISSE / Shane FIRUS CAN
5 Natalia KALISZEK / Maksym SPODYRIEV POL
6 Olivia SMART / Adrian DIAZ ESP
7 Laurence FOURNIER BEAUDRY / Nikolaj SORENSEN CAN
8 Madison HUBBELL / Zachary DONOHUE USA
9 Madison CHOCK / Evan BATES USA
Tech Team
Ref LeBlanc-Richard-CAN
TC Rettstatt-USA
TS Elek-HUN
ATS Fraser-Lukanin-AZE
Judges: RUS POL USA GER CZE CAN ESP FRA
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
START ORDER WOMEN SHORT PROGRAM Sat 10/23 3:20 pm local time / 6:20 pm EDT
1 Kseniia SINITSYNA RUS
2 Audrey SHIN USA
3 Daria USACHEVA RUS
4 Yuhana YOKOI JPN
5 Amber GLENN USA
6 Starr ANDREWS USA
7 Satoko MIYAHARA JPN
8 Yelim KIM KOR
9 Ekaterina KURAKOVA POL
10 Young YOU KOR
11 Kaori SAKAMOTO JPN
12 Alexandra TRUSOVA RUS
Tech Team
Ref Krauziene-LTU
TC Andreeva-RUS
TS Byun-KOR
ATS Unger-GER
Judges: CAN RUS ESP KOR POL HUN JPN NED USA
======================================================================================