Event #4 2021 JGP 9/16-18 Krasnoyarsk RUS

Event #4 2021 JGP 9/16-18 Krasnoyarsk RUS

Postby chuckiem » Wed Sep 15, 2021 3:54 pm

START ORDER RHYTHM DANCE Thu 9/16 2:15 pm local time / 3:15 am EDT

1 Irina KHAVRONINA / Dario CIRISANO RUS
2 Giorgia GALIMBERTI / Matteo Libasse MANDELLI ITA
3 Sofia LEONTEVA / Daniil GORELKIN RUS
4 Dea KUPARADZE / Danila SAVELIEV GEO
5 Hannah LIM / Ye QUAN KOR

6 Leah NESET / Artem MARKELOV USA
7 Elizaveta SHICHINA / Gordey KHUBULOV RUS
8 Angela LING / Caleb WEIN USA
9 Emma GOODSTADT / Michael BARSOUM CAN
10 Nadiia BASHYNSKA / Peter BEAUMONT CAN

^^^^^^^^^^^^^^^^ ZAMBONI ^^^^^^^^^^^^^^^^

11 Alisa OVSIANKINA / Matvei SAMOKHIN RUS
12 Gina ZEHNDER / Beda Leon SIEBER SUI
13 Olga MAMCHENKOVA / Mark VOLKOV RUS
14 Katica KEDVES / Fedor SHARONOV HUN
15 Celina FRADJI / Jean-Hans FOURNEAUX FRA

Tech Team

Ref Fomina-RUS
TC Caron-CAN
TS Rey-USA
ATS Kika-SVK

Judges: CAN HUN FRA RUS USA

-------------------------------------------------------------------------------

START ORDER PAIRS SHORT PROGRAM Thu 9/16 4:55 pm / 5:55 am EDT

1 Ekaterina STORUBLEVTCEVA / Artem GRITSAENKO RUS
2 Anastasiya SAZONOVA / Jamshid TASHMUKHAMEDOV UZB
3 Natalia KHABIBULLINA / Ilya KNYAZHUK RUS

4 Anastasia GOLUBEVA / Hektor GIOTOPOULOS MOORE AUS
5 Ekaterina CHIKMAREVA / Matvei IANCHENKOV RUS
6 Ekaterina PETUSHKOVA / Evgenii MALIKOV RUS

Tech Team

Ref Delic-SRB
TC Prokop-SVK
TS Bich-RUS
ATS Jakupcevik-Marinkovic-CRO

Judges: BLR AUT USA CAN RUS MEX TUR NED UZB

----------------------------------------------------------------------------------

START ORDER MEN SHORT PROGRAM Thu 9/16 7 pm local time / 8 am EDT

1 Ali Efe GUNES TUR
2 Azizmurod SHABAZOV UZB
3 Egor RUKHIN RUS
4 Andrei ANISIMOV RUS
5 Lucas BROUSSARD USA

6 Alexander LEBEDEV BLR
7 Alexander CHARNAGALOV AUT
8 Artem KOVALEV RUS
9 Andreas NORDEBACK SWE
10 Wesley CHIU CAN

^^^^^^^^^^^ ZAMBONI ^^^^^^^^^^^

11 Oleg MELNIKOV KAZ
12 Fedor ZONOV RUS
13 Mihhail SELEVKO EST
14 Lev VINOKUR ISR
15 Gleb LUTFULLIN RUS

Tech Team

Ref Sirvan-TUR
TC Soos-HUN
TS Ponomareva-UZB
ATS Reinsalu-LAT

Judges: BLR TUR USA UZB CAN AUT RUS NED MEX

=======================================================================

START ORDER WOMEN SHORT PROGRAM Fri 9/17 12:15 pm local time / 1:15 am EDT

1 Michelle DICICCO ARG
2 Lia PEREIRA CAN
3 Sofia SAMODELKINA RUS
4 Nikola FOMCHENKOVA LAT
5 Charmaine Skye CHUA PHI
6 Misheel OTGONBAATAR MGL

7 Apiksana TANGSATAPORNPHAN THA
8 Kate WANG USA
9 Elizaveta KULIKOVA RUS
10 Parrii SROHI IND
11 Sofia AKATEVA RUS
12 Amaliya SULAYMONOVA UZB

^^^^^^^^^^^ ZAMBONI ^^^^^^^^^^^

13 Anna LAPORTA SUI
14 Elizaveta BERESTOVSKAIA RUS
15 Maryn PIERCE USA
16 Anastasia ZININA RUS
17 Dani LOONSTRA NED
18 Varvara KISEL BLR

19 Dorotea LEITGEB AUT
20 Aibike ESENTAEVA KGZ
21 Niginabonu JAMOLIDDINOVA UZB
22 Alejandra OSUNA TIRADO MEX
23 Viktoriia IUSHCHENKOVA ISR
24 Elena KOMOVA GBR

Tech Team

Ref Serova-BLR
TC Zaydman-ISR
TS Chernousov-RUS
ATS Paluchowski-POL

Judges: MEX RUS CAN BLR AUT TUR UZB USA NED

==============================================================================
chuckiem
 
Posts: 6219
Joined: Sat Nov 12, 2005 7:03 pm

Re: Event #4 2021 JGP 9/16-18 Krasnoyarsk RUS

Postby chuckiem » Thu Sep 16, 2021 11:17 am

RHYTHM DANCE RESULTS: There were technical problems----only the first group skated. The remaining groups will skate after the MEN SP. No results for the first group available at this time.

------------------------------------------------------

RESULTS PAIRS SHORT PROGRAM

1 Ekaterina CHIKMAREVA / Matvei IANCHENKOV RUS 64.12 36.38 27.74 6.96 6.93 6.96 6.86 6.96 0.00 5
2 Natalia KHABIBULLINA / Ilya KNYAZHUK RUS 63.00 35.14 27.86 6.93 6.75 7.00 7.07 7.07 0.00 3
3 Ekaterina PETUSHKOVA / Evgenii MALIKOV RUS 62.54 35.51 27.03 6.75 6.57 6.93 6.75 6.79 0.00 6
4 Ekaterina STORUBLEVTCEVA / Artem GRITSAENKO RUS 61.85 34.73 27.12 6.82 6.64 6.79 6.82 6.82 0.00 1
5 Anastasia GOLUBEVA / Hektor GIOTOPOULOS MOORE AUS 57.35 30.92 26.43 6.64 6.36 6.68 6.61 6.75 0.00 4
6 Anastasiya SAZONOVA / Jamshid TASHMUKHAMEDOV UZB 34.48 17.59 17.89 4.71 4.36 4.39 4.54 4.36 1.00 2

PAIRS FREE SKATE Fri 9/17 4:30 pm local time / 5:30 am EDT Start Order is reverse of SP finish


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Last edited by chuckiem on Thu Sep 16, 2021 2:26 pm, edited 1 time in total.
chuckiem
 
Posts: 6219
Joined: Sat Nov 12, 2005 7:03 pm

Re: Event #4 2021 JGP 9/16-18 Krasnoyarsk RUS

Postby chuckiem » Thu Sep 16, 2021 2:24 pm

RESULTS MEN SHORT PROGRAM

1 Artem KOVALEV RUS 81.31 44.23 37.08 7.29 7.11 7.68 7.46 7.54 0.00 8 3a, 3z+3t, 3f!
2 Gleb LUTFULLIN RUS 80.13 43.84 36.29 7.29 7.11 7.32 7.25 7.32 0.00 15 3a, 3z+3t, 3f
3 Egor RUKHIN RUS 78.45 43.46 34.99 7.04 6.71 7.04 7.04 7.14 0.00 3 3a, 3f, 3z+3t
4 Wesley CHIU CAN 76.63 40.59 36.04 7.18 7.11 7.21 7.25 7.29 0.00 10 3f, 3a, 3z+3t
5 Andrei ANISIMOV RUS 73.69 39.45 34.24 6.93 6.64 6.82 6.89 6.96 0.00 4 3a-so, 3f, 3z+3t
6 Mihhail SELEVKO EST 69.30 35.72 33.58 6.79 6.54 6.64 6.75 6.86 0.00 13 3f, 2a-so, 3z+3t
7 Lucas BROUSSARD USA 64.00 31.97 33.03 6.46 6.50 6.57 6.71 6.79 1.00 5 3a<<↓, 3z+3t, 3f!
8 Fedor ZONOV RUS 63.72 32.54 32.18 6.46 6.18 6.36 6.54 6.64 1.00 12 3a<<, 3f, 3z+3t<↓
9 Alexander LEBEDEV BLR 62.45 30.63 31.82 6.36 6.21 6.25 6.50 6.50 0.00 6 3f!, 3aq-so, 3z+2t
10 Andreas NORDEBACK SWE 60.26 29.33 31.93 6.43 6.29 6.25 6.46 6.50 1.00 9 3z+2t, 2a, 3f↓
11 Lev VINOKUR ISR 60.16 31.35 29.81 5.82 5.71 6.07 6.00 6.21 1.00 14 2a, 3z+3t, 3f!<↓
12 Ali Efe GUNES TUR 52.17 28.43 23.74 5.14 4.64 4.68 4.71 4.57 0.00 1 3a-to, 3z+3t-so, 3f
13 Oleg MELNIKOV KAZ 47.52 23.84 23.68 4.86 4.57 4.86 4.71 4.68 0.00 11 3z+2t, 3fe, 2a
14 Azizmurod SHABAZOV UZB 42.82 20.44 22.38 4.96 4.21 4.39 4.50 4.32 0.00 2 2a-to, 3s+2t, 2f!
15 Alexander CHARNAGALOV AUT 39.21 18.81 21.40 4.54 4.07 4.18 4.32 4.29 1.00 7 3t↓-nc, 2f, 2a


MEN FREE SKATE Fri 9/17 6 pm local time / 7 am EDT Start Order: reverse of SP finish
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
chuckiem
 
Posts: 6219
Joined: Sat Nov 12, 2005 7:03 pm

Re: Event #4 2021 JGP 9/16-18 Krasnoyarsk RUS

Postby chuckiem » Thu Sep 16, 2021 4:48 pm

RESULTS RHYTHM DANCE Finally!!

1 Irina KHAVRONINA / Dario CIRISANO RUS 66.52 35.60 30.92 7.75 7.50 7.83 7.83 7.75 0.00 9
2 Sofia LEONTEVA / Daniil GORELKIN RUS 63.70 34.82 28.88 7.17 7.00 7.42 7.25 7.25 0.00 8
3 Angela LING / Caleb WEIN USA 63.65 37.31 27.34 6.75 6.67 7.00 6.83 6.92 1.00 1 ext lift
4 Nadiia BASHYNSKA / Peter BEAUMONT CAN 60.35 32.01 28.34 7.08 6.92 7.17 7.17 7.08 0.00 10
5 Hannah LIM / Ye QUAN KOR 59.87 34.03 25.84 6.33 6.25 6.58 6.58 6.58 0.00 3
6 Olga MAMCHENKOVA / Mark VOLKOV RUS 59.17 31.11 28.06 7.00 6.75 7.08 7.17 7.08 0.00 13
7 Celina FRADJI / Jean-Hans FOURNEAUX FRA 57.25 31.73 25.52 6.33 6.25 6.25 6.58 6.50 0.00 15
8 Emma GOODSTADT / Michael BARSOUM CAN 53.47 30.13 23.34 5.92 5.67 6.00 5.83 5.75 0.00 5
9 Leah NESET / Artem MARKELOV USA 51.57 27.79 23.78 5.83 5.75 6.08 6.08 6.00 0.00 6
10 Giorgia GALIMBERTI / Matteo Libasse MANDELLI ITA 50.87 27.87 23.00 5.92 5.58 5.75 5.92 5.58 0.00 2
11 Alisa OVSIANKINA / Matvei SAMOKHIN RUS 50.54 26.74 23.80 5.75 5.83 5.92 6.17 6.08 0.00 11
12 Dea KUPARADZE / Danila SAVELIEV GEO 49.39 26.33 23.06 5.75 5.50 5.75 6.00 5.83 0.00 4
13 Elizaveta SHICHINA / Gordey KHUBULOV RUS 49.23 24.95 25.28 6.25 6.17 6.17 6.67 6.33 1.00 7 ↓diag steps
14 Katica KEDVES / Fedor SHARONOV HUN 45.94 25.40 20.54 5.17 5.17 5.00 5.33 5.00 0.00 14
15 Gina ZEHNDER / Beda Leon SIEBER SUI 44.79 23.53 21.26 5.33 5.17 5.33 5.42 5.33 0.00 12


FREE DANCE Sat 9/18 11:30 am local time; 00:30 am EDT Start Order: reverse of RD finish
chuckiem
 
Posts: 6219
Joined: Sat Nov 12, 2005 7:03 pm

Re: Event #4 2021 JGP 9/16-18 Krasnoyarsk RUS

Postby chuckiem » Fri Sep 17, 2021 11:30 am

RESULTS WOMEN SHORT PROGRAM

1 Sofia AKATEVA RUS 75.89 44.60 31.29 7.82 7.71 8.00 7.79 7.79 0.00 11 3a+3t, 2a, 3f
2 Elizaveta KULIKOVA RUS 67.08 38.60 28.48 7.07 6.96 7.29 7.14 7.14 0.00 9 3f!, 2a, 3z+3t
3 Anastasia ZININA RUS 67.02 37.82 29.20 7.29 7.14 7.32 7.32 7.43 0.00 16 2a, 3f, 3z+3t
4 Elizaveta BERESTOVSKAIA RUS 64.91 36.16 28.75 7.11 7.04 7.29 7.21 7.29 0.00 14 2a, 3f, 3z+3t<
5 Varvara KISEL BLR 63.66 37.29 26.37 6.64 6.32 6.75 6.57 6.68 0.00 18 3z+3t, 2a, 3f
6 Sofia SAMODELKINA RUS 60.76 31.67 30.09 7.57 7.36 7.39 7.61 7.68 1.00 3 3a<↓-nc, 2a, 3f
7 Kate WANG USA 59.26 33.37 25.89 6.39 6.29 6.61 6.57 6.50 0.00 8 2a, 3z+3tq, 3f
8 Anna LAPORTA SUI 53.55 29.81 23.74 5.93 5.68 6.07 6.00 6.00 0.00 13 3t+3t, 3f!, 2a
9 Lia PEREIRA CAN 53.51 29.74 24.77 6.21 6.04 6.21 6.21 6.29 1.00 2 3f, 3t+3t<↓, 2a
10 Maryn PIERCE USA 51.63 26.31 26.32 6.64 6.36 6.54 6.57 6.79 1.00 15 3f!, 3z↓+combo+2t*, 2a
11 Nikola FOMCHENKOVA LAT 47.06 24.32 22.74 5.86 5.68 5.64 5.64 5.61 0.00 4 3z↓-nc, 3f, 2a
12 Dani LOONSTRA NED 45.94 23.82 22.12 5.57 5.32 5.50 5.61 5.64 0.00 17 3t+2t, 2a, 2f
13 Viktoriia IUSHCHENKOVA ISR 42.26 22.67 19.59 5.14 4.68 4.93 4.89 4.86 0.00 23 3s+3t<, 1f*, 2a
14 Dorotea LEITGEB AUT 39.51 19.48 21.03 5.29 5.11 5.18 5.32 5.39 1.00 19 3t+2t, 2a<↓, 2f
15 Alejandra OSUNA TIRADO MEX 39.45 19.70 19.75 4.71 4.61 5.11 4.96 5.29 0.00 22 2aq, 2z!+2lo, 2f
16 Elena KOMOVA GBR 38.75 19.75 19.00 4.93 4.57 4.71 4.82 4.71 0.00 24 3s+2t, 2f, 1a*
17 Niginabonu JAMOLIDDINOVA UZB 37.18 18.09 19.09 4.89 4.57 4.75 4.79 4.86 0.00 21 3s+2t, 2a, 2f
18 Amaliya SULAYMONOVA UZB 35.79 17.70 18.09 4.57 4.29 4.64 4.50 4.61 0.00 12 3s<<+2t, 2a, 2f
19 Apiksana TANGSATAPORNPHAN THA 35.64 18.18 17.46 4.36 4.04 4.50 4.46 4.46 0.00 7 2a, 2z+2lo, 2f
20 Charmaine Skye CHUA PHI 29.97 13.43 16.54 4.11 3.89 4.29 4.18 4.21 0.00 5 2a<<, 2f, 2ze+2t<<
21 Aibike ESENTAEVA KGZ 29.14 13.30 16.84 4.36 4.04 4.04 4.36 4.25 1.00 20 2ze+t*, 2f, 2a<<↓
22 Michelle DICICCO ARG 26.77 11.32 15.45 3.93 3.64 3.82 3.96 3.96 0.00 1 1a<<*, 2f, 2z+2t
23 Misheel OTGONBAATAR MGL 17.02 6.65 11.37 2.82 2.71 2.79 2.96 2.93 1.00 6 1a*, 2f!q, 2t+2t<<, ↓steps
24 Parrii SROHI IND 7.75 0.84 6.91 1.68 1.64 1.75 1.71 1.86 0.00 10 a*, 1f*, 1lze*+1lo*


WOMEN FREE SKATE Sat 9/18 2:30 pm local time / 3:30 am EDT Start Order is reverse of SP finish
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
chuckiem
 
Posts: 6219
Joined: Sat Nov 12, 2005 7:03 pm

Re: Event #4 2021 JGP 9/16-18 Krasnoyarsk RUS

Postby chuckiem » Fri Sep 17, 2021 11:38 am

RESULTS PAIRS FREE SKATE

1 Ekaterina CHIKMAREVA / Matvei IANCHENKOV RUS 124.99 64.55 60.44 7.46 7.32 7.79 7.57 7.64 0.00 6
2 Natalia KHABIBULLINA / Ilya KNYAZHUK RUS 120.87 62.24 58.63 7.18 7.18 7.39 7.43 7.46 0.00 5
3 Ekaterina PETUSHKOVA / Evgenii MALIKOV RUS 107.92 52.73 55.19 6.86 6.82 6.89 7.04 6.89 0.00 4
4 Ekaterina STORUBLEVTCEVA / Artem GRITSAENKO RUS 106.28 52.07 54.21 6.79 6.64 6.75 6.82 6.89 0.00 3
5 Anastasia GOLUBEVA / Hektor GIOTOPOULOS MOORE AUS 101.33 50.20 52.13 6.61 6.36 6.57 6.50 6.54 1.00 2 time
6 Anastasiya SAZONOVA / Jamshid TASHMUKHAMEDOV UZB 64.82 29.41 35.41 4.64 4.25 4.32 4.54 4.39 0.00 1


FINAL STANDINGS JUNIOR PAIRS

1 - Ekaterina CHIKMAREVA / Matvei IANCHENKOV RUS 189.11 1 1
2 - Natalia KHABIBULLINA / Ilya KNYAZHUK RUS 183.87 2 2
3 - Ekaterina PETUSHKOVA / Evgenii MALIKOV RUS 170.46 3 3
4 - Ekaterina STORUBLEVTCEVA / Artem GRITSAENKO RUS 168.13 4 4
5 - Anastasia GOLUBEVA / Hektor GIOTOPOULOS MOORE AUS 158.68 5 5
6 - Anastasiya SAZONOVA / Jamshid TASHMUKHAMEDOV UZB 99.30 6 6
chuckiem
 
Posts: 6219
Joined: Sat Nov 12, 2005 7:03 pm

Re: Event #4 2021 JGP 9/16-18 Krasnoyarsk RUS

Postby chuckiem » Fri Sep 17, 2021 1:53 pm

RESULTS MEN FREE SKATE

1 Gleb LUTFULLIN RUS 150.29 78.31 71.98 7.36 6.89 7.21 7.14 7.25 0.00 14 4t, 4s+2t, 4s, 3lo, 3a+eu+3s, 3f, 3lo+2lo
2 Egor RUKHIN RUS 144.86 73.16 71.70 7.36 6.89 7.21 7.14 7.25 0.00 13 4t, 3a+2t, 3a, 3f, 3z, 3z+3t, 2lo
3 Wesley CHIU CAN 140.96 68.32 72.64 7.21 7.11 7.32 7.29 7.39 0.00 12 3f, 4t, 3a-so, 3lo, 3a+eu<<+2s, 3z+2t, 3z
4 Fedor ZONOV RUS 137.56 68.06 69.50 6.79 6.71 7.07 7.00 7.18 0.00 8 2a, 3f+2t, 3f, 2a, 3z+3tq, 3lo+eu+3s, 3z
5 Lucas BROUSSARD USA 134.77 66.79 67.98 6.64 6.57 6.86 6.96 6.96 0.00 9 3t, 3lo, 3a, 3f!+eu+3s, 2a+2t, 3z+3tq, 3z
6 Artem KOVALEV RUS 131.01 58.85 73.16 7.36 7.04 7.25 7.32 7.61 1.00 15 4s<↓, 3a+2t, 3f-hd, 3lo, 3aq+2t, 3f+eu+3s<, 2z
7 Mihhail SELEVKO EST 130.53 65.17 67.36 6.96 6.57 6.68 6.68 6.79 2.00 10 4sq+2t, 3f, 3lo, 3a+2t, 3a<↓, 3z, 3f+eu+3s<↓
8 Andrei ANISIMOV RUS 125.52 60.00 66.52 7.04 6.29 6.54 6.64 6.75 1.00 11 2s, 4t, 1a, 3lo, 3z+3t, 3f!+3t, 3f!+eu+3s
9 Andreas NORDEBACK SWE 120.68 56.60 64.08 6.36 6.11 6.50 6.43 6.64 0.00 6 3z+3t, 3f+eu+3s, 3lo, 2a, 2z+2t, 3f, 2a
10 Alexander LEBEDEV BLR 115.08 51.50 64.58 6.54 6.29 6.39 6.43 6.64 1.00 7 3lo, 3a<↓, 3f!, 2a, 3z, 3fe+eu<<+2s, 3z+2t
11 Lev VINOKUR ISR 105.46 53.76 53.70 5.57 5.07 5.50 5.32 5.39 2.00 5 4t<↓, 4t↓+rep, 3f, 2a+3t, 3z+eu+3s, 3z, 2a+3t*
12 Ali Efe GUNES TUR 98.10 49.44 48.66 5.29 4.54 4.82 4.93 4.75 0.00 4 3z+3t, 3fe+2t, 3lo, 2a+eu+3s, 3z, 3fe, 1a
13 Oleg MELNIKOV KAZ 88.63 41.09 48.54 5.14 4.46 5.00 4.71 4.96 1.00 3 3lo↓, 3lo+2t, 3s, 3s+eu+2f, 3zq+2t, 3z*, 2a
14 Azizmurod SHABAZOV UZB 64.10 24.68 40.42 4.57 3.82 3.93 4.07 3.82 1.00 2 2a↓, 3s+2t, 2s, 1a, 1z+2t<, 2f, 1lo
15 Alexander CHARNAGALOV AUT 54.51 21.59 35.92 4.07 3.43 3.21 3.71 3.54 3.00 1 3t, 3sq↓, 2a, 2z+eu+2s, 3t↓+rep, 2a, 2f!↓



FINAL STANDINGS JUNIOR MEN

1 - Gleb LUTFULLIN RUS 230.42 2 1
2 - Egor RUKHIN RUS 223.31 3 2
3 - Wesley CHIU CAN 217.59 4 3
4 - Artem KOVALEV RUS 212.32 1 6
5 - Fedor ZONOV RUS 201.28 8 4
6 - Mihhail SELEVKO EST 199.83 6 7
7 - Andrei ANISIMOV RUS 199.21 5 8
8 - Lucas BROUSSARD USA 198.77 7 5
9 - Andreas NORDEBACK SWE 180.94 10 9
10 - Alexander LEBEDEV BLR 177.53 9 10
11 - Lev VINOKUR ISR 165.62 11 11
12 - Ali Efe GUNES TUR 150.27 12 12
13 - Oleg MELNIKOV KAZ 136.15 13 13
14 - Azizmurod SHABAZOV UZB 106.92 14 14
15 - Alexander CHARNAGALOV AUT 93.72 15 15
chuckiem
 
Posts: 6219
Joined: Sat Nov 12, 2005 7:03 pm

Re: Event #4 2021 JGP 9/16-18 Krasnoyarsk RUS

Postby chuckiem » Sat Sep 18, 2021 12:06 pm

RESULTS FREE DANCE

1 Sofia LEONTEVA / Daniil GORELKIN RUS 101.44 54.94 46.50 7.67 7.50 7.83 7.83 7.92 0.00 14
2 Irina KHAVRONINA / Dario CIRISANO RUS 100.79 51.79 49.00 8.08 8.00 8.25 8.25 8.25 0.00 15
3 Olga MAMCHENKOVA / Mark VOLKOV RUS 97.18 53.28 43.90 7.25 7.08 7.50 7.33 7.42 0.00 10
4 Nadiia BASHYNSKA / Peter BEAUMONT CAN 97.04 53.14 43.90 7.25 7.08 7.33 7.42 7.50 0.00 12
5 Angela LING / Caleb WEIN USA 96.58 53.48 43.10 7.17 7.00 7.25 7.17 7.33 0.00 13
6 Hannah LIM / Ye QUAN KOR 93.14 51.54 41.60 6.92 6.75 7.08 6.92 7.00 0.00 11
7 Elizaveta SHICHINA / Gordey KHUBULOV RUS 90.58 49.58 41.00 6.67 6.75 6.92 6.92 6.92 0.00 3
8 Celina FRADJI / Jean-Hans FOURNEAUX FRA 89.02 48.42 40.60 6.58 6.67 6.92 6.75 6.92 0.00 9
9 Leah NESET / Artem MARKELOV USA 88.97 49.47 39.50 6.50 6.33 6.75 6.58 6.75 0.00 7
10 Giorgia GALIMBERTI / Matteo Libasse MANDELLI ITA 84.61 47.01 37.60 6.25 6.08 6.33 6.33 6.33 0.00 6
11 Emma GOODSTADT / Michael BARSOUM CAN 76.30 42.30 35.00 5.67 5.75 5.83 5.92 6.00 1.00 8 ↓twizzles
12 Alisa OVSIANKINA / Matvei SAMOKHIN RUS 76.18 40.48 36.70 5.83 6.08 6.08 6.42 6.17 1.00 5 ↓onefootMan
13 Dea KUPARADZE / Danila SAVELIEV GEO 74.87 39.67 35.20 6.00 5.67 5.92 5.92 5.83 0.00 4
14 Gina ZEHNDER / Beda Leon SIEBER SUI 68.99 37.49 32.50 5.42 5.25 5.33 5.58 5.50 1.00 1 ext lift
15 Katica KEDVES / Fedor SHARONOV HUN 65.00 34.30 30.70 5.17 5.00 5.00 5.33 5.08 0.00 2


FINAL STANDINGS JUNIOR ICE DANCE

1 - Irina KHAVRONINA / Dario CIRISANO RUS 167.31 1 2
2 - Sofia LEONTEVA / Daniil GORELKIN RUS 165.14 2 1
3 - Angela LING / Caleb WEIN USA 160.23 3 5
4 - Nadiia BASHYNSKA / Peter BEAUMONT CAN 157.39 4 4
5 - Olga MAMCHENKOVA / Mark VOLKOV RUS 156.35 6 3
6 - Hannah LIM / Ye QUAN KOR 153.01 5 6
7 - Celina FRADJI / Jean-Hans FOURNEAUX FRA 146.54 7 8
8 - Leah NESET / Artem MARKELOV USA 140.54 9 9
9 - Elizaveta SHICHINA / Gordey KHUBULOV RUS 139.81 13 7
10 - Giorgia GALIMBERTI / Matteo Libasse MANDELLI ITA 135.48 10 10
11 - Emma GOODSTADT / Michael BARSOUM CAN 129.77 8 11
12 - Alisa OVSIANKINA / Matvei SAMOKHIN RUS 126.72 11 12
13 - Dea KUPARADZE / Danila SAVELIEV GEO 124.26 12 13
14 - Gina ZEHNDER / Beda Leon SIEBER SUI 113.78 15 14
15 - Katica KEDVES / Fedor SHARONOV HUN 110.94 14 15
chuckiem
 
Posts: 6219
Joined: Sat Nov 12, 2005 7:03 pm

Re: Event #4 2021 JGP 9/16-18 Krasnoyarsk RUS

Postby chuckiem » Sat Sep 18, 2021 12:55 pm

RESULTS WOMEN FREESKATE

1 Sofia AKATEVA RUS 157.19 94.57 62.62 8.00 7.57 7.93 7.75 7.89 0.00 24 3a, 4t+3t, 4s, 3lo, 4t+eu+3s, 3f+3t, 3f+3t, 3z
2 Sofia SAMODELKINA RUS 141.63 80.18 61.45 7.96 7.18 7.86 7.61 7.79 0.00 19 4zq, 4s, 4s+2t, 2a, 3z+3t, 2+eu+3s<<, 3f
3 Anastasia ZININA RUS 139.18 78.38 60.80 7.61 7.29 7.75 7.64 7.71 0.00 22 4t+2t, 4t, 3lo, 2a, 3z+3tq, 3f+eu+3sm 3z
4 Elizaveta BERESTOVSKAIA RUS 131.16 71.45 59.71 7.43 7.21 7.54 7.57 7.57 0.00 21 4tq, 3z, 3f, 2a, 3z+3t< 3lo+2t, 2a+eu+3s
5 Elizaveta KULIKOVA RUS 129.75 70.40 59.35 7.32 7.32 7.57 7.50 7.39 0.00 23 2a, 3z, 3f!, 3s, 3z+eu+3s, 2a+3t, 3lo+2t
6 Kate WANG USA 111.67 61.21 50.46 6.54 6.18 6.32 6.36 6.14 0.00 18 2a, 3z+3loq, 3f, 2a, 3f+eu+3sq, 3z, 3t+2t
7 Varvara KISEL BLR 100.81 48.93 53.88 6.96 6.50 6.75 6.75 6.71 2.00 20 3a<↓, 2a, 2a+3t, 3z, 3f+eu+1s, 3zq↓+rep, 3f
8 Maryn PIERCE USA 99.04 47.17 52.87 6.61 6.36 6.61 6.64 6.82 1.00 15 2a, 3z+3t<<, 2a, 3lo+2t, 3zq+2t+1lo, 3s, 3lo<↓
9 Anna LAPORTA SUI 96.70 48.77 48.93 6.18 5.86 6.21 6.11 6.21 1.00 17 3z+2t, 3lo, 3s, 3t+eu<<+2f, 3f!q↓, 3t+2t, 2a
10 Nikola FOMCHENKOVA LAT 93.91 50.24 43.67 5.82 5.18 5.50 5.36 5.43 0.00 14 3t^2a, 3z, 3lo, 3z+2t+2lo, 3f+2t, 3f, 3s<
11 Lia PEREIRA CAN 88.92 40.19 50.73 6.36 6.14 6.32 6.39 6.50 2.00 16 3f, 2z, 3lo<↓, 3t+eu+3s<↓, 2a, 3t, 2f
12 Elena KOMOVA GBR 82.27 44.46 38.81 5.11 4.46 4.93 4.79 4.96 1.00 9 3lo<↓, 2f+2t, 3t+2t, 2a+eu+3s, 3sq, 3tq, 2a
13 Dani LOONSTRA NED 79.82 38.57 41.25 5.50 4.96 5.07 5.14 5.11 0.00 13 2z!+2t, 2a+eu+2f, 3f, 1a, 2z!, 3tq+2t, 2s
14 Viktoriia IUSHCHENKOVA ISR 75.05 35.10 40.95 5.39 4.79 5.07 5.14 5.21 1.00 12 2a+eu+2f, 3f!<↓, 2s, 3f<+2t, 2a, 2lo, 2z
15 Niginabonu JAMOLIDDINOVA UZB 73.63 37.46 36.17 4.75 4.25 4.54 4.43 4.64 0.00 8 2a, 3t+2t, 3s+eu+2s, 3s, 2a, 2z+2t, 2lo
16 Alejandra OSUNA TIRADO MEX 70.01 30.69 39.32 4.93 4.61 4.96 4.89 5.18 0.00 10 2aq+2tq, 2s, 2a<, 2f+2lo<, 2z!q+2loq, 2z, 2f
17 Dorotea LEITGEB AUT 69.26 31.27 39.99 5.25 4.79 4.82 5.07 5.07 2.00 11 2a, 2t+eu+2s, 3s<↓, 3sq↓+rep, 2f+2t, 2f^2a, 2loq
18 Amaliya SULAYMONOVA UZB 62.41 28.29 34.12 4.50 4.04 4.21 4.29 4.29 0.00 7 2a+eu+2f, 3s<<, 2a, 2z+2t, 2z, 2lo, 1f
19 Apiksana TANGSATAPORNPHAN THA 57.33 25.10 34.23 4.25 3.96 4.32 4.25 4.61 2.00 6 2a, 2f!+2lo<, 2z+2lo, 2s, 2f!, 2aq, 2z
20 Michelle DICICCO ARG 51.83 21.48 30.35 3.82 3.54 3.93 3.75 3.93 0.00 3 2lo, 1a, 2z+eu+2s, 1a, 2z, 2f+1t, 2lo+1t
21 Charmaine Skye CHUA PHI 49.73 18.26 32.47 4.18 3.86 4.04 4.00 4.21 1.00 5 2a<<↓, 2ze, 2f+2t<, 2ze+1t, 2a<<, 2lo, 2f
22 Aibike ESENTAEVA KGZ 48.41 18.77 30.64 4.00 3.68 3.79 3.93 3.75 1.00 4 1a, 2f<↓, 2ze+1t, 2f, 2lo, 2ze+1t, 2s+eu+2sq
23 Misheel OTGONBAATAR MGL 27.87 12.04 20.83 2.86 2.50 2.43 2.61 2.61 5.00 2 1a, 2f!+2t<↓, 2zq↓, 2s+2lo<↓, 2lo↓,2f!<, a
24 Parrii SROHI IND 19.81 4.67 15.14 1.89 1.79 1.96 1.86 1.96 0.00 1 1f+1t, 1f, 1ze+1loq, a, 1lo, 1s



FINAL STANDINGS JUNIOR WOMEN

1 - Sofia AKATEVA RUS 233.08 1 1
2 - Anastasia ZININA RUS 206.20 3 3
3 - Sofia SAMODELKINA RUS 202.39 6 2
4 - Elizaveta KULIKOVA RUS 196.83 2 5
5 - Elizaveta BERESTOVSKAIA RUS 196.07 4 4
6 - Kate WANG USA 170.93 7 6
7 - Varvara KISEL BLR 164.47 5 7
8 - Maryn PIERCE USA 150.67 10 8
9 - Anna LAPORTA SUI 150.25 8 9
10 - Lia PEREIRA CAN 142.43 9 11
11 - Nikola FOMCHENKOVA LAT 140.97 11 10
12 - Dani LOONSTRA NED 125.76 12 13
13 - Elena KOMOVA GBR 121.02 16 12
14 - Viktoriia IUSHCHENKOVA ISR 117.31 13 14
15 - Niginabonu JAMOLIDDINOVA UZB 110.81 17 15
16 - Alejandra OSUNA TIRADO MEX 109.46 15 16
17 - Dorotea LEITGEB AUT 108.77 14 17
18 - Amaliya SULAYMONOVA UZB 98.20 18 18
19 - Apiksana TANGSATAPORNPHAN THA 92.97 19 19
20 - Charmaine Skye CHUA PHI 79.70 20 21
21 - Michelle DICICCO ARG 78.60 22 20
22 - Aibike ESENTAEVA KGZ 77.55 21 22
23 - Misheel OTGONBAATAR MGL 44.89 23 23
24 - Parrii SROHI IND 27.56 24 24
chuckiem
 
Posts: 6219
Joined: Sat Nov 12, 2005 7:03 pm


Return to Figure Skating

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests