Events for THURSDAY 12/5:
TIME LOCAL (EST) / EVENT
3:30 PM (9:30 AM) JUNIOR MEN SP
4:35 PM (10:35 AM) JUNIOR PAIRS SP
5:50 PM (11:50 AM) JUNIOR LADIES SP
7:50 PM (1:50 PM) SENIOR PAIRS SP
9:10 PM (3:10 PM) SENIOR MEN SP
=====================================================================
START ORDER JUNIOR MEN SHORT PROGRAM
1 Daniil SAMSONOV RUS
2 Shun SATO JPN
3 Yuma KAGIYAMA JPN
4 Petr GUMENNIK RUS
5 Daniel GRASSL ITA
6 Andrei MOZALEV RUS
Tech Team
Ref Worsfold-GBR
TC Okabe-JPN
TS Cejvan-SLO
ATS Lebedeva-RUS
Judges: JPN ITA AUT GEO CHN RUS USA FRA CAN
----------------------------------------------------------------------------------------
START ORDER JUNIOR PAIRS SHORT PROGRAM
1 Annika HOCKE / Robert KUNKEL GER
2 Iuliia ARTEMEVA / Mikhail NAZARYCHEV RUS
3 Diana MUKHAMETZIANOVA / Ilya MIRONOV RUS
4 Kseniia AKHANTEVA / Valerii KOLESOV RUS
5 Alina PEPELEVA / Roman PLESHKOV RUS
6 Apollinariia PANFILOVA / Dmitry RYLOV RUS
Tech Team
Ref Kulik-EST
TC Sierocka-POL
TS Briggs-GBR
ATS Cox-USA
Judges: CAN USA CHN JPN KOR GER AUT RUS
----------------------------------------------------------------------------------------
START ORDER JUNIOR LADIES SHORT PROGRAM
1 Kamila VALIEVA RUS
2 Daria USACHEVA RUS
3 Alysa LIU USA
4 Viktoria VASILIEVA RUS
5 Kseniia SINITSYNA RUS
6 Haein LEE KOR
Tech Team
Ref Benini-ITA
TC Laaksonen-FIN
TS Vandecaveye-BEL
ATS Lehnert-GER
Judges: USA RUS FRA ITA GER ESP JPN KOR CAN
--------------------------------------------------------------------------------------------
START ORDER SENIOR PAIRS SHORT PROGRAM
1 Anastasia MISHINA / Aleksandr GALLIAMOV RUS
2 Daria PAVLIUCHENKO / Denis KHODYKIN RUS
3 Aleksandra BOIKOVA / Dmitrii KOZLOVSKII RUS
4 Cheng PENG / Yang JIN CHN
5 Kirsten MOORE-TOWERS / Michael MARINARO CAN
6 Wenjin SUI / Cong HAN CHN
Tech Team
Ref Kulik-EST
TC Sierocka-POL
TS Briggs-GBR
ATS Cox-USA
Judges: USA ITA RUS AUT CAN GER CHN JPN KOR
---------------------------------------------------------------------------------
START ORDER SENIOR MEN SHORT PROGRAM
1 Kevin AYMOZ FRA
2 Boyang JIN CHN
3 Dmitri ALIEV RUS
4 Nathan CHEN USA
5 Alexander SAMARIN RUS
6 Yuzuru HANYU JPN
Tech Team
Ref Worsfold-GBR
TC Okabe-JPN
TS Cejvan-SLO
ATS Lebedeva-RUS
Judges: FRA CHN AUT RUS JPN ITA USA GEO CAN
=====================================================================