2019 SKATE CANADA INTL 10/25-27 Kelowna BC CAN

2019 SKATE CANADA INTL 10/25-27 Kelowna BC CAN

Postby chuckiem » Fri Oct 25, 2019 2:36 am

START ORDER RHYTHM DANCE Fri 10/25 11 am local time / 2pm EDT

1 Haley SALES / Nicholas WAMSTEEKER CAN
2 Caroline GREEN / Michael PARSONS USA
3 Marjorie LAJOIE / Zachary LAGHA CAN
4 Sofia EVDOKIMOVA / Egor BAZIN RUS
5 Betina POPOVA / Sergey MOZGOV RUS

6 Sara HURTADO / Kirill KHALIAVIN ESP
7 Lilah FEAR / Lewis GIBSON GBR
8 Piper GILLES / Paul POIRIER CAN
9 Madison HUBBELL / Zachary DONOHUE USA
10 Kaitlin HAWAYEK / Jean-Luc BAKER USA

Tech Team

Ref Hoppe-GBR
TC Leaver-USA
TS Bowness-CAN
ATS Dostatni-POL

Judges (SP): CAN SUI FIN ESP GER POL RUS GBR USA

---------------------------------------------------------------------------------

START ORDER LADIES SHORT PROGRAM Fri 10/25 12:38 pm local time / 3:38 pm EDT

1 Serafima SAKHANOVICH RUS
2 Alicia PINEAULT CAN
3 Veronik MALLET CAN
4 Young YOU KOR
5 Marin HONDA JPN
6 Gabrielle DALEMAN CAN

7 Alexa PAGANINI SUI
8 Alexandra TRUSOVA RUS
9 Yelim KIM KOR
10 Evgenia MEDVEDEVA RUS
11 Bradie TENNELL USA
12 Rika KIHIRA JPN

Tech Team

Ref Bianchetti-ITA
TC Archer-GBR
TS Kawai-JPN
ATS Ong-AUS

Judges (SP): LAT RUS CHN SUI CAN SWE USA JPN KOR

-------------------------------------------------------------------------------

START ORDER PAIRS SHORT PROGRAM Fri 10/25 4:15 pm local time / 7:15 pm EDT

1 Liubov ILYUSHECHKINA / Charlie BILODEAU CAN
2 Jessica CALALANG / Brian JOHNSON USA
3 Evelyn WALSH / Trennt MICHAUD CAN
4 Feiyao TANG / Yongchao YANG CHN

5 Aleksandra BOIKOVA / Dmitrii KOZLOVSKII RUS
6 Alexa SCIMECA-KNIERIM / Chris KNIERIM USA
7 Evgenia TARASOVA / Vladimir MOROZOV RUS
8 Kirsten MOORE-TOWERS / Michael MARINARO CAN

Tech Team

Ref Bianchetti-ITA
TC Archer-GBR
TS Gaynor-USA
ATS Collin-Knoblauch-CAN

Judges (SP): CHN SWE GER KOR AUS CAN RUS USA ITA

-----------------------------------------------------------------------------

START ORDER MEN SHORT PROGRAM Fri 10/25 5:42 pm local time / 8:42 pm EDT

1 Julian Zhi Jie YEE MAS
2 Roman SADOVSKY CAN
3 Nicolas NADEAU CAN
4 Andrei LAZUKIN RUS
5 Paul FENTZ GER
6 Brendan KERRY AUS

7 Keiji TANAKA JPN
8 Nam NGUYEN CAN
9 Camden PULKINEN USA
10 Yuzuru HANYU JPN
11 Matteo RIZZO ITA
12 Deniss VASILJEVS LAT

Tech Team

Ref Villefrance-DEN
TC Ottemann-NED
TS Ong-AUS
ATS Kawai-JPN

Judges (SP): CAN ITA ESP AUS USA RUS GER JPN LAT

=================================================================
chuckiem
 
Posts: 6219
Joined: Sat Nov 12, 2005 7:03 pm

Re: 2019 SKATE CANADA INTL 10/25-27 Kelowna BC CAN

Postby chuckiem » Fri Oct 25, 2019 10:10 pm

RESULTS RHYTHM DANCE

1 Madison HUBBELL / Zachary DONOHUE USA 83.21 46.11 37.10 9.36 9.11 9.29 9.29 9.32 0.00 9
2 Piper GILLES / Paul POIRIER CAN 82.58 45.55 37.03 9.07 9.18 9.29 9.43 9.32 0.00 8
3 Kaitlin HAWAYEK / Jean-Luc BAKER USA 79.52 44.89 34.63 8.54 8.46 8.75 8.79 8.75 0.00 10
4 Lilah FEAR / Lewis GIBSON GBR 76.67 42.92 33.75 8.29 8.18 8.61 8.54 8.57 0.00 7
5 Sara HURTADO / Kirill KHALIAVIN ESP 72.77 39.70 33.07 8.25 8.11 8.25 8.36 8.36 0.00 6
6 Betina POPOVA / Sergey MOZGOV RUS 71.44 39.89 31.55 7.75 7.61 8.00 8.00 8.07 0.00 5
7 Marjorie LAJOIE / Zachary LAGHA CAN 70.50 39.97 30.53 7.71 7.39 7.64 7.75 7.68 0.00 3
8 Caroline GREEN / Michael PARSONS USA 69.00 39.02 29.98 7.61 7.32 7.46 7.57 7.50 0.00 2
9 Sofia EVDOKIMOVA / Egor BAZIN RUS 67.20 37.40 29.80 7.50 7.32 7.39 7.57 7.46 0.00 4
10 Haley SALES / Nicholas WAMSTEEKER CAN 63.06 34.52 28.54 7.00 6.89 7.29 7.25 7.25 0.00 1

START ORDER FREE DANCE Sat 10/26 11:09 am local time / 2:09 pm EDT

1 Haley SALES / Nicholas WAMSTEEKER CAN
2 Sofia EVDOKIMOVA / Egor BAZIN RUS
3 Caroline GREEN / Michael PARSONS USA
4 Betina POPOVA / Sergey MOZGOV RUS
5 Marjorie LAJOIE / Zachary LAGHA CAN

6 Sara HURTADO / Kirill KHALIAVIN ESP
7 Lilah FEAR / Lewis GIBSON GBR
8 Madison HUBBELL / Zachary DONOHUE USA
9 Piper GILLES / Paul POIRIER CAN
10 Kaitlin HAWAYEK / Jean-Luc BAKER USA

--------------------------------------------------------------------------------------------------

RESULTS LADIES SHORT PROGRAM

1 Rika KIHIRA JPN 81.35 45.96 35.39 8.71 8.68 9.04 8.93 8.89 0.00 12 3a, 3f+3t, 3lo
2 Young YOU KOR 78.22 45.54 32.68 8.07 7.93 8.43 8.29 8.14 0.00 4 3a, 3z+3t, 3f
3 Alexandra TRUSOVA RUS 74.40 40.96 33.44 8.11 8.32 8.54 8.46 8.36 0.00 8 2a, 3f, 3z+3lo
4 Bradie TENNELL USA 72.92 38.46 34.46 8.57 8.46 8.71 8.57 8.75 0.00 11 3z+3t<, 2a, 3f
5 Gabrielle DALEMAN CAN 63.94 32.94 31.00 7.82 7.46 7.86 7.68 7.93 0.00 6 2a, 3t+3t, 3f!
6 Evgenia MEDVEDEVA RUS 62.89 29.75 34.14 8.75 8.46 8.29 8.64 8.54 1.00 10 3f+3t<, 2a-so, 3z!<↓
7 Serafima SAKHANOVICH RUS 62.63 33.32 29.31 7.43 7.18 7.25 7.43 7.36 0.00 1 3f+3t-so, 2a, 3z
8 Yelim KIM KOR 61.23 30.91 30.32 7.82 7.36 7.50 7.71 7.50 0.00 9 3z!+3t, 3lo<, 2a
9 Alexa PAGANINI SUI 60.68 32.42 28.26 7.14 6.79 7.18 7.11 7.11 0.00 7 3z+3t, 3lo, 2a
10 Marin HONDA JPN 59.20 27.95 31.25 7.89 7.68 7.68 7.82 8.00 0.00 5 3lo+3t<, 2f!*, 2a
11 Alicia PINEAULT CAN 57.59 30.13 27.46 6.86 6.54 6.96 6.93 7.04 0.00 2 3t+3t, 3lo<, 2a
12 Veronik MALLET CAN 51.90 25.01 26.89 6.86 6.54 6.71 6.68 6.82 0.00 3 3f<, 3t+2t, 2a


START ORDER LADIES FREE SKATE sAT 10/26 1 pm local time / 4 pm EDT

1 Veronik MALLET CAN
2 Marin HONDA JPN
3 Alicia PINEAULT CAN
4 Alexa PAGANINI SUI
5 Serafima SAKHANOVICH RUS
6 Yelim KIM KOR

7 Gabrielle DALEMAN CAN
8 Evgenia MEDVEDEVA RUS
9 Bradie TENNELL USA
10 Young YOU KOR
11 Alexandra TRUSOVA RUS
12 Rika KIHIRA JPN

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

RESULTS PAIRS SHORT PROGRAM

1 Aleksandra BOIKOVA / Dmitrii KOZLOVSKII RUS 76.45 43.25 33.20 8.18 8.18 8.54 8.32 8.29 0.00 8
2 Kirsten MOORE-TOWERS / Michael MARINARO CAN 75.50 40.99 34.51 8.57 8.50 8.68 8.64 8.75 0.00 6
3 Evgenia TARASOVA / Vladimir MOROZOV RUS 73.57 38.77 34.80 8.79 8.54 8.71 8.89 8.57 0.00 7
4 Alexa SCIMECA-KNIERIM / Chris KNIERIM USA 71.28 38.51 32.77 8.21 8.04 8.18 8.29 8.25 0.00 5
5 Liubov ILYUSHECHKINA / Charlie BILODEAU CAN 68.62 37.94 30.68 7.71 7.46 7.68 7.75 7.75 0.00 1
6 Jessica CALALANG / Brian JOHNSON USA 62.54 34.17 29.37 7.57 7.32 7.14 7.39 7.29 1.00 2
7 Feiyao TANG / Yongchao YANG CHN 62.35 33.95 28.40 7.29 6.79 7.25 7.18 7.00 0.00 4
8 Evelyn WALSH / Trennt MICHAUD CAN 56.09 30.07 27.02 6.86 6.64 6.68 6.89 6.71 1.00 3


START ORDER PAIRS FREE SKATE Fri 10/26 4:55 pm local time / 7:55 pm EDT

1 Feiyao TANG / Yongchao YANG CHN
2 Evelyn WALSH / Trennt MICHAUD CAN
3 Liubov ILYUSHECHKINA / Charlie BILODEAU CAN
4 Jessica CALALANG / Brian JOHNSON USA

5 Alexa SCIMECA-KNIERIM / Chris KNIERIM USA
6 Evgenia TARASOVA / Vladimir MOROZOV RUS
7 Aleksandra BOIKOVA / Dmitrii KOZLOVSKII RUS
8 Kirsten MOORE-TOWERS / Michael MARINARO CAN

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

RESULTS MEN SHORT PROGRAM

1 Yuzuru HANYU JPN 109.60 61.13 48.47 9.64 9.50 9.79 9.75 9.79 0.00 10 4s, 3a, 4t+3t
2 Camden PULKINEN USA 89.05 47.91 41.14 8.25 8.00 8.39 8.21 8.29 0.00 9 4t, 3a, 3z+3t
3 Nam NGUYEN CAN 84.08 43.44 40.64 8.11 7.86 8.32 8.14 8.21 0.00 8 4s+3t, 3a, 3f
4 Deniss VASILJEVS LAT 84.01 42.48 41.53 8.18 8.07 8.36 8.46 8.46 0.00 12 3f+3t, 3a, 3z
5 Keiji TANAKA JPN 80.11 39.39 40.72 8.29 7.89 8.18 8.18 8.18 0.00 7 3a, 3s, 3z+2t
6 Andrei LAZUKIN RUS 78.99 41.16 37.83 7.68 7.29 7.54 7.68 7.64 0.00 4 4z, 3a-hd, 3f!+3t, stmbl steps
7 Julian Zhi Jie YEE MAS 75.64 40.36 35.28 7.11 6.71 7.32 6.96 7.18 0.00 1 3a, 3z, 3f+3t
8 Nicolas NADEAU CAN 75.22 37.60 37.62 7.61 7.29 7.61 7.54 7.57 0.00 3 3a, 3s+3t, 3lo
9 Matteo RIZZO ITA 70.12 31.59 39.53 8.14 7.71 7.75 8.04 7.89 1.00 11 4t<, 3a, 3z↓-nc
10 Paul FENTZ GER 66.32 31.78 34.54 7.18 6.82 6.61 7.04 6.89 0.00 5 3lo<, 3a, 3z+3t-to
11 Roman SADOVSKY CAN 65.29 27.39 37.90 7.79 7.43 7.43 7.57 7.68 0.00 2 4s<, 1a*, 3z-nc
12 Brendan KERRY AUS 56.75 22.43 35.32 7.18 6.93 6.89 7.21 7.11 1.00 6 3t+3t↓, 2t*, 3a


START ORDER MEN FREE SKATE Sat 10/26 6:32 pm local time / 9:32 pm EDT

1 Brendan KERRY AUS
2 Paul FENTZ GER
3 Roman SADOVSKY CAN
4 Matteo RIZZO ITA
5 Nicolas NADEAU CAN
6 Julian Zhi Jie YEE MAS

7 Deniss VASILJEVS LAT
8 Andrei LAZUKIN RUS
9 Keiji TANAKA JPN
10 Camden PULKINEN USA
11 Yuzuru HANYU JPN
12 Nam NGUYEN CAN

=======================================================================================================
chuckiem
 
Posts: 6219
Joined: Sat Nov 12, 2005 7:03 pm

Re: 2019 SKATE CANADA INTL 10/25-27 Kelowna BC CAN

Postby chuckiem » Sat Oct 26, 2019 11:12 pm

RESULTS FREE DANCE

1 Piper GILLES / Paul POIRIER CAN 126.43 70.21 56.22 9.21 9.18 9.50 9.46 9.50 0.00 9
2 Madison HUBBELL / Zachary DONOHUE USA 123.10 67.12 55.98 9.32 9.11 9.36 9.43 9.43 0.00 8
3 Lilah FEAR / Lewis GIBSON GBR 118.68 66.69 51.99 8.50 8.36 8.75 8.86 8.86 0.00 7
4 Kaitlin HAWAYEK / Jean-Luc BAKER USA 115.25 63.61 51.64 8.61 8.43 8.64 8.71 8.64 0.00 10
5 Sara HURTADO / Kirill KHALIAVIN ESP 107.87 57.59 50.28 8.29 8.11 8.46 8.54 8.50 0.00 6
6 Marjorie LAJOIE / Zachary LAGHA CAN 107.03 60.19 47.84 7.86 7.86 7.93 8.11 8.11 1.00 5
7 Caroline GREEN / Michael PARSONS USA 104.82 59.44 46.38 7.79 7.57 7.75 7.75 7.79 1.00 3
8 Betina POPOVA / Sergey MOZGOV RUS 102.10 54.94 47.16 7.86 7.68 7.93 7.93 7.89 0.00 4
9 Haley SALES / Nicholas WAMSTEEKER CAN 101.21 57.61 43.60 7.14 7.04 7.36 7.50 7.29 0.00 1
10 Sofia EVDOKIMOVA / Egor BAZIN RUS 100.19 56.03 44.16 7.43 7.18 7.43 7.43 7.32 0.00 2

FINAL STANDINGS ICE DANCE

1 - Piper GILLES / Paul POIRIER CAN 209.01 2 1
2 - Madison HUBBELL / Zachary DONOHUE USA 206.31 1 2
3 - Lilah FEAR / Lewis GIBSON GBR 195.35 4 3
4 - Kaitlin HAWAYEK / Jean-Luc BAKER USA 194.77 3 4
5 - Sara HURTADO / Kirill KHALIAVIN ESP 180.64 5 5
6 - Marjorie LAJOIE / Zachary LAGHA CAN 177.53 7 6
7 - Caroline GREEN / Michael PARSONS USA 173.82 8 7
8 - Betina POPOVA / Sergey MOZGOV RUS 173.54 6 8
9 - Sofia EVDOKIMOVA / Egor BAZIN RUS 167.39 9 10
10 - Haley SALES / Nicholas WAMSTEEKER CAN 164.27 10 9

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

RESULTS LADIES FREE SKATE

1 Alexandra TRUSOVA RUS 166.62 100.20 67.42 8.50 8.04 8.64 8.50 8.46 1.00 11 4s↓, 4z, 4t+3t, 2a, 4t+eu+3s, 3z+3lo, 3z
2 Rika KIHIRA JPN 148.98 77.50 71.48 8.89 8.75 8.96 9.04 9.04 0.00 12 3a-so, 3a+2t, 3f, 3s, 3f+3t, 2a+2t+2lo, 3lo
3 Evgenia MEDVEDEVA RUS 146.73 73.01 73.72 9.18 9.04 9.25 9.29 9.32 0.00 8 3ze, 3s+3lo, 3f, 2a, 2a+3t+2t, 3f+2t. 3lo
4 Young YOU KOR 139.27 75.03 65.24 8.32 7.93 8.25 8.14 8.14 1.00 10 3a↓, 3z+3t, 3z+eu+3s, 2a+3t, 3f!, 2a,
5 Bradie TENNELL USA 138.39 68.79 69.60 8.64 8.50 8.71 8.79 8.86 0.00 9 3z+3t, 2a, 3s, 2a, 3z+3t<, 3f!<, 3lo+2t
6 Marin HONDA JPN 120.06 57.44 62.62 7.93 7.57 7.89 7.93 7.82 0.00 2 3f!, 3f+2t, 3s, 2a, 3lo, 2a+eu+2s, 3t+2t, 0 final sp
7 Yelim KIM KOR 115.70 55.95 60.75 7.75 7.43 7.54 7.61 7.64 1.00 6 3z<, 2a+3t, 3f<<↓, 3lo, 2a, 3z+2t+2lo, 3s<
8 Serafima SAKHANOVICH RUS 113.34 53.98 59.36 7.57 7.21 7.32 7.54 7.46 0.00 5 3f, 2a, 3z!, 1a, 3s-hd, 3f+2t+2t, 3lo
9 Alexa PAGANINI SUI 105.52 50.70 55.82 7.14 6.71 6.89 7.04 7.11 1.00 4 3z↓, 3z+3t, 3s-so, 2a, 3lo, 3t+2t, 2a
10 Alicia PINEAULT CAN 103.78 50.76 53.02 6.82 6.39 6.61 6.68 6.64 0.00 3 3z, 2a+3t<-to, 3lo+2t, 2t, 3lo<, 3s, 2a+eu+2s
11 Gabrielle DALEMAN CAN 100.40 46.34 58.06 7.61 7.07 6.96 7.43 7.21 4.00 7 3t+3t-so, 3z, 3lo, 3f!<<↓, 3z<+2t, 3s<↓, 2a, ↓steps
12 Veronik MALLET CAN 95.89 44.87 53.02 6.82 6.39 6.54 6.71 6.68 2.00 1 3f↓, 3t+2t, 3lo<↓, 2s, 3t, 2a+2t, 2a



FINAL STANDINGS LADIES

1 - Alexandra TRUSOVA RUS 241.02 3 1
2 - Rika KIHIRA JPN 230.33 1 2
3 - Young YOU KOR 217.49 2 3
4 - Bradie TENNELL USA 211.31 4 4
5 - Evgenia MEDVEDEVA RUS 209.62 6 5
6 - Marin HONDA JPN 179.26 10 6
7 - Yelim KIM KOR 176.93 8 7
8 - Serafima SAKHANOVICH RUS 175.97 7 8
9 - Alexa PAGANINI SUI 166.20 9 9
10 - Gabrielle DALEMAN CAN 164.34 5 11
11 - Alicia PINEAULT CAN 161.37 11 10
12 - Veronik MALLET CAN 147.79 12 12

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

RESULTS PAIRS FREE SKATE

1 Aleksandra BOIKOVA / Dmitrii KOZLOVSKII RUS 140.26 71.70 68.56 8.57 8.54 8.79 8.57 8.39 0.00 7
2 Kirsten MOORE-TOWERS / Michael MARINARO CAN 132.99 62.84 70.15 8.75 8.64 8.75 8.89 8.82 0.00 8
3 Evgenia TARASOVA / Vladimir MOROZOV RUS 128.72 59.22 69.50 8.86 8.64 8.54 8.79 8.61 0.00 6
4 Alexa SCIMECA-KNIERIM / Chris KNIERIM USA 128.29 62.80 65.49 8.25 8.00 8.11 8.32 8.25 0.00 5
5 Liubov ILYUSHECHKINA / Charlie BILODEAU CAN 123.85 61.12 62.73 7.71 7.64 7.89 8.04 7.93 0.00 3
6 Jessica CALALANG / Brian JOHNSON USA 119.00 58.35 60.65 7.75 7.43 7.50 7.61 7.61 0.00 4
7 Evelyn WALSH / Trennt MICHAUD CAN 108.57 55.26 55.31 7.07 6.79 6.79 7.04 6.89 2.00 2
8 Feiyao TANG / Yongchao YANG CHN 108.22 53.94 54.28 7.07 6.57 6.79 6.86 6.64 0.00 1


FINAL STANDINGS PAIRS

1 - Aleksandra BOIKOVA / Dmitrii KOZLOVSKII RUS 216.71 1 1
2 - Kirsten MOORE-TOWERS / Michael MARINARO CAN 208.49 2 2
3 - Evgenia TARASOVA / Vladimir MOROZOV RUS 202.29 3 3
4 - Alexa SCIMECA-KNIERIM / Chris KNIERIM USA 199.57 4 4
5 - Liubov ILYUSHECHKINA / Charlie BILODEAU CAN 192.47 5 5
6 - Jessica CALALANG / Brian JOHNSON USA 181.54 6 6
7 - Feiyao TANG / Yongchao YANG CHN 170.57 7 8
8 - Evelyn WALSH / Trennt MICHAUD CAN 164.66 8

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

RESULTS MEN FREE SKATE

1 Yuzuru HANYU JPN 212.99 116.59 96.40 9.68 9.46 9.64 9.71 9.71 0.00 12 4lo, 4s, 3z, 4t, 4t+eu+3f, 3a+3t, 3a+2t
2 Nam NGUYEN CAN 178.69 92.41 86.28 8.57 8.29 8.93 8.64 8.71 0.00 10 4s+3t, 4s, 3z, 3a+1t, 3a+eu+3s, 3lo, 3f
3 Keiji TANAKA JPN 169.91 84.91 85.00 8.61 8.25 8.64 8.50 8.50 0.00 7 4s, 4s+1t, 3a+3t, 3f, 3t, 3lo+eu+2s, 3z
4 Camden PULKINEN USA 155.73 73.03 82.70 8.36 8.14 8.21 8.32 8.32 0.00 8 4t<, 3a, 3lo-so, 3z+eu+3s, 3a+2t, 3z, 3f!-so
5 Matteo RIZZO ITA 153.66 73.82 79.84 8.07 7.75 7.96 8.14 8.00 0.00 11 3lo, 4t<, 3a+3t, 3z+2t, 3a, 3f!+eu+3s<, 3z
6 Nicolas NADEAU CAN 147.11 69.83 78.28 7.89 7.57 8.00 7.82 7.86 1.00 1 3a+3t, 3t, 3lo^2a, 3a, 2a+2t+2t, 3f!, 3s, ↓steps
7 Deniss VASILJEVS LAT 143.39 63.31 80.08 8.11 7.82 8.00 8.04 8.07 0.00 4 3a+3t, 4t<<, 3lo+2t, 1a, 3z+eu+3s, 3f, 1z
8 Roman SADOVSKY CAN 139.06 63.78 77.28 7.86 7.39 7.64 7.86 7.89 2.00 2 4s↓, 3f!, 3a<, 3lo, 4s+eu+3s, 3a<↓+rep, 3z-fwd
9 Brendan KERRY AUS 137.02 66.46 70.56 7.21 6.75 7.21 7.04 7.07 0.00 5 4t-to, 3z+eu+2s, 3a, 2lo, 3a+2t, 3z, 3s
10 Julian Zhi Jie YEE MAS 135.99 62.21 73.78 7.39 7.11 7.61 7.32 7.46 0.00 3 3a+2t, 3a, 3f!, 3s+2t, 3f+3t, 2lo, 2z
11 Paul FENTZ GER 135.92 63.40 72.52 7.36 7.11 7.14 7.36 7.29 0.00 6 3a+2t, 3a, 3z-to+2t, 3lo, 3s+3t<, 3z-so, 2a
12 Andrei LAZUKIN RUS 133.08 54.72 78.36 8.11 7.82 7.68 7.89 7.68 0.00 9 4z, 2t, 2a, 3f+eu+2s, 3lo, 3z+1t, 3f+2t, 0 sp



FINAL STANDINGS MEN

1 - Yuzuru HANYU JPN 322.59 1 1
2 - Nam NGUYEN CAN 262.71 3 2
3 - Keiji TANAKA JPN 250.02 5 3
4 - Camden PULKINEN USA 244.78 2 4
5 - Deniss VASILJEVS LAT 227.40 4 7
6 - Matteo RIZZO ITA 223.78 9 5
7 - Nicolas NADEAU CAN 222.33 8 6
8 - Andrei LAZUKIN RUS 212.07 6 12
9 - Julian Zhi Jie YEE MAS 211.63 7 10
10 - Roman SADOVSKY CAN 204.35 11 8
11 - Paul FENTZ GER 202.24 10 11
12 - Brendan KERRY AUS 193.77 12 9

==============================================================
chuckiem
 
Posts: 6219
Joined: Sat Nov 12, 2005 7:03 pm


Return to Figure Skating

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests

cron