2019 JGP#2 LAKE PLACID NY USA 8/28-31

2019 JGP#2 LAKE PLACID NY USA 8/28-31

Postby chuckiem » Wed Jul 31, 2019 12:57 pm

MEN

1 Darian KAPTICH AUS
2 Beres CLEMENTS CAN SB 172.76; '18 JGP 12th, 8th
3 Stephen GOGOLEV CAN SB 233.58; '18 JGP 1st, 5th; 1st JGPF; 5th WJC '19
4 Fang-Yi LIN TPE
5 Matyas BELOHRADSKY CZE SB 194.23; '18 JGP 6th, 10th; 15th WJC '19
6 Heung Lai ZHAO HKG
7 Varish BHATIA IND
8 Muhammad Dwi Rizqy APOLIANTO INA
9 Nikita KOVALENKO ISR
10 Shun SATO JPN SB not available. New to JGP Won 2018 Bavarian Open (Jrs)
11 Ze Feng FANG MAS
12 Harrison BAIN NZL
13 Jaeseok KYEOING KOR SB 181.77; '18 JGP 9th
14 Gleb LUTFULLIN RUS replacing Petr GUMMENIK
15 Matvei VETLUGIN RUS SB 184.78; '18 JGP 6th
16 Paqiel Yie Ken SNG SGP
17 Casper JOHANSSON SWE replacing Andreas NORDEBÄCK
18 Mykhailo RUDKOVSKYI UKR
19 Ryan DUNK USA SB 195.30; '18 JGP 6th, 5th
20 Joseph KLEIN USA new to intl juniors; 4th US Novice Championship '18.
21 Ilia MALININ USA new to intl juniors; 3rd US Novice Championship '18. Won Phila Jr International 201.84


LADIES

1 Chiara BALBO ARG
2 Victoria ALCANTARA AUS
3 Beverly WOODEN AZE
4 Alexandra FEIGIN BUL SB 165.31; '18 JGP 11th, 8th; 22th '19 JWC
5 Emily BAUSBACK CAN SB 129.60; '18 JGP 11th, 12th; 2nd Wild Rose 2019 Srs 161.98
6 Mandy CHIANG TPE
7 Hana CVIJANOVIC CRO
8 Molly ROBOTHAM GBR
9 Hiu Lok CHOW HKG
10 Bernadett SZIGETI HUN
11 Aldis Kara BERGSDOTTIR ISL
12 Harshita RAWTANI IND
13 Savika Refa ZAHIRA INA
14 Maya GORODNITSKY ISR
15 Lucrezia GENNARO ITA SB 143.10; 19th '19 Euros
16 Mana KAWABE JPN new to JGP
17 Azusa TANAKA JPN new to JGP
18 Abigail LIEW MAS
19 Andrea MONTESINOS CANTU MEX
20 Danielle GEBSER NZL
21 Andrea PEKAREK PER
22 Diane Gabrielle PANLILIO PHI
23 Seoyeon JI KOR new to JGP
24 Yeonjeong PARK KOR new to JGP
25 Anastasia TARAKANOVA RUS SB 190.69; '18 JGP 2nd, 1st; 4th JGPF
26 Yee Shin Charlotte LIM SGP
27 Emelie LING SWE replacing Selma IHR
28 Nicole WIGGER SUI
29 Pantaree SUTCHARIT THA
30 Jessica LIN USA new to JGP. 2nd Jrs Skate Detroit 155.64 (57.46/98.18)
31 Alysa LIU USA new to JGP. 1st '19 US Senior Champ.; '19 Broadmoor Op: 214.58 (71.10/143.48)
32 Emilia MURDOCK USA new to JGP. SB NA; 2nd '18 Golden Bear Jrs; 2nd '19 Bav Open Jrs: 150.37

WITHDRAWN, NO REPLACEMENT: Kseniia SINITSYNA RUS


PAIRS

1 Gabrielle LEVESQUE / Pier-Alexandre HUDON CAN SB 126.61; '18 JGP 8th, 11th; 15th '19 JWC; 2nd Minto Jrs 129.92
2 Brooke McINTOSH / Brandon TOSTE CAN SB 132.43; '18 JGP 5th, 10th; 10th '19 JWC; 3rd Minto Jrs 128.27
3 Huidi WANG / Ziqi JIA CHN new to JGP; no info available
4 Yuchen WANG / Yihang HUANG CHN SB 112.21; '18 JGP 8th, 13th
5 Cleo HAMON / Denys STREKALIN FRA SB 141.77; '18 JGP 6th, 5th; 9th '19 JWC
6 Kseniia AKHANTEVA / Valerii KOLESOV RUS SB 184.73; '18 JGP 3rd, 1st; 4th JGPF
7 Apollinariia PANFILOVA / Dmitry RYLOV RUS SB 188.17; '18 JGP 1st, 3rd; 3rd JGPF; 2nd '19 JWC
8 Alina PEPELEVA / Roman PLESHKOV RUS SB 158.40; '18 JGP 3rd
9 Kate FINSTER / Balazs NAGY USA SB 132.29; 9th '18 JGP; 11th '19 JWC; 1st Skate Detroit Jrs 139.11
10 Isabelle MARTINS / Ryan BEDARD USA new to JGP; 2nd Skate DetroitJrs. 126.67

WITHDRAWN, NO REPLACEMENT: Greta CRAFOORD / John CRAFOORD SWE

DANCE

1 Irina GALIYANOVA / Grayson LOCHHEAD CAN SB 132.58; '18 JGP 7th; 5th '19 Minto 138.70; 5th Lake Placid Intl Jrs 132.01
2 Miku MAKITA / Tyler GUNARA CAN SB 127.80; '18 JGP 8th; 1st '19 Minto 147.16; 6th Lake Placid Intl Jrs 130.06
3 Natalie TASCHLEROVA / Filip TASCHLER CZE SB 131.91; '18 JGP 11th, 13th; 14th '19 JWC
4 Emily BRATTI / Mathieu COUYRAS FRA new team
5 Sasha FEAR / George WADDELL GBR SB 128.52; '18 JGP 9th, 11th; 18th '19 JWC
6 Katica KEDVES / Fedor SHARONOV HUN new to JGP
7 Harshita RAWTANI / Varish BHATIA IND new to JGP; both also skating singles
8 Mariia NOSOVITSKAYA / Mikhail NOSOVITSKIY ISR SB 109.77; '18 JGP 13th, 16th; 25th '19 JWC-FNR; 4th LP ID CHMP JRS 128.18
9 Sara CAMPANINI / Francesco RIVA ITA SB 133.61; '18 JGP 5th, 8th
10 Utana YOSHIDA / Shingo NISHIYAMA JPN new team; 4th '19 Minto 138.98
11 Diana DAVIS / Gleb SMOLKIN RUS competing '19 JGP COURCHEVEL; SB 148.62; '18 JGP 3rd
12 Ella ALES / Daniel TSARIK USA new to JGP; 5th '19 Cannon Tex Open 122.04; 3rd LP ID CHMP JRS 136.93
13 Anna LAVROVA / Maxwell GART USA new to JGP; 4th '19 Cannon Tex Open 126.94
14 Avonley NGUYEN / Vadym KOLESNIK USA SB 167.90; '18 JGP 2nd, 1st; 5th JGPF; 4th '19 JWC; 1st '19 Chicago DANCE/PAIRS 162.39

WITHDRAWN, NO REPLACEMENT: Ekaterina ANDREEVA / Ivan DESYATOV RUS
chuckiem
 
Posts: 6219
Joined: Sat Nov 12, 2005 7:03 pm

Re: 2019 JGP#2 LAKE PLACID NY USA 8/28-31

Postby chuckiem » Wed Aug 28, 2019 11:48 pm

START ORDER MEN SHORT PROGRAM Thu 8/29 3 pm EDT

1 Mykhailo RUDKOVSKYI UKR
2 Shun SATO JPN
3 Matyas BELOHRADSKY CZE
4 Stephen GOGELEV CAN
5 Fang-Yi LIN CHN

6 Muhammad Dwi Rizqy APOLIANTO INA
7 Gleb LUTFILLIN RUS
8 Nikita KOVALENKO ISR
9 Harrison BAIN NZL
10 Casper JOHANSSON SWE

^^^^^^^^^^^^ ZAMBONI ^^^^^^^^^^^^

11 Jaeseok KYEONG KOR
12 Heung Lai ZHAO HKG
13 Vansh BHATIA IND
14 Matvei VETLUGIN RUS
15 Ze Zeng FANG MAS

16 Joseph KLEIN USA
17 Ryan DUNK USA
18 Darian KAPTICH AUS
19 Beres CLEMENTS CAN
20 Pagiel Yie Ken SNG SGP
21 Ilia MALININ USA

Tech Team

Ref Jensen-NOR
TC Rist-GER
TS Sutherland-CAN
ATS Okazaki-JPN

JUDGES: JPN SWE CAN CZE USA AUS ISR KOR RUS

------------------------------------------------------------------------------------

START ORDER PAIRS SHORT PROGRAM Thu 8/29 6:20 pm EDT

1 Isabelle MARTINS / Ryan BEDARD USA
2 Alina PEPELEVA / Roman PLESHKOV RUS
3 Apollinariia PANFILOVA / Dmitry RYLOV RUS

4 Gabrielle LEVESQUE / Pier-Alexandre HUDON CAN
5 Kate FINSTER / Balazs NAGY USA
6 Brooke McINTOSH / Brandon TOSTE CAN

^^^^^^^^^^^^^^^^ ZAMBONI ^^^^^^^^^^^^^^

7 Kseniia AKHANTEVA / Valerii KOLESOV RUS
8 Huidi WANG / Ziqi JIA CHN
9 Yuchen WANG / Yihang HUANG CHN
10 Cleo HAMON / Denys STREKALIN FRA

Tech Team

Ref Glenn-USA
TC Lynch-AUS
TS Fleury-FRA
ATS Collin-Knoblauch-CAN

JUDGES: CAN FRA RUS ISL HUN CHN AUS JPN USA

================================================================

START ORDER RHYTHM DANCE Fri 8/30 11 am EDT

1 Sara CAMPANINI / Francesco RIVA ITA
2 Sasha FEAR / George WADDELL GBR
3 Mariia NOSOVITSKAYA Mikhail NOSOVITSKIY ISR
4 Diana DAVIS / Gleb SMOLKIN RUS

5 Anna LAVROVA / Maxwell GART USA
6 Utana YOSHIDA / Shingo NISHIYAMA JPN
7 Avonley NGUYEN / Vadym KOLESNIK USA
8 Irina GALIYANOVA / Grayson LOCHHEAD CAN
9 Katica KEDVES / Fedor SHARONOV HUN

^^^^^^^^^^^^^^^^ ZAMBONI ^^^^^^^^^^^^^^

10 Emily BRATTI / Mathieu COUYRAS FRA
11 Miku MAKITA / Tyler GUNARA CAN
12 Ella ALES / Daniel TSARIK USA
13 Natalie TASHLEROVA / Filip TASCHLER CZE
14 Harshita RAWTANI / Vansh BHATIA IND

Tech Team

Ref Coton-GBR
TC Molina-FRA
TS Fraser-Lukanin-AZE
ATS Senft-CAN

JUDGES: HUN CZE USA CAN RUS ISR ITA GBR

-------------------------------------------------------------------------------

START ORDER LADIES SHORT PROGRAM Fri 8/30 1:30 pm EDT

1 Mana KAWABE JPN
2 Andrea MONTESINOS CANTU MEX
3 Diane Gabrielle PANLILO PHI
4 Hiu Lok CHOW HKG
5 Danielle GERBER NZL

6 Anastasia TARAKANOVA RUS
7 Nicole WIGGER SUI
8 Abigail LIEW MAS
9 Andrea PEKAREK PER
10 Jessica LIN USA

^^^^^^^^^^^^ ZAMBONI ^^^^^^^^^^^^

11 Harshita RAWTANI IND
12 Beverly WOODEN AZE
13 Hana CVIJANOVIC CRO
14 Seoyeon JI KOR
15 Pantaree SUCHARIT THA

16 Lucrezia GENNARO ITA
17 Chiara BALBO ARG
18 Molly ROBOTHAM GBR
19 Maya GORODNITSKY ISR
20 Yeonjeong PARK KOR

^^^^^^^^^^^^ ZAMBONI ^^^^^^^^^^^^

21 Savika Refa ZAHIRA INA
22 Azusa TANAKA JPN
23 Aldis Kara BERGSDOTTIR ISL
24 Emilia MURDOCK USA
25 Emelie LING SWE
26 Emily BAUSBACK CAN

27 Mandy CHIANG TPE
28 Julia LANG HUN
29 Victoria ALCANTARA AUS
30 Alysa LIU USA
31 Alexandra FEIGIN BUL
32 Yee Shin Charlotte LIM SGP

Tech Team

Ref Wu-TPE
TC Rhee-KOR
TS Santee-USA
ATS Ponomareva-UZB

JUDGES: ITA ISL BUL SUI CRO MEX HUN AZE TPE

========================================================================
chuckiem
 
Posts: 6219
Joined: Sat Nov 12, 2005 7:03 pm

Re: 2019 JGP#2 LAKE PLACID NY USA 8/28-31

Postby chuckiem » Thu Aug 29, 2019 10:53 pm

RESULTS MEN SHORT PROGRAM

1 Shun SATO JPN 79.19 44.03 35.16 7.11 6.79 7.18 7.04 7.04 0.00 2 3a, 3z+3t, 3lo
2 Stephen GOGELEV CAN 78.85 42.45 36.40 7.25 7.04 7.29 7.36 7.46 0.00 4 3z+3t, 3a, 3lo
3 Ilia MALININ USA 71.34 38.74 32.60 6.50 6.25 6.64 6.57 6.64 0.00 21 3a, 3z+3t<, 3lo
4 Joseph KLEIN USA 66.52 34.81 31.71 6.25 6.14 6.43 6.39 6.50 0.00 16 3lo, 3t+3t, 2a
5 Gleb LUTFILLIN RUS 66.27 34.59 31.68 6.46 6.18 6.29 6.36 6.39 0.00 7 3a-so, 3z+3t, 3lo
6 Ryan DUNK USA 63.89 31.56 32.33 6.54 6.29 6.36 6.57 6.57 0.00 17 3a-so, 3f+3t, 3lo
7 Beres CLEMENTS CAN 63.38 31.98 31.40 6.36 6.04 6.32 6.32 6.36 0.00 19 3z+3t<, 2a, 3lo
8 Jaeseok KYEONG KOR 61.14 31.89 30.25 6.14 5.79 6.07 6.11 6.14 1.00 11 3f+3t, 2a, 3lo, time
9 Matvei VETLUGIN RUS 57.25 26.79 31.46 6.36 6.07 6.14 6.39 6.50 1.00 14 3a<↓ 2z+2t*, 3lo
10 Matyas BELOHRADSKY CZE 55.49 24.85 31.64 6.29 6.14 6.21 6.46 6.54 1.00 3 3z↓-nc, 2a, 3lo
11 Darian KAPTICH AUS 55.22 27.94 27.28 5.57 5.25 5.46 5.46 5.54 0.00 18 3z+2t, 3lo, 2a
12 Fang-Yi LIN CHN 52.78 24.61 28.17 5.79 5.46 5.71 5.57 5.64 0.00 5 3z+2t, 2lo, 2a
13 Nikita KOVALENKO ISR 51.95 24.63 27.32 5.50 5.21 5.54 5.50 5.57 0.00 8 3s+2t, 3lo<-so, 2a
14 Mykhailo RUDKOVSKYI UKR 46.39 22.46 23.93 4.79 4.71 4.82 4.93 4.68 0.00 1 3lo, 3f!+3t<<, 2a
15 Casper JOHANSSON SWE 43.63 18.08 25.55 5.18 4.86 5.04 5.18 5.29 0.00 10 3z!+3t<<, 1lo*, 2a
16 Heung Lai ZHAO HKG 43.31 21.43 21.88 4.68 4.14 4.46 4.46 4.14 0.00 12 3t+2t, 3lo, 2a<
17 Harrison BAIN NZL 40.23 17.77 23.46 4.57 4.50 4.50 5.00 4.89 1.00 9 3lo↓, 3s-nc, 1a<<*
18 Pagiel Yie Ken SNG SGP 39.68 19.93 21.75 4.39 4.25 4.25 4.50 4.36 2.00 20 3f+2t, 2a, 3lo↓, ↓-steps
19 Ze Zeng FANG MAS 31.17 13.97 18.20 3.82 3.39 3.64 3.64 3.71 1.00 15 2a<↓, 3s<<+combo+1t*, 2lo
20 Muhammad Dwi Rizqy APOLIANTO INA 29.29 13.43 16.86 3.43 3.21 3.25 3.54 3.43 1.00 6 3s<↓-nc, 3lo<-hd, 1a*
WD Vansh BHATIA IND

START ORDER MEN FREESKATE Fri 8/30 6:30 pm EDT

1 Muhammad Dwi Rizqy APOLIANTO INA
2 Ze Zeng FANG MAS
3 Harrison BAIN NZL
4 Pagiel Yie Ken SNG SGP
5 Heung Lai ZHAO HKG

6 Darian KAPTICH AUS
7 Casper JOHANSSON SWE
8 Nikita KOVALENKO ISR
9 Mykhailo RUDKOVSKYI UKR
10 Fang-Yi LIN CHN

^^^^^^^^^^^^ ZAMBONI ^^^^^^^^^^^^

11 Matyas BELOHRADSKY CZE
12 Matvei VETLUGIN RUS
13 Beres CLEMENTS CAN
14 Jaeseok KYEONG KOR
15 Ryan DUNK USA

16 Gleb LUTFILLIN RUS
17 Joseph KLEIN USA
18 Ilia MALININ USA
19 Shun SATO JPN
20 Stephen GOGELEV CAN

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

RESULTS PAIRS SHORT PROGRAM

1 Apollinariia PANFILOVA / Dmitry RYLOV RUS 68.21 39.87 28.34 7.21 6.82 7.21 7.14 7.04 0.00 3
2 Kseniia AKHANTEVA / Valerii KOLESOV RUS 58.66 34.12 25.54 6.68 6.14 6.36 6.46 6.29 1.00 7
3 Alina PEPELEVA / Roman PLESHKOV RUS 55.68 32.23 24.45 6.25 5.96 5.89 6.21 6.25 1.00 2
4 Huidi WANG / Ziqi JIA CHN 54.65 31.97 23.68 6.21 5.64 5.93 6.00 5.82 1.00 8
5 Kate FINSTER / Balazs NAGY USA 54.33 30.04 24.29 6.25 5.82 6.04 6.14 6.11 0.00 5
6 Yuchen WANG / Yihang HUANG CHN 51.33 29.19 22.14 5.64 5.32 5.54 5.54 5.64 0.00 9
7 Brooke McINTOSH / Brandon TOSTE CAN 50.46 29.55 20.91 5.46 4.96 5.21 5.39 5.11 0.00 6
8 Gabrielle LEVESQUE / Pier-Alexandre HUDON CAN 45.14 26.63 20.51 5.36 4.89 5.00 5.18 5.21 2.00 4
9 Cleo HAMON / Denys STREKALIN FRA 43.27 21.69 22.58 5.68 5.54 5.36 5.82 5.82 1.00 10
10 Isabelle MARTINS / Ryan BEDARD USA 41.17 23.75 18.42 4.68 4.39 4.57 4.68 4.71 1.00 1

START ORDER PAIRS FREESKATE Sat 8/31 12:40 pm EDT

1 Gabrielle LEVESQUE / Pier-Alexandre HUDON CAN
2 Cleo HAMON / Denys STREKALIN FRA
3 Isabelle MARTINS / Ryan BEDARD USA

4 Brooke McINTOSH / Brandon TOSTE CAN
5 Kate FINSTER / Balazs NAGY USA
6 Yuchen WANG / Yihang HUANG CHN

^^^^^^^^^^^^^^^ ZAMBONI ^^^^^^^^^^^^^^^

7 Alina PEPELEVA / Roman PLESHKOV RUS
8 Huidi WANG / Ziqi JIA CHN
9 Apollinariia PANFILOVA / Dmitry RYLOV RUS
10 Kseniia AKHANTEVA / Valerii KOLESOV RUS

=============================================================================================================
chuckiem
 
Posts: 6219
Joined: Sat Nov 12, 2005 7:03 pm

Re: 2019 JGP#2 LAKE PLACID NY USA 8/28-31

Postby chuckiem » Fri Aug 30, 2019 5:34 pm

RESULTS RHYTHM DANCE

1 Avonley NGUYEN / Vadym KOLESNIK USA 66.17 35.05 31.12 7.64 7.57 7.86 7.86 7.96 0.00 13
2 Diana DAVIS / Gleb SMOLKIN RUS 62.12 32.60 29.52 7.36 7.11 7.43 7.46 7.54 0.00 7
3 Miku MAKITA / Tyler GUNARA CAN 61.32 33.94 27.38 6.57 6.61 7.00 6.96 7.07 0.00 4
4 Natalie TASHLEROVA / Filip TASCHLER CZE 60.69 32.41 28.28 6.93 6.79 7.21 7.18 7.25 0.00 11
5 Ella ALES / Daniel TSARIK USA 57.73 31.04 26.69 6.61 6.43 6.75 6.82 6.75 0.00 12
6 Utana YOSHIDA / Shingo NISHIYAMA JPN 56.43 31.83 24.60 5.93 5.89 6.32 6.29 6.32 0.00 6
7 Irina GALIYANOVA / Grayson LOCHHEAD CAN 48.79 24.50 24.29 6.04 5.93 6.07 6.21 6.11 0.00 8
8 Anna LAVROVA / Maxwell GART USA 47.31 25.32 23.99 5.82 5.89 5.89 6.21 6.18 2.00 5 falls
9 Emily BRATTI / Mathieu COUYRAS FRA 47.18 24.86 22.32 5.57 5.43 5.61 5.71 5.57 0.00 10
10 Mariia NOSOVITSKAYA Mikhail NOSOVITSKIY ISR 46.13 25.19 22.94 5.54 5.64 5.71 5.93 5.86 2.00 3 falls
11 Sara CAMPANINI / Francesco RIVA ITA 46.12 23.78 23.34 5.79 5.68 5.79 6.04 5.89 1.00 1 fall
12 Sasha FEAR / George WADDELL GBR 44.74 21.74 23.00 5.68 5.57 5.86 5.96 5.68 0.00 2
13 Katica KEDVES / Fedor SHARONOV HUN 40.31 21.45 18.86 4.71 4.57 4.75 4.86 4.68 0.00 9
14 Harshita RAWTANI / Vansh BHATIA IND 5.00 2.08 2.92 0.75 0.57 0.82 0.86 0.64 0.00 14


START ORDER FREEDANCE Sat 8/31 10 am EDT

1 Harshita RAWTANI / Vansh BHATIA IND
2 Katica KEDVES / Fedor SHARONOV HUN
3 Sasha FEAR / George WADDELL GBR
4 Sara CAMPANINI / Francesco RIVA ITA

5 Emily BRATTI / Mathieu COUYRAS FRA
6 Mariia NOSOVITSKAYA Mikhail NOSOVITSKIY ISR
7 Utana YOSHIDA / Shingo NISHIYAMA JPN
8 Irina GALIYANOVA / Grayson LOCHHEAD CAN
9 Anna LAVROVA / Maxwell GART USA

^^^^^^^^^^^^^^^ ZAMBONI ^^^^^^^^^^^^^^^

10 Natalie TASHLEROVA / Filip TASCHLER CZE
11 Ella ALES / Daniel TSARIK USA
12 Avonley NGUYEN / Vadym KOLESNIK USA
13 Miku MAKITA / Tyler GUNARA CAN
14 Diana DAVIS / Gleb SMOLKIN RUS

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

RESULTS LADIES SHORT PROGRAM

1 Alysa LIU USA 69.30 39.87 29.43 7.21 7.11 7.54 7.39 7.54 0.00 30 3lo, 2a, 3z+3t
2 Seoyeon JI KOR 67.23 39.11 28.12 7.07 6.71 7.11 7.14 7.11 0.00 14 3lo, 2a, 3z+3t
3 Yeonjeong PARK KOR 64.35 36.78 27.57 7.11 6.71 6.82 6.89 6.93 0.00 20 3z+3t, 3lo, 2a
4 Anastasia TARAKANOVA RUS 58.43 30.88 28.55 7.32 7.07 7.07 7.14 7.07 1.00 6 2a, 3lo, 3z↓-nc
5 Emily BAUSBACK CAN 55.71 31.76 23.95 6.04 5.71 6.04 6.04 6.11 0.00 26 3f-to+3t, 3lo, 2a
6 Mana KAWABE JPN 53.78 27.69 26.09 6.71 6.50 6.32 6.57 6.50 0.00 1 3f+3t-so, 3lo<<, 2a-so
7 Lucrezia GENNARO ITA 53.77 29.51 24.26 6.11 5.75 6.18 6.07 6.21 0.00 16 3lo, 3s+2t, 2a
8 Jessica LIN USA 52.80 28.71 25.09 6.36 6.14 6.18 6.36 6.32 1.00 10 3t+3t, 2a, 3lo↓
9 Mandy CHIANG TPE 52.14 29.05 23.09 5.68 5.57 5.79 5.82 6.00 0.00 27 3lo, 3f+2t, 2a
10 Azusa TANAKA JPN 51.37 24.68 27.69 7.04 6.82 6.79 7.00 6.96 1.00 22 3z<↓-nc, 2lo, 2a
11 Victoria ALCANTARA AUS 50.96 27.91 23.05 5.57 5.57 5.89 5.89 5.89 0.00 29 3lo, 3s+2t, 2a
12 Julia LANG HUN 50.95 27.69 24.26 5.93 6.04 6.00 6.11 6.25 1.00 28 3f+3t<, 3lo<↓, 2a
13 Emilia MURDOCK USA 50.67 25.73 25.94 6.57 6.39 6.46 6.43 6.57 1.00 24 3f↓-nc, 3lo, 2a-so
14 Andrea MONTESINOS CANTU MEX 50.59 27.30 23.29 5.82 5.57 5.96 5.89 5.86 0.00 2 3z+2t, 1lo*, 2a
15 Alexandra FEIGIN BUL 47.21 25.78 22.43 5.75 5.57 5.54 5.64 5.54 1.00 31 3z<↓-nc, 3lo, 2a
16 Maya GORODNITSKY ISR 47.01 27.04 19.97 5.04 4.89 5.07 4.93 5.04 0.00 19 3f+2t, 3lo, 2a
17 Beverly WOODEN AZE 44.45 23.86 20.59 5.21 4.89 5.21 5.21 5.21 0.00 12 3f<-nc, 3lo, 2a
18 Emelie LING SWE 41.48 21.50 20.98 5.32 5.00 5.21 5.32 5.36 1.00 25 3t<↓-nc, 3lo-so, 2a-so
19 Pantaree SUCHARIT THA 39.61 19.12 20.49 5.00 4.82 5.11 5.29 5.39 0.00 15 2a<<, 2lo, 2z+2t
20 Aldis Kara BERGSDOTTIR ISL 39.28 20.88 18.40 4.75 4.43 4.54 4.68 4.61 0.00 23 2a, 3s+2t, 2lo20.88
21 Nicole WIGGER SUI 39.11 19.17 19.94 5.21 4.86 4.96 4.96 4.93 0.00 7 3f+3t<<, 1lo*, 2a
22 Savika Refa ZAHIRA INA 37.22 20.33 16.89 4.21 4.00 4.29 4.29 4.32 0.00 21 2a, 2z+2t, 2lo
23 Hana CVIJANOVIC CRO 36.04 17.84 18.20 4.79 4.29 4.54 4.64 4.50 0.00 13 3s<+2t, 3lo<-to, a*
24 Danielle GERBER NZL 35.24 17.99 17.25 4.25 4.14 4.36 4.39 4.43 0.00 5 2z+2t, 2a<<-so, 2lo
25 Molly ROBOTHAM GBR 34.60 15.68 18.92 4.71 4.57 4.75 4.82 4.79 0.00 18 3s<-fo-nc, 2a, 2lo
26 Diane Gabrielle PANLILO PHI 33.38 18.44 15.94 4.21 3.79 3.96 4.00 3.96 1.00 3 2lo, 2a↓, 2z+2t
27 Hiu Lok CHOW HKG 33.08 17.44 15.64 3.86 3.71 3.86 4.04 4.07 0.00 4 2a-so, 2lo, 2f+2t
28 Chiara BALBO ARG 30.67 15.99 15.68 3.89 3.71 3.96 4.00 4.04 1.00 17 2a<↓, 2z!+2t, 2lo
29 Abigail LIEW MAS 28.03 13.84 15.19 3.89 3.79 3.71 3.89 3.71 1.00 8 2f!+2t, 2a<↓, 2lo
30 Yee Shin Charlotte LIM SGP 27.64 13.78 14.86 3.79 3.57 3.64 3.82 3.75 1.00 32 2f!+2t, 2a<<, 2lo↓
31 Andrea PEKAREK PER 27.57 12.71 15.86 4.04 3.82 3.93 3.96 4.07 1.00 9 2a<↓, 2lo, 2z-nc
32 Harshita RAWTANI IND 7.49 1.60 5.89 1.54 1.32 1.50 1.36 1.64 0.00 11 1a*, 1lo*, 1f*+1t*


START ORDER LADIES FREESKATE Sat 8/31 2:50 pm EDT

1 Yee Shin Charlotte LIM SGP
2 Andrea PEKAREK PER
3 Abigail LIEW MAS
4 Chiara BALBO ARG
5 Harshita RAWTANI IND

6 Hana CVIJANOVIC CRO
7 Diane Gabrielle PANLILO PHI
8 Molly ROBOTHAM GBR
9 Hiu Lok CHOW HKG
10 Danielle GERBER NZL

^^^^^^^^^^^^ ZAMBONI ^^^^^^^^^^^^

11 Nicole WIGGER SUI
12 Aldis Kara BERGSDOTTIR ISL
13 Savika Refa ZAHIRA INA
14 Emelie LING SWE
15 Pantaree SUCHARIT THA

16 Alexandra FEIGIN BUL
17 Beverly WOODEN AZE
18 Emilia MURDOCK USA
19 Andrea MONTESINOS CANTU MEX
20 Maya GORODNITSKY ISR

^^^^^^^^^^^^ ZAMBONI ^^^^^^^^^^^^

21 Julia LANG HUN
22 Mandy CHIANG TPE
23 Victoria ALCANTARA AUS
24 Lucrezia GENNARO ITA
25 Azusa TANAKA JPN
26 Jessica LIN USA

27 Mana KAWABE JPN
28 Anastasia TARAKANOVA RUS
29 Emily BAUSBACK CAN
30 Alysa LIU USA
31 Seoyeon JI KOR
32 Yeonjeong PARK KOR

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

RESULTS MEN FREESKATE

1 Shun SATO JPN 137.93 68.91 70.02 7.25 6.86 6.93 7.04 6.93 1.00 19 4s, 4t+3t-2hd, 4t, 3a+2t, 3a-so, 3lo, 3z↓
2 Gleb LUTFILLIN RUS 137.23 71.45 65.78 6.71 6.39 6.68 6.57 6.54 0.00 16 4s, 3a+3t, 3a<, 3f, 3z+eu+3s<-hd, 3f+2t, 3lo
3 Ilia MALININ USA 130.38 65.60 65.78 6.68 6.32 6.71 6.64 6.54 1.00 18 3a+2t, 3a, 3z, 3f!, 3z+3t, 1lo, 2a+eu+3s, time
4 Matyas BELOHRADSKY CZE 128.52 61.86 66.66 6.61 6.43 6.75 6.68 6.86 0.00 11 3z, 2a, 3f!-so, 3lo, 2a+3t, 3z+eu+3s, 3s+2t
5 Stephen GOGOLEV CAN 124.85 57.77 69.08 7.07 6.79 6.71 7.11 6.86 2.00 20 3a<<↓, 4s<↓, 3f+3t, 3s, 3z+2t, 2a, 3z+eu+3s
6 Ryan DUNK USA 124.50 58.04 66.46 6.61 6.43 6.61 6.79 6.79 0.00 15 1a, 3lo, 3f+3t-hd, 3f+eu+3s<, 3z, 3lo+2t, 2a
7 Matvei VETLUGIN RUS 118.84 56.92 63.92 6.46 6.18 6.36 6.46 6.50 2.00 12 2a, 2a+3t, 3z+3lo<↓, 3s, 3f+2t+2lo, 3z, 3f<↓
8 Joseph KLEIN USA 116.36 52.12 64.24 6.36 6.29 6.36 6.54 6.57 0.00 17 2a+3t<, 3f+2t, 3lo+2t+2lo, 3f<-so, 3lo, 3s, 2a
9 Jaeseok KYEONG KOR 115.72 54.08 61.64 6.29 5.86 6.25 6.21 6.21 0.00 14 2a+3t, 3ze, 2a+1t+2t, 3lo, 3f+2t, 3f, 3s
10 Beres CLEMENTS CAN 113.39 52.75 62.64 6.46 6.04 6.25 6.39 6.18 2.00 13 3z+3t, 3a↓, 3lo, 3f!, 3z, 3s-to+2t+2lo, 2a<↓
11 Fang-Yi LIN CHN 95.68 41.02 55.66 5.75 5.43 5.43 5.61 5.61 1.00 10 1z, 3z+2t, 2a, 3s↓, 2a+eu+2s, 3t, 3t+2t
12 Darian KAPTICH AUS 90.52 39.88 51.64 5.25 4.93 5.14 5.25 5.25 1.00 6 2a, 3z+2t+2lo, 1z, 3t, 3s<+2t, 3t+rep, 2lo^2a
13 Nikita KOVALENKO ISR 90.03 35.79 55.24 5.61 5.29 5.54 5.61 5.57 1.00 8 3s+2t, 3f<↓, 2a+2t, 1s, 2a, 2z!, 2z!+eu+2f
14 Casper JOHANSSON SWE 86.38 37.68 50.70 5.25 4.89 4.89 5.18 5.14 2.00 7 1a+2t, 3z!↓, 2lo<<↓, 3f<+eu+3s<, 2z!, 3f<, 2a+2t
15 Mykhailo RUDKOVSKYI UKR 85.50 38.36 49.14 5.00 4.82 4.75 5.07 4.93 2.00 9 2a, 3f<+3t, 3z<, 2a+eu+3s, 3f<↓, 3lo, 3lo+2t, time
16 Harrison BAIN NZL 84.22 40.08 46.14 4.68 4.43 4.57 4.68 4.71 2.00 3
17 Pagiel Yie Ken SNG SGP 80.54 34.82 45.72 4.75 4.32 4.57 4.68 4.54 0.00 4
18 Heung Lai ZHAO HKG 78.62 36.90 41.72 4.46 3.93 4.25 4.18 4.04 0.00 5
19 Ze Zeng FANG MAS 60.87 25.23 36.64 3.71 3.46 3.61 3.79 3.75 1.00 2
20 Muhammad Dwi Rizqy APOLIANTO INA 58.54 25.12 34.42 3.75 3.25 3.39 3.46 3.36 1.00 1


FINAL STANDINGS MEN

1 - Shun SATO JPN 217.12 1 1
2 - Stephen GOGOLEV CAN 203.70 2 5
3 - Gleb LUTFILLIN RUS 203.50 5 2
4 - Ilia MALININ USA 201.72 3 3
5 - Ryan DUNK USA 188.39 6 6
6 - Matyas BELOHRADSKY CZE 184.01 10 4
7 - Joseph KLEIN USA 182.88 4 8
8 - Jaeseok KYEONG KOR 176.86 8 9
9 - Beres CLEMENTS CAN 176.77 7 10
10 - Matvei VETLUGIN RUS 176.09 9 7
11 - Fang-Yi LIN CHN 148.46 12 11
12 - Darian KAPTICH AUS 145.74 11 12
13 - Nikita KOVALENKO ISR 141.98 13 13
14 - Mykhailo RUDKOVSKYI UKR 131.89 14 15
15 - Casper JOHANSSON SWE 130.01 15 14
16 - Harrison BAIN NZL 124.45 17 16
17 - Heung Lai ZHAO HKG 121.93 16 18
18 - Pagiel Yie Ken SNG SGP 120.22 18 17
19 - Ze Zeng FANG MAS 92.04 19 19
20 - Muhammad Dwi Rizqy APOLIANTO INA 87.83 20 20

===================================================================================================
chuckiem
 
Posts: 6219
Joined: Sat Nov 12, 2005 7:03 pm

Re: 2019 JGP#2 LAKE PLACID NY USA 8/28-31

Postby chuckiem » Sat Aug 31, 2019 4:46 pm

RESULTS FREEDANCE

1 Avonley NGUYEN / Vadym KOLESNIK USA 104.63 56.21 48.42 7.86 7.89 8.25 8.14 8.21 0.00 12
2 Diana DAVIS / Gleb SMOLKIN RUS 98.05 52.67 45.38 7.50 7.32 7.75 7.64 7.61 0.00 14
3 Natalie TASHLEROVA / Filip TASCHLER CZE 89.31 46.68 42.63 7.07 6.86 7.21 7.14 7.25 0.00 10
4 Miku MAKITA / Tyler GUNARA CAN 88.31 46.83 41.48 6.82 6.71 7.04 7.00 7.00 0.00 13
5 Utana YOSHIDA / Shingo NISHIYAMA JPN 83.32 44.95 38.37 6.25 6.18 6.54 6.46 6.54 0.00 7
6 Ella ALES / Daniel TSARIK USA 82.78 43.09 39.69 6.57 6.39 6.68 6.75 6.68 0.00 11
7 Sasha FEAR / George WADDELL GBR 78.64 42.90 35.74 5.82 5.75 6.11 6.11 6.00 0.00 3
8 Mariia NOSOVITSKAYA Mikhail NOSOVITSKIY ISR 77.85 41.08 36.77 6.07 5.96 6.25 6.18 6.18 0.00 6
9 Emily BRATTI / Mathieu COUYRAS FRA 75.72 41.61 35.11 5.86 5.64 5.93 5.89 5.93 1.00 5 ext lift
10 Irina GALIYANOVA / Grayson LOCHHEAD CAN 74.16 38.00 37.16 6.14 6.11 6.11 6.32 6.29 1.00 8 fall
11 Sara CAMPANINI / Francesco RIVA ITA 74.09 39.79 35.30 5.82 5.75 5.89 5.96 6.00 1.00 4 ext lift
12 Katica KEDVES / Fedor SHARONOV HUN 64.02 35.69 28.33 4.68 4.61 4.75 5.00 4.57 0.00 2
13 Harshita RAWTANI / Vansh BHATIA IND 5.77 2.57 4.20 0.79 0.50 0.75 0.82 0.64 1.00 1 fall
WD Anna LAVROVA / Maxwell GART USA concussion


FINAL STANDINGS ICE DANCE

1 - Avonley NGUYEN / Vadym KOLESNIK USA 170.80 1 1
2 - Diana DAVIS / Gleb SMOLKIN RUS 160.17 2 2
3 - Natalie TASHLEROVA / Filip TASCHLER CZE 150.00 4 3
4 - Miku MAKITA / Tyler GUNARA CAN 149.63 3 4
5 - Ella ALES / Daniel TSARIK USA 140.51 5 6
6 - Utana YOSHIDA / Shingo NISHIYAMA JPN 139.75 6 5
7 - Mariia NOSOVITSKAYA Mikhail NOSOVITSKIY ISR 123.98 10 8
8 - Sasha FEAR / George WADDELL GBR 123.38 12 7
9 - Irina GALIYANOVA / Grayson LOCHHEAD CAN 122.95 7 10
13 - Emily BRATTI / Mathieu COUYRAS FRA 122.90 9 9
14 - Sara CAMPANINI / Francesco RIVA ITA 120.21 11 11
12 - Katica KEDVES / Fedor SHARONOV HUN 104.33 13 12
11 - Harshita RAWTANI / Vansh BHATIA IND 10.77 14 13
R Anna LAVROVA / Maxwell GART USA 8

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

RESULTS PAIRS FREESKATE

1 Apollinariia PANFILOVA / Dmitry RYLOV RUS 118.71 59.04 59.67 59.67 7.54 7.29 7.57 7.54 7.36 0.00 9
2 Kseniia AKHANTEVA / Valerii KOLESOV RUS 112.53 57.61 54.92 6.96 6.68 6.86 7.00 6.82 0.00 10
3 Alina PEPELEVA / Roman PLESHKOV RUS 103.61 51.38 52.23 6.68 6.32 6.46 6.61 6.57 0.00 7
4 Huidi WANG / Ziqi JIA CHN 94.05 46.88 48.17 6.32 5.82 6.04 6.11 5.82 1.00 8
5 Brooke McINTOSH / Brandon TOSTE CAN 87.68 45.51 42.17 5.43 4.96 5.46 5.32 5.18 0.00 4
6 Gabrielle LEVESQUE / Pier-Alexandre HUDON CAN 83.02 41.72 42.30 5.36 5.25 5.25 5.36 5.21 1.00 1
7 Cleo HAMON / Denys STREKALIN FRA 82.44 39.32 43.12 5.64 5.25 5.21 5.46 5.39 0.00 2
8 Isabelle MARTINS / Ryan BEDARD USA 79.82 40.82 40.00 5.00 4.75 5.00 5.14 5.11 1.00 3
9 Kate FINSTER / Balazs NAGY USA 78.76 36.62 45.14 5.86 5.71 5.25 5.75 5.64 3.00 5
10 Yuchen WANG / Yihang HUANG CHN 69.71 34.24 40.47 5.43 4.86 4.64 5.25 5.11 5.00 6


FINAL STANDINGS PAIRS

1 - Apollinariia PANFILOVA / Dmitry RYLOV RUS 186.92 1 1
2 - Kseniia AKHANTEVA / Valerii KOLESOV RUS 171.19 2 2
3 - Alina PEPELEVA / Roman PLESHKOV RUS 159.29 3 3
4 - Huidi WANG / Ziqi JIA CHN 148.70 4 4
5 - Brooke McINTOSH / Brandon TOSTE CAN 138.14 7 5
6 - Kate FINSTER / Balazs NAGY USA 133.09 5 9
7 - Gabrielle LEVESQUE / Pier-Alexandre HUDON CAN 128.16 8 6
8 - Cleo HAMON / Denys STREKALIN FRA 125.71 9 7
9 - Yuchen WANG / Yihang HUANG CHN 121.04 6 10
10 - Isabelle MARTINS / Ryan BEDARD USA 120.99 10 8

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
chuckiem
 
Posts: 6219
Joined: Sat Nov 12, 2005 7:03 pm

Re: 2019 JGP#2 LAKE PLACID NY USA 8/28-31

Postby chuckiem » Sun Sep 01, 2019 11:42 am

RESULTS LADIES FREESKATE

1 Alysa LIU USA 138.80 80.14 59.66 7.50 7.18 7.57 7.50 7.54 1.00 30 3a+2t, 4lz, 3a<<↓, 3lo, 3z+3t, 3z+eu+3s, 3f!
2 Yeonjeong PARK KOR 122.23 66.74 55.49 7.07 6.79 6.96 6.93 6.93 0.00 32 3z+3t, 2a+3t, 3s-so, 3lo, 3f, 3z+2t+2lo, 2a
3 Anastasia TARAKANOVA RUS 120.86 64.47 56.39 7.25 6.89 7.07 7.04 7.00 0.00 28 3z+3t, 3f, 3lo, 2a, 3z+eu+3s<, 3f!+2t, 2a
4 Seoyeon JI KOR 112.00 56.81 55.19 7.04 6.64 7.00 6.93 6.89 0.00 31 3z+3t<, 3lo, 3f, 2a, 3z, 3z+eu+3s<, 3lo<+2t
5 Mana KAWABE JPN 109.26 56.09 53.17 6.86 6.54 6.61 6.54 6.68 0.00 27 3z+3t, 2a+3t, 1lo, 2a, 3f!+2t+2lo, 3s, 3f!
6 Emily BAUSBACK CAN 102.50 53.35 51.15 6.54 6.11 6.43 6.43 6.46 2.00 29 3z-fo, 2a+3t, 3f, 3lo<↓, 3s+3t<, 3z+2t+2t, 2a, time
7 Emilia MURDOCK USA 98.28 49.03 50.25 6.36 6.11 6.18 6.36 6.39 1.00 18 3f+2t, 3z<, 3s+2t, 3f, 2a+eu+2s, 3s<↓, 2a-fo
8 Jessica LIN USA 95.55 48.52 49.03 6.32 5.86 6.07 6.21 6.18 2.00 26 3t+2t+2lo, 3lo+2t<↓, 3ze<↓, 2a, 3f<, 2a+3t, 3lo
9 Alexandra FEIGIN BUL 87.14 44.77 43.37 5.50 5.14 5.29 5.57 5.61 1.00 16 3z, 3t+3t<-df, 3f!<, 3lo, 3lo↓+rep, 3s<, 2a^2a
10 Lucrezia GENNARO ITA 86.65 40.09 47.56 5.96 5.79 5.93 5.93 6.11 1.00 24 3lo+2t, 3f<-df, 3s+2t, 1lo, 1a+eu+2f, 3s<, 2a
11 Julia LANG HUN 83.84 38.42 45.42 5.04 4.71 5.07 4.96 4.93 0.00 21 3z, 3f+2t+2lo, 3z<+2t, 2a, 3f-hd, 3s<<, 2a
12 Victoria ALCANTARA AUS 81.87 37.52 44.35 5.54 5.46 5.54 5.57 5.61 0.00 23 2a, 3s-to+2t, 3s, 3t, 2a+2t+2lo, 2z<<, 1z
13 Beverly WOODEN AZE 80.60 40.64 40.96 5.21 4.93 5.07 5.25 5.14 1.00 17 3f, 3z↓, 2a+eu+3s, 3f+rep, 2a, 3lo-so, 3s+2t
14 Maya GORODNITSKY ISR 79.50 39.96 39.54 5.04 4.71 5.07 4.96 4.93 0.00 20 3t+eu+3s, 1f, 3lo, 3f+2t, 2s, 2a+2t, 2a
15 Azusa TANAKA JPN 74.37 28.66 47.71 6.25 6.04 5.68 5.96 5.89 2.00 22 2z-df, 3f<, 3lo, 2a+2t, 2f-so↓, 3z↓, 3s<
16 Mandy CHIANG TPE 73.23 32.22 43.01 5.64 5.29 5.32 5.39 5.25 2.00 25 3z<+2t, 3f<+eu+2f, 3s, 3f<, 1z, 2a↓, 2a↓
17 Pantaree SUTCHARIT THA 72.86 34.01 40.85 5.07 4.82 5.11 5.21 5.32 2.00 15 2a↓, 2a↓, 2s, 2z+2t, 2f+2t+2lo, 2z+2lo, 2f
18 Emelie LING SWE 69.32 32.61 38.71 5.04 4.82 4.61 4.86 4.86 2.00 14 3z<, 3s+eu+2f, 2t, 3s↓, 3t↓, 2z-2hd, 2a+2t
19 Molly ROBOTHAM GBR 69.30 35.63 34.67 4.43 4.14 4.46 4.32 4.32 1.00 8
20 Andrea MONTESINOS CANTU MEX 68.60 28.47 42.13 5.54 5.18 5.07 5.36 5.18 2.00 19 2t+2t, 2a↓, 2f, 3z↓, 2lo, 2s, 2a
21 Aldis Kara BERGSDOTTIR ISL 67.15 33.05 36.10 4.64 4.43 4.46 4.57 4.46 2.00 12 2s, 2a, 2f+2t, 2f, 2a+2t<<↓, 2z+2lo+2lo, 2z
22 Hana CVIJANOVIC CRO 66.44 31.86 34.58 4.46 4.07 4.36 4.29 4.43 0.00 6
23 Nicole WIGGER SUI 63.39 29.81 34.58 4.61 4.11 4.18 4.39 4.32 1.00 11 3z, 3f+3t<↓, 2a+2lo+2lo, 2a, 1f, 3z<+rep, 3s<<
24 Danielle GEBSER NZL 62.66 27.84 35.82 4.54 4.25 4.46 4.57 4.57 1.00 10
25 Savika Refa ZAHIRA INA 59.88 25.82 35.06 4.46 4.21 4.39 4.46 4.39 1.00 13 3s<, 2f, 2a↓, 2z+2t, 1a, 2f+eu+2s, 2z
26 Chiara BALBO ARG 55.69 24.65 31.04 3.96 3.68 3.93 3.79 4.04 0.00 2
27 Hiu Lok CHOW HKG 53.59 21.64 31.95 4.07 3.79 4.00 4.00 4.11 0.00 9
28 Diane Gabrielle PANLILIO PHI 53.19 22.59 31.60 4.11 3.79 3.82 4.07 3.96 1.00 7
29 Yee Shin Charlotte LIM SGP 53.14 23.53 29.61 3.68 3.46 3.71 3.79 3.86 0.00 4
30 Abigail LIEW MAS 52.46 24.71 28.75 3.79 3.54 3.54 3.57 3.54 1.00 3
31 Andrea PEKAREK PER 48.87 23.43 25.44 3.43 3.04 3.18 3.25 3.00 0.00 1
32 Harshita RAWTANI IND 20.25 7.73 12.52 1.68 1.43 1.71 1.36 1.64 0.00 5


[b]FINAL STANDINGS LADIES[/b

1 - Alysa LIU USA 208.10
2 - Yeonjeong PARK KOR 186.58
3 - Anastasia TARAKANOVA RUS 179.29
4 - Seoyeon JI KOR 179.23
5 - Mana KAWABE JPN 163.04
6 - Emily BAUSBACK CAN 158.21
7 - Emilia MURDOCK USA 148.95
8 - Jessica LIN USA 148.35
9 - Lucrezia GENNARO ITA 140.42
10 - Julia LANG HUN 134.79
11 - Alexandra FEIGIN BUL 134.35
12 - Victoria ALCANTARA AUS 132.83
13 - Maya GORODNITSKY ISR 126.51
14 - Azusa TANAKA JPN 125.74
15 - Mandy CHIANG TPE 125.37
16 - Beverly WOODEN AZE 125.05
17 - Andrea MONTESINOS CANTU MEX 119.19
18 - Pantaree SUTCHARIT THA 112.47
19 - Emelie LING SWE 110.80
20 - Aldis Kara BERGSDOTTIR ISL 106.43
21 - Molly ROBOTHAM GBR 103.90
22 - Nicole WIGGER SUI 102.50
23 - Hana CVIJANOVIC CRO 102.48
24 - Danielle GEBSER NZL 97.90
25 - Savika Refa ZAHIRA INA 97.10
26 - Hiu Lok CHOW HKG 86.67
27 - Diane Gabrielle PANLILIO PHI 86.57
28 - Chiara BALBO ARG 86.36
29 - Yee Shin Charlotte LIM SGP 80.78
30 - Abigail LIEW MAS 80.49
31 - Andrea PEKAREK PER 76.44
32 - Harshita RAWTANI IND 27.74

==========================================================================================
chuckiem
 
Posts: 6219
Joined: Sat Nov 12, 2005 7:03 pm


Return to Figure Skating

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests

cron