START ORDER PAIRS SHORT PROGRAM Fri 11/9 2:20 pm local time / 12:20 am EST
1 Miu SUZAKI / Ryuichi KIHARA JPN
2 Audrey LU / Misha MITROFANOV USA
3 Laura BARQUERO / Aritz MAESTU ESP
4 Tara KAYNE / Danny O'SHEA USA
5 Cheng PENG / Yang JIN CHN
6 Alexa SCIMECA KNIERIM / Chris KNIERIM USA
7 Natalia ZABIIAKO / Alexander ENBERT RUS
8 Kirsten MOORE-TOWERS / Michael MARINARO CAN
Tech Team
Ref Laaksonen-FIN
TC Noyes-AUS
TS Goldstein-USA
ATS Arai-JPN
Judges: JPN CHN USA TPE RUS CAN GER ITA LAT
-------------------------------------------------------------------------------------------
START ORDER LADIES SHORT PROGRAM Fri 11/9 4:10 pm local time / 2:10 am EST
1 Alena LEONOVA RUS
2 Courtney HICKS USA
3 Angela WANG USA
4 Rika KIHIRA JPN
5 Mae Bereniece MEITE FRA
6 Kailani CRAINE AUS
7 Mariah BELL USA
8 Elizaveta TUKTAMYSHEVA RUS
9 Eunsoo LIM KOR
10 Satoko MIYAHARA JPN
11 Maria SOTSKOVA RUS
12 Mai MIHARA JPN
Tech Team
Ref Okabe-JPN
TC Noyes-AUS
TS Lebedeva-UKR
ATS Santee-USA
Judges: TPE RUS GER CAN JPN AUS KOR USA CHN
-------------------------------------------------------------------------------------------
START ORDER MEN SHORT PROGRAM Fri Nov 9 7:05 pm local time / 5:05 am EST
1 Alexander JOHNSON USA
2 Hiroaki SATO JPN
3 Sota YAMAMOTO JPN
4 Kevin REYNOLDS CAN
5 Yaroslav PANIOT UKR
6 June Hyoung LEE KOR
7 Matteo RIZZO ITA
8 Deniss VASILJEVS LAT
9 Vincent ZHOU USA
10 Dmitri ALIEV RUS
11 Shoma UNO JPN
12 Sergei VORONOV RUS
Tech Team
Ref Laaksonen-FIN
TC Locatelli-ITA
TS Santee-USA
ATS Lebedeva-UKR
Judges: CAN ITA USA UKR CHN KOR JPN LAT RUS
-------------------------------------------------------------------------------------------
START ORDER RHYTHM DANCE - Sat Nov 10 12:45 pm local time / Fri Nov 9 10:45 pm EST
1 Misato KOMATSUBARA / Tim KOLETO JPN
2 Lilah FEAR / Lewis GIBSON GBR
3 Anastasia SKOPTCOVA / Kirill ALESHIN RUS
4 Alexandra NAZAROVA / Maxim NIKITIN UKR
5 Carolane SOUCISSE / Shane FIRUS CAN
6 Tiffani ZAGORSKI / Jonathan GUERREIRO RUS
7 Rachel PARSONS / Michael PARSONS USA
8 Shiyue WANG / Xinyu LIU CHN
9 Kaitlin HAWAYEK / Jean-Luc BAKER USA
Tech Team
Ref Hoppe-GBR
TC Gordon Poltorak-POL
TS Higashino-JPN
ATS Tumanovskaya-Chaika-UKR
Judges: JPN CAN AUS CHN RUS UKR FRA USA GBR
====================================================================