START ORDER PAIRS SHORT PROGRAM Fri 10/26 2:27 pm local time (EDT)
1 Evelyn WALSH / Trennt MICHAUD CAN
2 Camille RUEST / Andrew WOLFE CAN
3 Aleksandra BOIKOVA / Dmitrii KOZLOVSKII RUS
4 Haven DENNEY / Brandon FRAZIER USA
5 Kirsten MOORE-TOWERS / Michael MARINARO CAN
6 Cheng PENG / Yang JIN CHN
7 Ekaterina ALEXANDROVSKAYA / Harley WINDSOR AUS
8 Vanessa JAMES / Morgan CIPRES FRA
Tech Team
Ref Bianchetti-ITA
TC Prokop-SVK
TS Kirby-USA
ATS Siudek-POL
Judges: NED RUS CHN AUS SWE ITA CAN USA FRA
-----------------------------------------------------------------------------
START ORDER MEN SHORT PROGRAM Fri 10/26 3:52 pm local time (EDT)
1 Roman SADOVSKY CAN
2 Kevin AYMOZ FRA
3 Brendan KERRY AUS
4 Junhwha CHA KOR
5 Daniel SAMOHIN ISR
6 Alexander MAJOROV SWE
7 Kazuki TOMONO JPN
8 Nam NGUYEN CAN
9 Keegan MESSING CAN
10 Jason BROWN USA
11 Shoma UNO JPN
12 Alexander SAMARIN RUS
Tech Team
Ref Zaydman-ISR
TC Ottemann-NED
TS Peace-CAN
ATS Lehnert
Judges: ISR AUS RUS CAN SWE KOR JPN USA FRA
-----------------------------------------------------------------------------
START ORDER RHYTHM DANCE Fri Oct 26 7:10 pm local time (EDT)
1 Haley SALES / Nikolas WAMSTEEKER CAN
2 Robynne TWEEDALE / Joseph BUCKLAND GBR
3 Olivia SMART / Adria DIAZ ESP
4 Anastasia SKOPTCOVA / Kirill ALESHIN RUS
5 Victoria SINITSINA / Nikita KATSALAPOV RUS
6 Carolane SOUCISSE / Shane FIRUS CAN
7 Marie-Jade LAURIAULT / Romain LEGAC FRA
8 Madison HUBBELL / Zachary DONOHUE USA
9 Piper GILLES / Paul POIRIER CAN
10 Shiyue WANG / Xinyu LIU CHN
Tech Team
Ref Shelby-GBR
TC Andreeva-RUS
TS Fermi-ITA
ATS Elek-HUN
Judges: CAN ISR GBR NED KAZ RUS USA ESP FRA
-----------------------------------------------------------------------------
START ORDER LADIES SHORT PROGRAM Fri Oct 26 8:45 pm local time (EDT)
1 Daria PANENKOVA RUS
2 Alicia PINEAULT CAN
3 Starr ANDREWS USA
4 Alaine CHARTRAND CAN
5 Yura MATSUDA JPN
6 Mako YAMASHITA JPN
7 Mariah BELL USA
8 Elizaveta TUKTAMYSHEVA RUS
9 Elizabet TURSYNBAEVA KAZ
10 Evgenia MEDVEDEVA RUS
11 Wakaba HIGUCHI JPN
Tech Team
Ref Bianchetti-ITA
TC Ottemann-NED
TS Lehnert
ATS Peace-CAN
Judges: JPN KAZ RUS NED KOR ITA USA CAN ESP
=================================================================================