START ORDER SHORT DANCE Wed. Jan 24 9:30 am local time / Tue Jan 23 8:30 pm EST
1 Misato KOMATSUBARA / Tim KOLETO JPN
2 Sarah ARNOLD / Thomas WILLIAMS CAN
3 Chantelle KERRY / Andrew DODDS AUS
4 Rikako FUKASE / Aru TATENO JPN
5 Matilda FRIEND / William BADAOUI AUS
6 Linshu SONG / Zhuoming SUN CHN
7 Haley SALES / Nikolas WAMSTEEKER CAN
8 Carolanne SOUCISSE / Shane FIRUS CAN
9 Yura MIN / Alexander GAMELIN KOR
*** *** *** *** *** ZAMBONI *** *** *** *** ***
10 Lorraine McNAMARA / Quinn CARPENTER USA
11 Kana MURAMOTO / Chris REED JPN
12 Shiyue WANG / Xinyu LIU CHN
13 Kaitlin HAWAYEK / Jean-Luc BAKER USA
14 Rachel PARSONS / Michael PARSONS USA
Tech Team
Ref Shekhovtseva-RUS
TC Molina-FRA
TS Higashino-JPN
ATS Yang-KOR
Judges: TBA at start of competition
==========================================================
START ORDER PAIRS SHORT PROGRAM Wed Jan 24 12:40 pm local time / Tue Jan 23 11:40 pm EST
1 Riku MIURA / Shoya ICHIHASHI JPN
2 Deanna STELLATO / Nathan BARTHOLOMAY USA
3 Sydney KOLODZIEJ / Maxime DESCHAMPS CAN
4 Camille RUEST / Andrew WOLFE CAN
5 Miu SUZAKI / Ryuichi KIHARA JPN
6 Kyueun KIM / Alex Kang Chan KAM KOR
7 Tae Ok RYOM / Ju Sik KIM PRK
*** *** *** *** *** ZAMBONI *** *** *** *** ***
8 Ashley CAIN / Timothy LEDUC USA
9 Ekaterina ALEXANDROVSKAYA / Harley WINDSOR AUS
10 Tara KAYNE / Danny O'SHEA USA
11 Lyubov ILIUSHECHKINA / Dylan MOSCOVITCH CAN
Tech Team
Ref Hunter-CAN
TC Noyes-AUS
TS Bich-RUS
ATS Gaynor-USA
Judges: TBA at start of competition
==========================================================
START ORDER LADIES SHORT PROGRAM Wed Jan 24 4:45 pm local time / Wed Jan 24 3:45 am EST
1 Joanna SO HKG
2 Natalie SANGKAGALO THA
3 Starr ANDREWS USA
4 Ziquan ZHAO CHN
5 Amy LIN TPE
6 Michelle LONG CAN
7 Hanul KIM KOR
8 Thita LAMSAM THA
9 Alicia PINEAULT CAN
10 Chloe ING SGP
11 Aiza MAMBEKOVA KAZ
*** *** *** *** ZAMBONI *** *** *** ***
12 Kailani CRAINE AUS
13 Angela WANG USA
14 Xiangning LI CHN
15 So Youn PARK KOR
16 Brooklee HAN AUS
17 Alaine CHARTRAND CAN
18 Mai MIHARA JPN
19 Kaori SAKAMOTO JPN
20 Mariah BELL USA
21 Elizabet TURSYNBAEVA KAZ
22 Satoko MIAHARA JPN
23 Da Bin CHOI KOR
Tech Team
Ref Krauziene-LTU
TC Zonneyken-BEL
TS Goldstein-USA
ATS BYUN-KOR
Judges: TBA at start of competition
==========================================================