2017 DENKOVA-STAVIISKI CUP 10/31-11/4 Sofia BUL
Posted: Thu Nov 02, 2017 5:09 pm
SENIOR LADIES SHORT PROGRAM RESULTS
1 Micol CRISTINI ITA 58.90 34.10 24.80 6.17 5.92 6.33 6.25 6.33 0.00 5 3t+3t, 3z, 2a
2 Jenni SAARINEN FIN 55.93 31.07 24.86 6.17 6.08 6.17 6.33 6.33 0.00 11 3s, 3t+3t, 2a
3 Lea SERNA FRA 49.25 26.23 24.02 6.17 5.92 5.92 6.08 5.92 1.00 13 3z, 3t+3t<<↓, 2a
4 Nelma HEDE FIN 47.21 25.53 22.68 5.75 5.58 5.67 5.67 5.67 1.00 12 3f<↓, 3lo+2t, 2a
5 Sara CONTI ITA 46.87 25.53 21.34 5.25 4.92 5.42 5.50 5.58 0.00 9 3t, 3s+2t, 2a
6 Natasha MCKAY GBR 46.44 22.30 24.14 5.83 5.75 6.17 6.17 6.25 0.00 4 3lo<+2t, 3s, 1a*
7 Camila M.B. GJERSEN NOR 44.72 24.30 20.42 5.25 4.92 5.17 5.00 5.17 0.00 2 3t+2t, 3lo<, 2a
8 Presyana DIMITROVA BUL 44.07 23.33 20.74 5.25 5.08 5.17 5.25 5.17 0.00 10
9 Guia Maria TAGLIAPIETRA ITA 44.01 23.19 20.82 5.17 4.92 5.17 5.42 5.33 0.00 6
10 Pauline WANNER FRA 42.62 21.50 21.12 5.25 5.25 5.25 5.33 5.33 0.00 3
11 Daniela STOEVA BUL 40.10 20.84 21.26 5.33 5.17 5.33 5.33 5.42 2.00 14
12 Lucrezia GENNARO ITA 39.05 20.23 19.82 5.00 4.75 4.92 5.17 4.92 1.00 7
13 Heloise PITOT FRA 37.79 16.93 20.86 5.17 5.00 5.08 5.33 5.50 0.00 15
14 Ceciliane Mei Ling HARTMANN SGP 35.12 15.80 19.32 4.83 4.50 4.75 5.08 5.00 0.00 1
15 Dimitra KORRI GRE 30.81 13.15 17.66 4.42 4.25 4.33 4.50 4.58 0.00 8
SENIOR MEN SHORT PROGRAM RESULTS
1 Kevin AYMOZ FRA 75.25 39.41 35.84 7.17 6.75 7.33 7.17 7.42 0.00 7 3a, 3z, 3lo+3t<
2 Maxence COLLET FRA 64.35 32.76 31.59 6.08 6.00 6.42 6.42 6.67 0.00 5 2a, 3t+3t, 3z
3 Burak DEMIRBOGA TUR 63.79 36.30 27.49 5.58 5.33 5.58 5.50 5.50 0.00 10 3a, 3z+3t, 3f
4 Mattia DALLA TORRE ITA 62.87 31.54 31.33 6.08 6.00 6.42 6.50 6.33 0.00 8 3t+3t, 2a, 3lo
5 Basar OKTAR TUR 60.50 31.17 29.33 5.83 5.58 5.75 6.00 6.17 0.00 13 3a, 3f+3t, 2z<<*
6 Thomas KENNES NED 59.66 31.50 28.16 5.50 5.33 5.83 5.67 5.83 0.00 4 3s+2t, 3z, 2a
7 Davidé LEWTON BRAIN MON 57.71 29.37 28.34 5.75 5.42 5.67 5.67 5.83 0.00 14 3t+3t, 3s, 2a
8 Niki-Leo OBREYKOV BUL 54.28 26.62 28.66 5.75 5.58 5.50 5.83 6.00 1.00 11 3f+combo+3t*, 3a, 3z<↓
9 Michael NEUMAN SVK 51.92 26.26 26.66 5.33 5.17 5.33 5.33 5.50 1.00 12
10 Marco ZANDRON ITA 51.84 26.35 26.49 5.33 5.08 5.25 5.33 5.50 1.00 3
11 Conor STAKELUM IRL 49.44 25.60 23.84 4.92 4.67 4.75 4.75 4.75 0.00 1
12 Aleksander ZLATKOV BUL 47.87 22.70 26.17 5.42 5.08 4.92 5.33 5.42 1.00 2
13 Alberto VANZ ITA 42.34 20.16 24.18 4.92 4.75 4.67 4.92 4.92 2.00 9
14 Ivo GATOVSKI BUL 39.61 18.94 22.67 4.67 4.58 4.25 4.67 4.50 2.00 6
1 Micol CRISTINI ITA 58.90 34.10 24.80 6.17 5.92 6.33 6.25 6.33 0.00 5 3t+3t, 3z, 2a
2 Jenni SAARINEN FIN 55.93 31.07 24.86 6.17 6.08 6.17 6.33 6.33 0.00 11 3s, 3t+3t, 2a
3 Lea SERNA FRA 49.25 26.23 24.02 6.17 5.92 5.92 6.08 5.92 1.00 13 3z, 3t+3t<<↓, 2a
4 Nelma HEDE FIN 47.21 25.53 22.68 5.75 5.58 5.67 5.67 5.67 1.00 12 3f<↓, 3lo+2t, 2a
5 Sara CONTI ITA 46.87 25.53 21.34 5.25 4.92 5.42 5.50 5.58 0.00 9 3t, 3s+2t, 2a
6 Natasha MCKAY GBR 46.44 22.30 24.14 5.83 5.75 6.17 6.17 6.25 0.00 4 3lo<+2t, 3s, 1a*
7 Camila M.B. GJERSEN NOR 44.72 24.30 20.42 5.25 4.92 5.17 5.00 5.17 0.00 2 3t+2t, 3lo<, 2a
8 Presyana DIMITROVA BUL 44.07 23.33 20.74 5.25 5.08 5.17 5.25 5.17 0.00 10
9 Guia Maria TAGLIAPIETRA ITA 44.01 23.19 20.82 5.17 4.92 5.17 5.42 5.33 0.00 6
10 Pauline WANNER FRA 42.62 21.50 21.12 5.25 5.25 5.25 5.33 5.33 0.00 3
11 Daniela STOEVA BUL 40.10 20.84 21.26 5.33 5.17 5.33 5.33 5.42 2.00 14
12 Lucrezia GENNARO ITA 39.05 20.23 19.82 5.00 4.75 4.92 5.17 4.92 1.00 7
13 Heloise PITOT FRA 37.79 16.93 20.86 5.17 5.00 5.08 5.33 5.50 0.00 15
14 Ceciliane Mei Ling HARTMANN SGP 35.12 15.80 19.32 4.83 4.50 4.75 5.08 5.00 0.00 1
15 Dimitra KORRI GRE 30.81 13.15 17.66 4.42 4.25 4.33 4.50 4.58 0.00 8
SENIOR MEN SHORT PROGRAM RESULTS
1 Kevin AYMOZ FRA 75.25 39.41 35.84 7.17 6.75 7.33 7.17 7.42 0.00 7 3a, 3z, 3lo+3t<
2 Maxence COLLET FRA 64.35 32.76 31.59 6.08 6.00 6.42 6.42 6.67 0.00 5 2a, 3t+3t, 3z
3 Burak DEMIRBOGA TUR 63.79 36.30 27.49 5.58 5.33 5.58 5.50 5.50 0.00 10 3a, 3z+3t, 3f
4 Mattia DALLA TORRE ITA 62.87 31.54 31.33 6.08 6.00 6.42 6.50 6.33 0.00 8 3t+3t, 2a, 3lo
5 Basar OKTAR TUR 60.50 31.17 29.33 5.83 5.58 5.75 6.00 6.17 0.00 13 3a, 3f+3t, 2z<<*
6 Thomas KENNES NED 59.66 31.50 28.16 5.50 5.33 5.83 5.67 5.83 0.00 4 3s+2t, 3z, 2a
7 Davidé LEWTON BRAIN MON 57.71 29.37 28.34 5.75 5.42 5.67 5.67 5.83 0.00 14 3t+3t, 3s, 2a
8 Niki-Leo OBREYKOV BUL 54.28 26.62 28.66 5.75 5.58 5.50 5.83 6.00 1.00 11 3f+combo+3t*, 3a, 3z<↓
9 Michael NEUMAN SVK 51.92 26.26 26.66 5.33 5.17 5.33 5.33 5.50 1.00 12
10 Marco ZANDRON ITA 51.84 26.35 26.49 5.33 5.08 5.25 5.33 5.50 1.00 3
11 Conor STAKELUM IRL 49.44 25.60 23.84 4.92 4.67 4.75 4.75 4.75 0.00 1
12 Aleksander ZLATKOV BUL 47.87 22.70 26.17 5.42 5.08 4.92 5.33 5.42 1.00 2
13 Alberto VANZ ITA 42.34 20.16 24.18 4.92 4.75 4.67 4.92 4.92 2.00 9
14 Ivo GATOVSKI BUL 39.61 18.94 22.67 4.67 4.58 4.25 4.67 4.50 2.00 6